Auron Инхалатор – JLN 2300 AIR

2,890 ден

Инхалатор за деца и возрасни

Availability: На залиха
Погледни кошничка

Опис

Auron Инхалатор – JLN 2300 AIR прави многу мали честички аеросол со којшто течноста што се користи за инхалација продира и до најодалечените делови на респираторниот систем што обезбедува ефикасна инхалирачка терапија.

Предноста на овој тип на терапија е тоа што се користи помала доза и побрзо делувa лекот.

Може да го користат лица од било која возраст, а посебно е погодна за деца и постари особи, како и пациенти со хронични респираторни заболувања.

Auron Инхалатор – JLN 2300 AIR
се користи за лекување на астма, воспаление на белиот дроб, бронхитис, алергија и други респираторни болести.

Auron Инхалатор – JLN 2300 AIR:

 • За секојдневна употреба
 • Погоден за цело семејство (маски за деца и за возрасни)
 • Многу тивок (ниво на бучавост помал од 55 dB)
 • Компактен и практичен, едноставен за употреба
 • Тежина 1100 g
 • Прави многу мали честички на аеросол
 • Ефикасен за третман на горни и долни дишни патишта
 • Гаранција 3 години
 • MMAD е 2,44 µm
 • Канистер за лек – 2 до 8 ml
 • Проток на воздух 4-6 L/min
 • Големина на честички 0.5 do 6 µm
 • Брзина на прскање 0.2 ml/min

Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

23 прегледи за Auron Инхалатор – JLN 2300 AIR

 1. 5 помалку од 5

  Адриана (потврден сопственик)

  Одличен производ. Лесен и тивок за употреба. Исто и апаратот за притисок го имам, 100% прецизен. Препорачувам!

 2. 5 помалку од 5

  Сашо Секуловски (потврден сопственик)

  Одличен производ

 3. 5 помалку од 5

  DUSKO DONEV (потврден сопственик)

  podobar od drugite

 4. 5 помалку од 5

  Igor (потврден сопственик)

  Podobro zdravje!

 5. 5 помалку од 5

  Velika J. (потврден сопственик)

  Одличен производ, едноставен за користење, мојот син го обожава “диши диши” го нарекува.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Вие исто така би сакале…