-36% Dr. Viton - Marine Magnesium

Dr Viton Marine Magnesium

Магнезиум кој нашето тело комплетно го апсорбира благодарение на неговата природна форма која е скриена во морската длабочина на Ирското море, поточно од минералното богатство на морската марула попозната како Sea Lettuce.

Неговата моќна форма која доаѓа од морските длабочини го прави неверојатно делотворен за мноштво здравствени состојби. Магнезиумот е важен минерал потребен од страна на телото за одржување на нормални мускулни и нервни функции, притоа имајќи здрав имунолошки систем, одржување на срцевиот ритам и градење на силни коски.

Dr.Viton Marine Magnеsium е важен фактор за:

 • Релаксација на мускулите
 • Здравјето на срцето
 • Одржување на добра состојба на нервниот систем
 • Регулирање на употребата на калциум и други минерали во организмот
 • Формирање на коските и забите
 • Регулирање на метаболизмот на хранливи материи како што се протеини, нуклеински киселини, масти и јаглехидрати
 • Регулирање производството на холестерол
 • Производство на енергија
 • Регулирање нивото на инсулин
 • Одржување на структурното здравје на клеточните мембрани во телото

Есенцијален нутриент за човечкиот организам, особено корисен за здравјето на срцето и здравјето на коските. Со Dr.Viton Marine Magnesium ќе ја намалите тензичноста на мускулите, ќе ги ублажите болките предизвикани од мигрената, ќе го подобрите спиењето, полесно ќе ги адресирате проблемите предизвикани од невролошки нарушувања, како што се анксиозноста и депресијата.

Marine Magnesium ја спречува појавата на болните грчеви во мускулите

Магнезиумот е круцијален елемент за правилна мускулна функција т.е. ја овозможува мускулната релаксација. Без редовен дневен внес на магнезиум мускулите ќе го немаат потребниот супстрат за оптимално да се релаксираат и ќе дојде до појава на грчеви кои знаат да бидат многу непријатни и болни .

Marine Magnesium ги спречува кардиоваскуларните заболувања

Редовното внесување на магнезиум од морско потекло може да ги намали шансите да добиете срцев удар. Недостатокот на магнезиум го зголемува ризикот од абнормален срцев ритам, со што пак, се зголемува ризикот од компликации по срцев удар. Затоа, консумирање на препорачаните количини на диететските додатоци на магнезиум може да биде од корист за кардиоваскуларниот систем.

Marine Magnesium минерал помоќен од мигрената, несоницата и депресијата

Бројните здравствени придобивки на магнезиум, исто така, ги вклучуваат третманите на мигрена, несоница и симптомите на депресија. Магнезиумот, исто така, е познат во лекувањето на тешки форми на психијатриски нарушувања, вклучувајќи напади на паника, стрес, вознемиреност и непотребни стресови. Редовниот внес на магнезиум значително ја намалува сериозноста на таквите напади, а исто така може да помогне во намалување на стапката на повторување.

Морскиот магнезиум е дополнителна заштита и третман против остеопороза

Недостатокот на магнезиум го менува метаболизмот на калциум и хормоните кои го регулираат калциумот, што пак, резултира со остеопороза. Внесување на препорачаните нивоа на магнезиум е значително важно бидејќи ја спречува остеопорозата, но за апсорцијата на калциумот да биде комплетна потребен ви е магнезиум од морско потекло кој ќе овозможи комплетна апсориција.

Dr. Viton - Marine Magnesium / 30 капсули

Магнезиум кој нашето тело комплетно го апсорбира благодарение на неговата природна форма која е скриена во морската длабочина на Ирското море, поточно од минералното богатство на морската марула попозната како Sea Lettuce.

 • 250 ден.
 • 160 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.

Сакате да живеете до 100та? Неповратен билет кон долговечниот квалитетен живот – Ресвератрол! ..
359 ден.

NATURE ESSENTIAL – Л-Аргинин Аминокиселина со неверојатна моќност! Што е Л аргинин? Л..
290 ден.

К2 KOMPLEX нова супер формула, што ќе ви го  ПРОДОЛЖИ и СПАСИ ЖИВОТОТ К2 Komplex-от содржи в..
420 ден.

Што е спирулина? Спирулината е сино-зелена алга во форма на спирала. Таа е една од најстарите фот..
340 ден.

San Sebastian - Пасифлора Пасифлората е растение кое за првпат е откриено од шпанските конквистад..
295 ден.

Што е Коензим Q10? Веќе подолго време луѓето живеат во заблуда дека единствената употреба на коен..
355 ден.

го подобрува расположението и го намалува стресот го зголемува имунитетот, се бори против бакте..
369 ден.

ГО НАМАЛУВА НИВОТО НА ХОЛЕСТЕРОЛ, ЛИПИДИТЕ И ШЕЌЕРОТ, ГО ОДМАСТУВА ЦРНИОТ ДРОБ, ГО ЗАБРЗУВ..
289 ден.

Nature Essential – Калциум, Магнезиум, Цинк Додека калциумот ги заштитува коските и ја конт..
390 ден.

Ослабете и скортете го апетитот! Стоп за вишокот килограми! Стоп за масните наслаги! Стоп ..
479 ден.