Auron Easy LS 808

3,500 ден

 • LS808 Модел НАДЛАКТИЦА
 • Батерија на полење + полнач
 • Го мери притисокот додека ја пумпа манжетната што е побрзо и поточно
 • Голем екран и броеви
 • Меморија (60 резултати)
 • Индикатор за неправилен срцев ритам
 • Гаранција 3 години

Опис

7 причини зошто Auron Easy LS 808 е најдобриот апарат за мерење притисок направен досега:

 • Мерењето на крвниот притисок со Auron Easy LS 808 e супер прецизно. Со помош на современата DDPA технологија се добиваат најточни и најверодостојни резултати.
 • Го мери притисокот додека пумпа. Мерењето крвен притисок со Auron Easy e многу попријатно и побрзо од обичните дигитални апарати.
 • Користи батерија на полнење како на мобилен телефон… со едно полнење може да се измери притисокот над 60 пати.
 • Auron Easy e создаден и дизајниран од германски инжнери и произведен по најстроги стандарди за квалитет.
 • Аuron Еаsy е многу едноставен и лесен за употреба и нема никакви кабли. Само ставете го на рака притиснете “START” и за 20 секунди имате резултати.
 • Има модерен и компактен дизајн, лесно е пренoслив и може да мерите крвен притисок каде и кога сакате.
 • Има голем и елегантен екран со пријатна сина боја и големи бројки кои се лесни за читање.

Аурон апаратите се нова генерација кои мерењето на крвниот притисок го прават поудобно.

Нова технологија која го мери вашиот притисок додека самата манжетна се пумпа што овозможува брзо, пријатно и прецизно мерење.

Со напредниот детектор на неправилен пулс Аурон апаратите се нова серија креирани да ви овозможат да го контролирате притисокот на лесен и едноставен начин.

Одберете го својот модел и отворете ново поглавје и грижа за сопственото здравје.

 • LS808 Модел НАДЛАКТИЦА
 • Батерија на полење + полнач
 • Го мери притисокот додека ја пумпа манжетната што е побрзо и поточно
 • Голем екран и броеви
 • Меморија (60 резултати)
 • Индикатор за неправилен срцев ритам
 • Гаранција 3 години

Во нашата палета на апарати за мерење на крвен притисок се и следниве апарати Auron TMB 1112 (Надлактичен модел) и Auron TMB 1117 (за Зглоб)

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

46 искуства за Auron Easy LS 808

4,8
Based on 46 reviews
 1. 5 out of 5

  Aleksandar Nankovski (потврден корисник)

  Ok

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Илија (потврден корисник)

  Одличен и прецизен апарат, лесен за користење.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Јован Стојанов (потврден корисник)

  Одличен квалитет на производ

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Ana P. (потврден корисник)

  SUPER PROIZVOD.. PREZADOVOLNA SUM

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  .

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 6. 4 out of 5

  Gordana N. (потврден корисник)

  Aparatot e dobar, no ima problem so vremeto, po gasnenenjeto ne se socuvuva i so toa memorijata ne e validna

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Бојана (потврден корисник)

  Super proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Natasha K. (потврден корисник)

  Ednostaven za koristenje, so dovolno potrebni opcii, ednostavno odlicen!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Aleksandar Bozinoski (потврден корисник)

  Precizen tocen so preubav dizanj mnogu lesen za koristenje

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Riste (потврден корисник)

  Dobar aparat

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 11. 5 out of 5

  Vasilka Anchevski (потврден корисник)

  Super proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 12. 5 out of 5

  Goran K. (потврден корисник)

  Удобен, брз и прецизен уред за мерење на крвниот притисок и пулс.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 13. 1 out of 5

  Milan R. (потврден корисник)

  Ne meri tocno. 10 do 20 razlika na visokiot pa i niskiot pritisok.

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 14. 5 out of 5

  Vesna Stambolieva (потврден корисник)

  odlicen proizvodi, tocen I lesen za upotreba

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 15. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Презадоволна

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 16. 5 out of 5

  Емилија Јованова Спироска (потврден корисник)

  Апаратот е добар, функционален, едноставен за користење, прекрасен изглед и дава точни резултати.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 17. 5 out of 5

  Ивона Т. (потврден корисник)

  Одличен е, со сите карактеристики наведени во описот.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 18. 5 out of 5

  Borce B. (потврден корисник)

  Tocan, pretocan

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 19. 5 out of 5

  Irina Ivanovska Antevska (потврден корисник)

  Odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 20. 5 out of 5

  Enver Kurtishi (потврден корисник)

  Ubav, prakticen aparat za merenje pritisok sekade i vo sekoja prilika
  Precizen i stedliv bidekji stedite na baterii, i sekako so prifatliva cena za premium aparat kakov sto e Auron easy.
  Blagodaram.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 21. 5 out of 5

  Branko S. (потврден корисник)

  Navremena isporaka,proizvod odličen👍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 22. 5 out of 5

  Биљана Стојановска (потврден корисник)

  Супер е

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 23. 5 out of 5

  Никола Ѓорески (потврден корисник)

  Одлично работи

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 24. 1 out of 5

  Mimi Tanevska (потврден корисник)

  Не ми ја доставивте нарачката на овој производ што уредно го нарачав

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 25. 4 out of 5

  Даниел Стојоски (потврден корисник)

  Odlicni ste

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 26. 5 out of 5

  Далибор Антовски (потврден корисник)

  Ekstra

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 27. 5 out of 5

  Томислав Павловски (потврден корисник)

  Супер

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 28. 5 out of 5

  Renata M. (потврден корисник)

  Одличен, прецизен и лесен за користење

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 29. 5 out of 5

  Ефрем Ц. (потврден корисник)

  Odlicen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 30. 5 out of 5

  Enver Kurtishi (потврден корисник)

  Efikasen, Ubav dizajn, točen i pred se ekonomičen.
  Go preporacuvam na site, da ne se dvoumat.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 31. 5 out of 5

  Соња Марковска (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 32. 5 out of 5

  ELIZABETA G. (потврден корисник)

  одличен, точен апарат

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 33. 5 out of 5

  Adzija Kurtoski (потврден корисник)

  odlicen tenziometar

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 34. 5 out of 5

  Sashko Lelov (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 35. 5 out of 5

  Adzija Kurtoski (потврден корисник)

  odlicen aparat

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 36. 5 out of 5

  Владимир (потврден корисник)

  Лесен за користење и доста прецизен апарат.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 37. 5 out of 5

  Vesna Stambolieva (потврден корисник)

  Aparatot e prekrasen, a I adapter ot e dopolnitelno efikasen, da ne se koristat baterii

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 38. 5 out of 5

  Sanja Manevska (потврден корисник)

  Naracka i dostava extra.. A proizvodot go imam mal vremenski period i pokazuva sega za sega pravilni rezultati.. Pozz

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 39. 5 out of 5

  Adzija Kurtoski (потврден корисник)

  odlicen aparat

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 40. 5 out of 5

  Donka Saveska (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 41. 5 out of 5

  Valentina Cileva (потврден корисник)

  5

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 42. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Одличен производ, едноставен за користење

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 43. 4 out of 5

  Tosko Kusibojoski (потврден корисник)

  Задоволен сум од начинот и брзината на испорака. Производот е добар

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 44. 5 out of 5

  Мирослава Тодорова (потврден корисник)

  Супер производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 45. 5 out of 5

  Lila Jozevska (потврден корисник)

  Odlicen aparat!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 46. 5 out of 5

  Ivanka Srebrova (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: