Ново Dr. Viton - Movens Крема

Dr.Viton Movens кремата е уникатна формула составен од природни состојки која делува на неколку начини:

Помага при разни пореметувања предизвикани од воспаленија како:

 • Carpal Tunel Sindrom, Тениски Лакт ( Lateral Epicondylitis), Tendonitis, Sciatica
 • Го намалува воспалението на тетивите, мускулите, лигаментите и нервите
 • Помага за побрзо заздравување при отоци и набивање
 • Ја стимулира активноста на белите крвни зрнца кои ја разбиваат згрутчената крв со што се ослободува течноста заробена во отоците од набиенто ткиво, од зглобовите и коските
 • Ги смирува нервите и благотворно делува на нервниот систем
 • Ја забрзува циркулација

Dr.Viton Movens кремата е комбинација од природни состојки чија ефикасност е научно докажана:

 • Пчелин Отров
 • Арника (екстракт)
 • Алое Вера (екстракт)
 • Ѓаволска Канџа (екстракт)
 • Босвелиа (масло)
 • Див Костен (екстракт)
 • Витамин Б6

Dr. Viton - Movens Крема / 100 ml

Dr. Viton - Movens крема можеш да го набавиш во Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети... во дрогериите на ДМ-дрогерии и во сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

 • 499 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.