Nature Essential - Глукоманан

Ослабете и скортете го апетитот!

  • Стоп за вишокот килограми!
  • Стоп за масните наслаги!
  • Стоп за незапирливиот апетит!
  • Стоп за холестеролот и триглицеридите
  • Стоп за непријатна надуеност на стомакот

Препорачано од Доктор Оз!

Моќна капсула која апсорбира вода до 100 пати повеќе нејзиниот волумен. Чувството на непријатната надуеност во стомакот ќе биде минато. Со самото земање, глукомананот го пополнува волуменот на стомакот правејќи ве сити и задоволни. Желбата за големи количини на слатка и масна ќе биде значително намалена, повторно ќе се чувствувате сити и исполнети со енергија, а килограмите ќе се намалуваат. Заборавете на строгите диети, гладувањето и вишокот килограми и ослабете на природен и здрав начин објаснува Др. Оз.

Глукомананот се добива од Јапонското растение Amorphalus Konjac, кој се користи со векови во традицинланата јапонска медицина. Познат по прекарот „метла на цревата“ кој ви дава доста добра идеја за тоа како функционира во вашето тело. Со само неколку калории, глукомананот создава чувство на ситост со максимална апсорција на вишокот течности кои ја предизвикуваат непријатната надуеност во стомакот.

Глукомананот исто така помага за:

Модерниот начин на живот и конзумирањето на исклучиво масна и брза храна доведува до покачување на лошиот холестрол и триглицеридите кои предизвикуват срцеви заболувања. Моќта на глукомананот благотворно делува на намалувањето на високиот холестрол со што ги врзува масните наслаги и помага во нивно побрзо исфрлање без долго да се задржат во телото. Со самото забрзување на метаболизмот му помага на телото полесно да ја свари потешката храна, а чувството на задоволство и ситост кој се добива со користење на глукоманот ќе ја намали желбата за постојаното посегнување кон нездравите навики и лошиот начин на исхрана.

Се препорачува за лица кои имаат покачено ниво на шеќер во крвта и како превенција од „шеќерната болест“ бидејќи глукоманотот има моќ да го регулира нивото на инсулин во крвта. Значително го успорува ослободувањето на шеќер во крвта и е дополнителна терапија во лекувањето на дијабетесот.

Препорачана дневна доза на глукоманан е 6 капсули на ден, по 2 капсули 15-30 минути пред јадење, со голема количина на течност.

Nature Essential - Глукоманан / 500 мг. / 50 таблети

Супер ефикасно средство за контрола на апетитот и слабеење. Го пополнува волуменот во стомакот и брзо ве прави сити. Го намалува холестеролот и триглицеридите,го успорува ослободувањето на шеќер и го подобрува варењето на храната.

  • 479 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.

Што е спирулина? Спирулината е сино-зелена алга во форма на спирала. Таа е една од најстарите фот..
580 ден.

NATURE ESSENTIAL-  КОРЕН ОД ЃУМБИР Ги намалува мачнините и вртоглавиците Ја намалува бо..
250 ден.

Nature Essential – Калциум, Магнезиум, Цинк Додека калциумот ги заштитува коските и ја конт..
390 ден.

NATURE ESSENTIAL – Шитаке (Шитаке) – Печурка на имунитетот Долговечен симбол на до..
299 ден.

Што е Коензим Q10? Веќе подолго време луѓето живеат во заблуда дека единствената употреба на коен..
355 ден.

Dr. Viton - Магнезан-Б6 Помага при нервоза, раздразливост, блага анксиозност, нарушен сон и грчев..
199 ден.

Што е Л- карнитин и од каде потекнува? Карнитин е симбиоза, биосинтеза на аминокиселините лизин и..
359 ден.

NATURE ESSENTIAL – Л-Аргинин Аминокиселина со неверојатна моќност! Што е Л аргинин? Л..
290 ден.

ДОЛГИТЕ и НЕПРОСПИЕНИ НОЌИ ... СЕГА САМО СОН со МАГНЕЗАН-Б6 и ПАСИФЛОРА Секоја ноќ која ја поминa..
494 ден.

SAN SEBASTIAN SPIRULINA & PASIFLORA АНТИ - ПМС ДУО...ЗА „ОНИЕ“ ЖЕНСКИ ДЕНОВИ Два ..
875 ден.