Belinea - Phaseo

НОВА ИНОВАТИВНА ФОРМУЛА КОЈА ГИ БЛОКИРА ЈАГЛЕХИДРАТИТЕ И СКРОБОТ

Сакате да уживате во Вашата омилена пица, вашите омилени тестенини или неодоливо парче торта, а тоа да не се забележи на Вашата линија!

Тајната на уживањето во Вашата омилена храна се нарекува Phaseo!

Суплемент кој направи револуција во борбата со вишокот килограми и желбата за храна богата со јаглехидрати и скроб – вечната тема „Како да уживаме во нашата омилена храна, а воедно да немаме проблем со вишок килограми ?!“

Belinea Phaseo е формула која го ограничува делувањето на јаглехидратите и скробот благодарение на моќниот состав, комбинација од екстракт од бел грав (Phaseolus vulgaris) и екстракт од цимет (Cinnamomun Cassia) кои:

  • Ги блокираат јаглехидратите
  • Ја блокираат дигестијата и апсорпцијата на скробот
  • Го намалуваат гликемичкиот индекс
  • Помагаат во намалување на тежина
  • Го подобруваат варењето на храната
  • Помагаат во регулирање на дијабет тип 2

Eкстрактот од бел грав (Phaseolus vulgaris) ја содржи состојката Фазеоламин (Phaseolamin) која е блокатор на јаглехидратите. Фазеоламинот ја успорува абсорбцијата и варењето на јаглехидратите со спречување на метаболичките ефекти на алфа-амилазата.

Алфа - амилазата е ензим кој се ослободува од жлездите на плунката и панкреасот. Исто така ги разложува сложените јаглехидрати во олигосахариди. Олигосахаридите понатаму се разложуваат на моносахариди, кои понатаму се користат за енергија и се сладираат во црниот дроб во форма на гликогенили, а потоа се складираат во адипоцитите како триглицериди кои се штетни по здравјето.

Со спречување на дејството на алфа-амилазата, Фазеоламинот помага јаглехидратите кои се проголтани да поминат низ системот за варење несварени и делумно сварени. Со ова намалување на варењето на јаглехидратите се намалува и калорискиот внес на храната богата со скроб и јаглехидрати која ја внесуваме што помага во намалување на телесната тежина.

Belinea Phaseo е блокатор на јаглехидрати кој помага во блокирање на дигестијата и апсорпцијата на скробот. Со тој процес ја намалува и калоричната вредност на скробната храна, а и исто така го намалува гликемичкиот индекс и одговорот на телото на глукозата.

Екстрактот од цимет (Cinnamomun Cassia) во belinea Phaseo ќе биде вашиот втор сојузник во борбата со килограмите и желбата за храна богата со јаглехидрати, бидејќи ќе го намали вашиот апетит, ќе го подобри варењето на храната со поттикнување на метаболизмот, а исто така циметот помага во намалување на масните наслаги на стомакот како една од најкритичните места за намалување на тежината.

Екстрактот од цимет исто така делува поволно кај лица со дијабет, помага во намалување на лошиот холестерол и ја контролира работата на инсулинот.

Со belinea Phaseo ќе го намалите внесувањето на скроб и јаглехидрати, без да го намалите уживањето во храната (важи само за храна богата со скроб и јаглехидрати), а дополнително ќе го потитикнете телото да почне да намалува на тежина и масни наслаги.

Belinea - Phaseo / 30 капсули

Сакате да уживате во Вашата омилена пица, вашите омилени тестенини или неодоливо парче торта, а тоа да не се забележи на Вашата линија!

  • 359 ден.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821

Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.

NATURE ESSENTIAL – Шитаке (Шитаке) – Печурка на имунитетот Долговечен симбол на до..
299 ден.

Што е Коензим Q10? Веќе подолго време луѓето живеат во заблуда дека единствената употреба на коен..
355 ден.

Сакате да живеете до 100та? Неповратен билет кон долговечниот квалитетен живот – Ресвератрол! ..
359 ден.

NATURE ESSENTIAL-  КОРЕН ОД ЃУМБИР Ги намалува мачнините и вртоглавиците Ја намалува бо..
250 ден.

NATURE ESSENTIAL Јаболков оцет Ги уништува штетните бактерии во организмот и делува во процесо..
329 ден.

Што е Garcinia Cambogia? Garcinia Cambogia е тропско растение во форма на зелена тиква. Потекнува..
499 ден.

ГО НАМАЛУВА НИВОТО НА ХОЛЕСТЕРОЛ, ЛИПИДИТЕ И ШЕЌЕРОТ, ГО ОДМАСТУВА ЦРНИОТ ДРОБ, ГО ЗАБРЗУВ..
289 ден.

го зголемува либидото и ја зголемува сексуалната моќ ја зголемува енергијата, издржливоста и ко..
329 ден.