Auron Инфраред Топломер – FR200

2,100 ден

Availability: На залиха

Опис

Auron FR200 е бесконтактен инфраред топломер, кој овозможува прецизно, лесно и едноставно мерење на температура без директен контакт со тело.

Мерењето е брзо и е погодно за мерење на температура кај деца.

Auron FR200 е мултифункционален топломер кој може да мери температури од 0°C до 100°C, што значи може да се користи и за мерење телесна температура и за мерење температура на предмети и простории.

 • Широк опсег на мерење од 0°C до 100°C
 • Мултифункционален топломер
 • Брзо мерење (3 секунди)
 • Клинички тестиран
 • Меморија од 30 последни мерења
 • Автоматско исклучување
 • Звучен и визуелен аларм за покачена телесна температура
 • Гаранција 5 години

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм,  Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

44 прегледи за Auron Инфраред Топломер – FR200

1-5 од 44 мислења
 1. Prezadovolni

 2. Odlicen i tocen proizvod, lesen za koristenje

 3. Практичен, точен

 4. Mnogu prakticen i tocen toplomer

 5. Ептен сум задоволен од Топломерот FR200, квалитетот е на задоволително ниво, веднаш по пристигнувањето на топломерот ми се случи да морам да го употребам практично, бидејќи малата ми крена температура. Го тестирав со живиниот топломер и ми дава точни резултати, што ми беше исклучително важно, мери и температура во просторијата и температура на течност. Цената е ептен поволна за разлика со останатите брендови од истиов тип на топломер, ергономски многу убаво дизајниран.
  Едноставно задоволен.
  Топло го препорачувам и во однос на цена и во однос на квалитет

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Вие исто така би сакале…