Auron BP885W

3,050 ден

Апарат за мерење на крвен притисок

Availability: Нема на залиха

Опис

Auron BP885W е комплетно автоматски, дигитален апарат за мерење на крвниот притисок кој се поставува на рачниот зглоб. Овозможува брзо и прецизно мерење на систолниот и дијастолниот крвен притисок како и на фреквенцијата на пулсот.

Уредот нуди многу висока и клинички тестирана точност на мерењето и е дизајниран да обезбеди максимална удобност за корисникот. Наменет е за самостојна употреба во домашни услови.

AURON BP885W има специјален индикатор за детектирање на позицијата кој не го започнува мерењето доколку апаратот е неправилно поставен, отстранувајќи го ризикот од погрешни резултати при мерењето.

 • Модел за на зглоб
 • Приказ на крвниот притисок и пулсот
 • Индикатор за детектирање на позицијата
 • СЗО индикатор за класификација
 • Детектор на неправилен срцев ритам
 • Меморија: 120 мерења x 2 корисника
 • Манжетна 13.5 до 21.5 см
 • Гаранција: 5 години

Во нашата палета на апарати за мерење на крвен притисок се и следниве апарати Auron Easy LS 808 (Надлактичен модел) и Auron TMB 1112 (Надлактичен модел)

Производот ќе го најдете во аптеките на: Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Бети, Алпи Фарм, Вивалек, ДНА Анни Фарм, како и сите подобро снабдени аптеки.

Може да нарачате ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Или на телефонскиот број: 02 3218 821

(Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот)

Производот може да Ви биде доставен на адреса со брза пошта!

5 прегледи за Auron BP885W

5,0
Based on 5 reviews
5 ѕвезди
100
100%
4 ѕвезди
0%
3 ѕвезди
0%
2 ѕвезди
0%
1 ѕвезда
0%
1-5 од 5 мислења
 1. Презадоволна сум не само од апаратот
  Секој производ на страната заслужува чиста 5 најдобри сте

 2. Naracav od aparatot za pritisok ama nemavte na zaliha. Taka da ne sum go probala . Sigurna sum deka e odlicen isto kako i drugite vasi proizvodi.

 3. Апаратот за мерење притисок е релативно точен, лесен за ракување, убаво спакуван и вреди за цената по која е понуден.

 4. Одличен и квалитетен

 5. kvaliteten proizvod ,go preporavuvam

Add a review
Currently, we are not accepting new reviews

Со Auron BP885W мерењето на крвниот притисок никогаш не било полесно.

 • Апаратот го поставувате на зглобот на раката.
 • Манжетната треба да е поставена на иста висина со срцето
 • По 2 минути во оваа положба, почнете со мерењето.