Ново Dr. Viton - Bronzan Bio

БРОНЗАН БИО КАПКИ за само-потемнување за заводлив бронзен тен без изложување на сонце! 

Со Бронзан био капките твојата кожа ќе биде совршено рамномерно потемнета, блескава и заводлива! 

Со бронзан био капките можеш да избереш колку длабок тен сакаш да имаш - колку повеќе капки толку потемна кожа. 

Капките совршено се комбинираат со твојата постоечка крема или лосион за тело. 

КАПКИТЕ содржат 98.9% природни состојки од кои 72% се органски и се збогатени со подмладувачки фито-комплекс со органски екстракти од калинка, асаи, хлорела, гоџи и зелен чај, кои ќе ја подмладат, освежат и ќе и дадат сјај на твојата кожа. 

Sweet dreams, sleep tight and wake up glowing! 

МНОГУ ЕДНОСТАВЕН НАЧИН НА КОРИСТЕЊЕ:

Во вашата крема или лосион за тело ставате 4, 6, 8 или 12 капки (колку повеќе капки толку потемен тен) и нанесувате на вашето тело со кружно масирање.

Исто кога го мачкате телото само со млеко нанесувате на рака млеко и мачкате еден дел од телото и повторно нанесувате млеко на рака и пак мачкате друг дел од телото ИСТИОТ процес сaмo збогатен со капки Бронзан.

Во рака ставате одредена количина од вашето млеко за тело и ставате 4, 6 8 или 12 капки (колку повеќе капки толку потемна кожа) и мачкате на еден дел од телото пример една нога. Потоа пак ставате во рака млеко и пак 4, 6 8 или 12 капки и пак мачкате друга површина од телото се додека не го намачкате цело тело со млеко/лосион збогатено со капки БРОНЗАН .

(ВАЖНО ставате секогаш ист број капки при едно мачкање на цело тело, НО со следното мачкање може да ја зголемите или намалите дозата доколку сакате или доколку сте задоволни од бојата продолжете со истата количина капки).

При секое повторно мачкање ставате млеко или лосион го збогатувате со капки и го масирате цело тело со кружни движења СЕКАКО ако сакате да ја обновите бојата или да ја направите уште побронзена.

Едноставно ...Стави млеко за тело во рака стави капки намачкај... стави млеко за тело во рака стави капки намачкај...

Dr. Viton - Bronzan Bio / 30 ml

Dr. Viton - Bronzan Bio го има во аптеките на Виола, Галениум, Зегин и во другите подобро снабдени аптеки, а достапен е и во дрогериите на Cosmo и dm. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

  • 790 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.

Dr. Viton - Vitamin C Serum за убава и негувана кожа 1. Високата концентрација на витаминот Ц во ..
890 ден.

Dr.Viton Vitamin - C Eye Mask за ревитализација на кожата околу очите 1. Го активира колагенот ко..
110 ден.

МОЌЕН РЕГЕНЕРАТИВЕН СЕРУМ Dr. Viton SWISS APPLE Stem Cell СЕРУМ содржи активни биолошки состојки ..
890 ден.