Allewin

630 ден

Опис

Dr. Viton Allеwin е додаток на исхраната на база на биоактивни состојки од јајца од препелица и цинк. Цинкот придонесува за нормална фукција на имуниот систем.

Производот може да нарачате ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Или на телефонскиот број: 02 3218 821

(Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот)

Производот може да Ви биде доставен на адреса со брза пошта!

Критики

There are no reviews yet

Add a review
Currently, we are not accepting new reviews
Активни состојки2 таблети за џвакање%NRV4 таблети за џвакање%NRV
Јајце од препелица во прав84 mg168 mg
Цинк1,5 mg153 mg30

*NRV- нутритивна референтна вредност

Состојки: средство за зголемување волумен: сорбитол, јајца од препелица, арома на портокал, сретство против згрутчување: магнезиум стеарат, цинк бисглицинат.

Начин на употреба: 2 таблети за џвакање, 1-2 пати на ден. Oставете ги таблетите бавно да се растворат во устата и проголтете ја содржината. Најдобро е да се зема одделно од оброците.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место, далеку од дофат на деца. Производот не е замена за здрава и балансирана исхрана. Пред консумирање, консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт.