Auron HL 168 FV

2,945 ден

Апарат за мерење на крвен притисок

Availability: Нема на залиха

Опис

AURON Auron HL 168 FV – Апарат за мерење на притисок (Зглобен модел)

– Модел ЗА ЗГЛОБ
– Голем екран и броеви – SZO* индикатор за ризик
– Меморија (60 резултати)
– Индикатор за неправилен срцев ритам
– Голема манжетна 13,5 – 21,5cm

Гаранција 5 години

Во нашата палета на апарати за мерење на крвен притисок се и следниве апарати Auron Easy LS 808 (Надлактичен модел) и Auron TMB 1112 (Надлактичен модел)

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

8 прегледи за Auron HL 168 FV

5,0
Based on 8 reviews
5 ѕвезди
100
100%
4 ѕвезди
0%
3 ѕвезди
0%
2 ѕвезди
0%
1 ѕвезда
0%
1-5 од 8 мислења
  1. Многу е функционален и лесен за употреба.

  2. 10/10

  3. Odlicni ste, prezadovolna

  4. super

  5. Odlicen proizvod, profesionalen odnos, brza dostava.

Add a review
Currently, we are not accepting new reviews