Супер моќно дуо - за топење масти

За неодоливо тело без масни наслаги - Nature Essential - L - Carnitin + Green Tea

Внимавате на исхраната, вежбате, а Вашето тело не може да се ослободите од вишокот масни наслаги на стомакот, половината, бедрата, рацете ... ?

Не е проблемот во изборот на вистинска диета ! Вашето тело има потреба од најмоќните состојки од природата кои ги топат масните наслаги - екстракт од Зелен чај и Л- Карнитин.

И по постигнувањето на посакуваната тежина масните наслаги остануваат на Вашето тело.

Ниедна диета ниту режим на исхрана не може да се ослободи од нив, всушност диетите се само замислено слабеење бидејќи секој намален килограм е исфрлање на вишокот вода од телото но не и масти, а со тоа се подразбира зошто брзо ги „враќаме“ килограмите и сме вечно незадоволни од нашето тело.

Решението е многу едноствено и понудено директно од природата.

Совршена комбинација на два природни производи Екстакт од Зелен Чај и Л-Карнитин дел од палетата NATURE ESSENTIAL.

NATURE ESSENTIAL:ЕКСТАРКТ ОД ЗЕЛЕНИОТ ЧАЈ ќе му овозможи на телото во текот на целиот ден да се активира да го прочисти од сите отрови и токсини и да започне со топење на непосакуваните масни наслаги по целото тело.

* Катехинот го забрзува елиминирањето на вишокот на течности и заедно со кофеинот ја стимулира липолизата, го стимулира согорувањето на мастите и го забрзува метаболизмот.

Неодамнешните истражувања на Универзитетот во Женева потврдија дека активните својства на зелениот чај значително влијаат на намалувањето на дневното внесување на калории.

* Флавоноидите од зелениот чај, посебно катехин, го спречуваат штетното влијание на слободните радикали, кои се најодговорни за губењето на тонусот на кожата што е многу вашно кожата да за задржи еластичноста која се губи заедно со губење на килограмите.

NATURE ESSENTIAL: L-CARNITIN му помага на телото да започне да ги топи и согорува натрупаните масни резерви кои се невозможни да се согорат на било кој друг начин. Во комбинација со избалансирана храна и физичка активност дефинитивно успехот ќе биде повеќе од очекуван, физичка линија која од секогаш сте ја посакувале.

L-Carnitine e полу-есенцијална амино киселина која е слична на многу витамини. Игра важна улога во балансот на енергија во телото, и воедно помага да се пренесат мастите до митохондриите. Овде се разложуваат мастите и се ослободуваат како енергија.

L-Carnitine исто така го подобрува внесот на кислород за време на физичка активност што значи дека согорувањето на вишокот масти во телото е зголемен.

Супер моќно дуо - за топење масти

Внимавате на исхраната, вежбате, а Вашето тело не може да се ослободите од вишокот масни наслаги на стомакот, половината, бедрата, рацете ... ?

  • 648 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.

Магнезиумот е веднаш после калиумот во поглед на концентрираност во клетките. Неговата примарна функ..
219 ден.

San Sebastian - Хималајска Сол Најздравата и најчистата сол на светот Хималајската сол се созд..
120 ден.

Што е Коензим Q10? Веќе подолго време луѓето живеат во заблуда дека единствената употреба на коен..
355 ден.

Антибактериски, антиалергиски, антивоспалителен! Најдобрата храна за мозок која ќе ве ослободи од..
229 ден.

Nature Essential Shark Cartilage е најдобрата заштита во превенцијата од малигните заболувања со нев..
350 ден.

го подобрува расположението и го намалува стресот го зголемува имунитетот, се бори против бакте..
369 ден.

ГО НАМАЛУВА НИВОТО НА ХОЛЕСТЕРОЛ, ЛИПИДИТЕ И ШЕЌЕРОТ, ГО ОДМАСТУВА ЦРНИОТ ДРОБ, ГО ЗАБРЗУВ..
289 ден.

Nature Essential – Калциум, Магнезиум, Цинк Додека калциумот ги заштитува коските и ја конт..
390 ден.

Ослабете и скортете го апетитот! Стоп за вишокот килограми! Стоп за масните наслаги! Стоп ..
479 ден.