Ново СУПЕР ДУО за СУПЕР ЕНЕРГИЈА

СУПЕР ДУО за СУПЕР ЕНЕРГИЈА

Врати си ја енергијата со Dr. Viton - Bioferril и Nature Essential - Жен Шен

Dr. Viton - Bioferril и Nature Essential - Жен Шен е СУПЕР ДУО КОЕ ЌЕ ТИ ЈА ВРАТИ ЕНЕРГИЈАТА и ќе го збогати твоето тело со потребните витамини, минерали и билки кои му недостасуваат.

Една од посериозните причини за недостаток на енергија е недостатокот на железо во твоето тело.

Bioferril е НАЈДОБРИОТ НАЧИН ДА ГО ЗГОЛЕМИТЕ ЖЕЛЕЗОТО ВО КРВТА И ДА СИ ЈА ВРАТИТЕ ЕНЕРГИЈАТА!

Која е тајната на Dr. Viton - Bioferril ?

Тајната на Bioferril е микроенкапсулирано железо.

Микроенкапсулацијата на железото е технологија која овозможува железото да остане непроменето во системот за варење и полесно да се апсорбира во крвта.

Другата тајна на Bioferril е BioPerine (екстракт од црн бибер преработен по патентирана технологија) кој ја разложува биорасположивоста и апсорпцијата на железото до 350% (за пократко време ќе ја победите слабокрвноста).

Третата тајна е совршено избалансирана формула од витамини и други минерали вклучувајќи го и железото со што го прави уште помоќен и поефикасен.

Со користење 1 месец Dr.Viton Bioferril:

  • ќе ти се врати енергијата
  • ќе ти се зголеми хемоглобинот и црвените крвни зрнца во крвта
  • ќе ти ги зајакне крвните садови
  • ќе ти помогне при анемија
  • ќе ти го зголемува дотурот на кислород во срцето, мозокот, мускулите и ткивата
  • ќе ти помогне при тешките менструални крварења

Недостатокот на енергија покрај недостатокот на железо може да биде причинета и од преголем замор, оптеретеност и секојдневен умор.

Nature Essential - Жен Шен е најдобрата природна енергетска терапија која можете да му ја подарите на Вашето тело.

Жен-шен е еден од најпознатите лековити билки во светот која се користела и пред повеќе од 5000 години. Во планините на Манџурија, Кина, жен-шен најчесто се користел за подмладување и за зголемување на енергијата. Тој се сметал за симбол на божествена хармонија поради неговата човечка форма. Една кинеска легенда наведува дека раните императори го користеле како лек за сите болести.

Жен-шенот е моќен природен лек за намалување на стресот и значително го подобрува расположението. Потоа ја зголемува физичката издржливост и е природен лек за исцрпеност и замор на тој начин што ја зголемува енергијата и ја стимулира физичката и менталната активност кај луѓето кои се чувствуваат уморно и исцрпено.

ВРАТЕТЕ ЈА ЕНЕРГИЈАТА НА ВАШЕТО ТЕЛО!

СУПЕР ДУО за СУПЕР ЕНЕРГИЈА / 30 капсули + 50 капсули

Врати си ја енергијата со Dr. Viton - Bioferril и Nature Essential - Жен Шен

  • 859 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.

Селенот е моќен минерал кој се внесува во телото преку храна и му е потребен на телото само во траго..
189 ден.

San Sebastian - Хималајска Сол Најздравата и најчистата сол на светот Хималајската сол се созд..
120 ден.

Солена терапија во комфорот на вашиот дом San Sebastian инхалаторот со хималајска сол е најпогоде..
1,190 ден.

Dr. Viton - Bioferril Ново -39%
Железо со најголема апсорпција и најголема биорасположливост, поголема апсорпција од било која форма..
490 ден. 299 ден.

Ослабете и скортете го апетитот! Стоп за вишокот килограми! Стоп за масните наслаги! Стоп ..
479 ден.

ГО НАМАЛУВА НИВОТО НА ХОЛЕСТЕРОЛ, ЛИПИДИТЕ И ШЕЌЕРОТ, ГО ОДМАСТУВА ЦРНИОТ ДРОБ, ГО ЗАБРЗУВ..
289 ден.

NATURE ESSENTIAL-  КОРЕН ОД ЃУМБИР Ги намалува мачнините и вртоглавиците Ја намалува бо..
250 ден.

NATURE ESSENTIAL – Шитаке (Шитаке) – Печурка на имунитетот Долговечен симбол на до..
299 ден.

Најдобриот избор за совршен баланс на целиот организам. (Oenothera biennis) – ЖОЛТО НО..
379 ден.

Dr. Viton - Vitamin C Serum за убава и негувана кожа 1. Високата концентрација на витаминот Ц во ..
890 ден.