-27% Dr. Viton - M-jet

Dr Viton M-JET потентна формула исклучително моќна за машката сила, енергија и активност. Природен додаток кој ja подобрува машката сексуална виталност, го зголемува сексуалното либидо продолжувајќи го времето на моќ, ерекција и енергија.

M-JET е синергетска мешавина која содржи екстракти од билки, витамини, минерали и аминокиселини и се користи за:

  • Подобрување на сексуалните перформанси
  • Оптимизација на машката лична благосостојба
  • Помага при проблеми со импотенција кај мажи
  • Ја подобрува издржливоста и сексуалната енергија
  • Го подобрува квалитетот на спермата и ја зголемува плодноста

Секоја состојка игра важна улога во овој состав со цел подобрување на машката благосостојба:

Дамиана (Turnera aphrodisiaca)

Дамиана (Turnera aphrodisiaca) се користи со векови. Маите ja користеле Дамианата како природен афродизијак за мажите. За оваа билка се вели дека функционира како сексуален тоник кој не само што го зголемува либидото, таа исто така, го подобрува и сексуалното задоволство. Дамианата ја здобила својата репутација како афродизијак низ годините, а тоа се рефлектира и во едно од нејзините латински имиња - Turnera aphrodisiaca. Овој ефект се должи на механизмот на дејствување на соединенија наречени флавоноиди, кои се наоѓаат во листот на ова растение.

Гуарана (Paullina Cupana Seed)

Оваа билка дава слични придобивки како придобивките од кафе кои вклучуваат помош во изострување на менталниот фокус и зголемување на издржливоста, со акцент на физичката издржливост. Таа, исто така има и други придобивки во однос на сексуалното здравје од кои еден од главните е неговата способност да ги намали симптомите на депресија (што може да биде предизвикува при губење на либидото и еректилна дисфункција) и подобрување на целокупното расположение.

Корен од Мака

Коренот од мака има долга историја на употреба како афродизијак кај мажите. Овој корен не содржи растителни хормони и не работи на начин што го зголемува нивото на половите хормони, како тестостерон и естрогенот. Таа ги балансира. Овој ефект се должи на две групи на соединенија уникатни за коренот од мака - на макамидите и макаените. Овој корен исто така влијае врз нормализирање на стероидните хормони, како тестостеронот, прогестеронот и естрогенот. Маката е хранлива велесила натоварена со минерали, витамини, амино киселини и есенцијални масни киселини.

Корен од жен шен

Женшенот се користи во Кина како тоник за ревитализација преку илјадници години. Женшенот го зголемува нивото на тестостерон, а тоа го подобрува расположението, издржливоста и силата, и се бори против емоционалниот стрес и замор.

Трибулус Терестрис (Tribulus terrestris)

Тој му дава поттик на вашето либидо. Истражување од 2012 година покажа дека плодовите на Tribulus terrestris работат како афродизијак и можат да помогнат со ниското либидо. Во споменатото истражување, луѓето со низок број на сперматозоиди забележаа значително подобрување на сексуалното здравје во споредба со мажите во групата на која им бил аплициран плацебо ефектот.

Епидемиум грандифлорум (epidemium grandiflorum)

Оваа тревка овозможува зголемен сексуален нагон преку зголемување на протокот на крв во пенисот. Таа исто така влијае на зголемување на нивото на тестостерон. Таа исто така ого подобрува либидото преку зголемување на издржливоста и мускулната маса, а помага и со подобрување на здравјето на коските.

Лабораториска студија од 2008 година, спроведена во Универзитетот во Милано покажа дека соединенијата во оваа билка ги блокираат ефектите на одреден ензим кој го ограничува протокот на крв во пенисот. Активната компонента ицарин - се чини дека дејствува слично на некои лекови кои се користат за ериктилна дисфункција, односно помага да се зголеми протокот на крв и преку тоа доведува до подобрување на сексуалната функција

Витамин Б1

Овој витамин произведува енергија во вашиот организам и на тој начин го зголемува либидото. Тој ова го прави преку одржување на нервниот систем смирен и мозокот во оптимално ниво, со што се намалува депресијата и симптомите на стрес. Бидејќи сите акции кои се поврзани со сексуалниот чин се регулирани од мозокот, овој витамин преку одржување на оптимално ниво на работа на мозокот, придонесуваат за зголемено либидо и добар сексуален живот.

Селен

Селенот е многу важен за производството на сперматозоиди како и за нивната мобилност. Скоро половина од селенот во телото на мажот се наоѓа во тестисите и семените канали. Мажите губат селен преку лачење на сперматозоидите.

Цинк Сулфат

Истражувањата покажуваат дека со зголемен внес на цинк, нивото на тестостерон кај постарата популација е речиси двоен. Ова е доста моќен доказ дека цинкот има влијание врз производството на тестостерон. Во 2009 година, беше спроведено истражување за тестирање на корелацијата помеѓу цинкот и сексуалната функција. Стаорците кои биле третирани со 5 милиграми на ден додаток на цинк имале подобрена сексуалната функција. Ова истражување заклучува дека особено кај мажите, цинкот има позитивен ефект на возбуда и одржување на ерекцијата.

Л-аргинин

Оваа амино киселина во вашето тело се претвора во азотен оксид. Во едно истражување, околу една третина од мажите кои примале 5 грама дневно за 6 недели имале подобрена ерекција. Еректилната дисфункција е предизвикана делумно од недоволната циркулација во пенисот. Азотниот оксид предизвикува крвните садови да се шират па на тој начин овозможува поголем проток на крв во пенисот.

Л-карнитин

Еректилната функција, сексуалната желба, сексуалното задоволство и издржливоста се зголемила во текот на истражувањето во групата која примала тестостерон, како и групата која примала Л-карнитин. Но, покрај тоа, групата која примала Л- карнитин добила и придобивки како зголемување на оргазмот и зголемена општа сексуална благосостојба. Еректилна функција и издржливоста биле значително подобрени во групата која земала Л- карнитин , отколку кај онаа која примала тестостерон.

Dr. Viton - M-jet / 30 капсули

Dr Viton M-JET потентна формула исклучително моќна за машката сила, енергија и активност. Природен додаток кој ja подобрува машката сексуална виталност, го зголемува сексуалното либидо продолжувајќи го времето на моќ, ерекција и енергија.

  • 950 ден.
  • 690 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.

Вистинскиот јапонски „зен“ на човековиот организам: Може да помогне при заболување..
289 ден.

Dr. Viton - Marine Magnesium -36%
Dr Viton Marine Magnesium Магнезиум кој нашето тело комплетно го апсорбира благодарение на негова..
250 ден. 160 ден.

Dr. Viton - Магнезан-Б6 Помага при нервоза, раздразливост, блага анксиозност, нарушен сон и грчев..
199 ден.

Dr. Viton - Vitamin C Serum за убава и негувана кожа 1. Високата концентрација на витаминот Ц во ..
890 ден.

го подобрува расположението и го намалува стресот го зголемува имунитетот, се бори против бакте..
369 ден.

ГО НАМАЛУВА НИВОТО НА ХОЛЕСТЕРОЛ, ЛИПИДИТЕ И ШЕЌЕРОТ, ГО ОДМАСТУВА ЦРНИОТ ДРОБ, ГО ЗАБРЗУВ..
289 ден.

NATURE ESSENTIAL-  КОРЕН ОД ЃУМБИР Ги намалува мачнините и вртоглавиците Ја намалува бо..
250 ден.

NATURE ESSENTIAL – Шитаке (Шитаке) – Печурка на имунитетот Долговечен симбол на до..
299 ден.

Најдобриот избор за совршен баланс на целиот организам. (Oenothera biennis) – ЖОЛТО НО..
379 ден.