Супер моќно ПМС дуо...  за „ОНИЕ“ женски денови

SAN SEBASTIAN SPIRULINA & PASIFLORA АНТИ - ПМС ДУО...ЗА „ОНИЕ“ ЖЕНСКИ ДЕНОВИ

Два производи од палетата на SAN SEBASTIAN, кои ќе ја намалат нервозата и чувствителноста, ќе ги намалат болките и грчевите, ќе го заштитат вашето тело од анемија при обилните крварења и ќе ги направат „оние“ женски денови исполнети со ведрина како секој друг ден.

ПМС... добро позната скратеница која Ви го прави секој период од месецот неподнослив!

Периодот на ПМС и траењето на целиот менструален циклус знае да биде пропратен со, изразена нервоза, чувство на неконтролиран глад, предменструални грчеви, раздразливост, пречувствителност ... па се до самиот циклус како обилни крварења, болки, грчеви, премореност, истоштеност ...

АНТИ - ПМС ДУО, е идеален комплет за секоја припадничка од понежниот пол кој се грижи комплетно за женското здравје особено во „оние“ денови.

Првите знаци на ПМС се изразена нервоза, пречувствителнот, раздразливост што делува на комплетното дневно расположение, делува на нервниот систем и квалитетот на сонот.

Број 1. анти ПМС производ е PASIFLORATA на SAN SEBASTIAN, која ќе ве „извлече“ од неудобната ПМС зона, ќе го релаксира телото, ќе ја намали нервозата и постојаниот глад.

Во периодот на менструалниот циклус телото поради самиот процес чувствува грчеви во долниот долниот дел на стомакот кои можат да преминат во сериозна и неподнослива болка.

PASIFLORATA на SAN SEBASTIAN помага во опуштање на мускулатурата на телото со што со самото опуштање на женската карлица, непријатните грчевите и стегања ќе се намалат, а воедно и болката.

Во периодот на траење на менструалниот циклус се губи доста крв која е предвидено да се исфрли од телото но самото губење на крв особено кај обилните циклуси знае да резултира и со први знаци на анемија (слабокрвност)кои треба да се сфатат сериозно.

Благодарение на SPIRULINA SAN SEBASTIAN, како еден од најбогатите избори на железо, најпрво помага да не дојде ни до степен на „блага“ анемија кај обилните циклуси со што го одржува железото во нормала при нејзино редовно користење, а во случаеви на веќе јавена анемија кај лицето помага за нормализирање на крвната слика за релативно брз период со редовно користење на спирулината како дневен додаток.

SPIRULINA SAN SEBASTIAN, е најбогатиот природен коктел од витамини, минерали, фитонутриенти и протеини кои се потребни на секоја жена во периодот на ПМС и периодот на менструален циклус за ден исполнет со енергија.

SPIRULINA SAN SEBASTIAN & SAN SEBASTIAN PASIFLORA
ЗА „ОНИЕ“ ДЕНОВИ ДА БИДАТ СОВРШЕНИ КАКО ШТО ЗАСЛУЖУВА СЕКОЈА ДАМА!

Супер моќно ПМС дуо... за „ОНИЕ“ женски денови / 600 таблети + 50 ml

Два производи од палетата на SAN SEBASTIAN, кои ќе ја намалат нервозата и чувствителноста, ќе ги намалат болките и грчевите, ќе го заштитат вашето тело од анемија при обилните крварења и ќе ги направат „оние“ женски денови исполнети со ведрина како секој друг ден.

  • 875 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.

NATURE ESSENTIAL – Шитаке (Шитаке) – Печурка на имунитетот Долговечен симбол на до..
299 ден.

NATURE ESSENTIAL Масло од лук Го штити срцето Делува против дијабетес Го стимулира растот ..
230 ден.

Што е Коензим Q10? Веќе подолго време луѓето живеат во заблуда дека единствената употреба на коен..
355 ден.

Антибактериски, антиалергиски, антивоспалителен! Најдобрата храна за мозок која ќе ве ослободи од..
229 ден.

NATURE ESSENTIAL-  КОРЕН ОД ЃУМБИР Ги намалува мачнините и вртоглавиците Ја намалува бо..
250 ден.

го подобрува расположението и го намалува стресот го зголемува имунитетот, се бори против бакте..
369 ден.

ГО НАМАЛУВА НИВОТО НА ХОЛЕСТЕРОЛ, ЛИПИДИТЕ И ШЕЌЕРОТ, ГО ОДМАСТУВА ЦРНИОТ ДРОБ, ГО ЗАБРЗУВ..
289 ден.

Nature Essential – Калциум, Магнезиум, Цинк Додека калциумот ги заштитува коските и ја конт..
390 ден.

Ослабете и скортете го апетитот! Стоп за вишокот килограми! Стоп за масните наслаги! Стоп ..
479 ден.