Ново -39% Dr. Viton - Bioferril

Железо со најголема апсорпција и најголема биорасположливост, поголема апсорпција од било која форма на железо

Bioferril е додаток во исхраната кој содржи микроенкапсулирано железо.

Микроенкапсулицијата на железото е технологија која овозможува железото да остане непроменето во гастроинтестиалниот тракт и полесно да се апсорбира во крвта.

Bioferril исто содржи BioPerine® (екстракт од црн бибер преработен по патентирана технологија) кој ја зголемува биорасположивоста и апсорпцијата на железото до 350 %.

Bioferril капсулите покрај железо и BioPerine® содржат и дополнителни витамини и минерали во перфектно избалансиран размер кои имаат бројни полезности по здравјето на човекот.

  • Го зголемува хемоглобинот и црвените крвни зрнца во крвта
  • Ги зајакнува крвните садови
  • Помага при анемија
  • Го зголемува дотурот на кислород во срцето, мозокот, мускулите и ткивата
  • Ја зголемува физичката и менталната сила и енергија
  • Помага на жени со тешки менструални крварења

Dr. Viton - Bioferril / 30 капсули

Железо со најголема апсорпција и најголема биорасположливост, поголема апсорпција од било која форма на железо

  • 490 ден.
  • 299 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.

Dr. Viton - Vitamin C Serum за убава и негувана кожа 1. Високата концентрација на витаминот Ц во ..
890 ден.

го подобрува расположението и го намалува стресот го зголемува имунитетот, се бори против бакте..
369 ден.

Magnezan Neuro е есенцијален коктел од магнезиум, витамини, антиоксиданси, аминокиселини и гинко бил..
359 ден.

Dr.Viton Serrapeptase е супериорен протеолитички ензим со моќни природни антивоспалителни својства. ..
690 ден.

San Sebastian - Chlorella / 300 таблети -29%
Што е Chlorrela? Хлорелата е еден од најнутритивните суплементи, рангирана во топ 10-те супер хра..
350 ден. 250 ден.

ГО НАМАЛУВА НИВОТО НА ХОЛЕСТЕРОЛ, ЛИПИДИТЕ И ШЕЌЕРОТ, ГО ОДМАСТУВА ЦРНИОТ ДРОБ, ГО ЗАБРЗУВ..
289 ден.

NATURE ESSENTIAL-  КОРЕН ОД ЃУМБИР Ги намалува мачнините и вртоглавиците Ја намалува бо..
250 ден.

NATURE ESSENTIAL – Шитаке (Шитаке) – Печурка на имунитетот Долговечен симбол на до..
299 ден.

Најдобриот избор за совршен баланс на целиот организам. (Oenothera biennis) – ЖОЛТО НО..
379 ден.