Auron TMB 1117

2,200 ден

Апарат за мерење на крвен притисок

Погледни сметка

Опис

AURON TMB 1117 – Апарат за мерење на притисок

Аурон апаратите се нова генерација кои мерењето на крвниот притисок го прават поудобно.

Нова технологија која го мери вашиот притисок додека самата манжетна се пумпа што овозможува брзо, пријатно и прецизно мерење.

Со напредниот детектор на неправилен пулс Аурон апаратите се нова серија креирани да ви овозможат да го контролирате притисокот на лесен и едноставен начин.

Одберете го AURON TMB 1117 – Апарат за мерење на притисок и отворете ново поглавје и грижа за сопственото здравје.

– Модел ЗА ЗГЛОБ
– Го мери притисокот додека ја пумпа манжетната што е побрзо и поточно
– Голем екран и броеви – SZO* индикатор за ризик
– Меморија (60 резултати)
– Индикатор за неправилен срцев ритам
– Голема манжетна 13,5 – 21,5cm

Гаранција 3 години

Во нашата палета на апарати за мерење на крвен притисок се и следниве апарати Auron Easy LS 808 (Надлактичен модел) и Auron TMB 1112 (Надлактичен модел)

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

85 искуства за Auron TMB 1117

 1. blank
  4 out of 5

  Jasminka Stojkova (потврден корисник)

  Dovolno dobar

  (0) (0)
 2. blank
  5 out of 5

  Ivana Zlatanovska (потврден корисник)

  Najdobri

  (0) (0)
 3. blank
  5 out of 5

  Vladimir VELJANOVSKI (потврден корисник)

  Користам многу од производите на алфалаб и при секоја нарачка ме изненадуваат со некое поклонче и цената на производите е реална и достапна а за квалитетот и придобовките нема да Зборувам само препорачувам да ги пробате

  (0) (0)
 4. blank
  5 out of 5

  Radmila Leova (потврден корисник)

  Mnogu prakticen tocen i brz rezultat

  (0) (0)
 5. blank
  5 out of 5

  Aleksandra Trajkova (потврден корисник)

  Lesen za upotreba, precizno merenje.

  (0) (0)
 6. blank
  5 out of 5

  Martin S. (потврден корисник)

  Практичен уред за мерење притисок, пред се за повозрасни лица.

  (0) (0)
 7. blank
  5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicen proizvod

  (0) (0)
 8. blank
  5 out of 5

  Toma Sekulovski (потврден корисник)

  Proizvodot e dobar za koristewe i sum zadovolen

  (0) (0)
 9. blank
  5 out of 5

  Kristina Janevska (потврден корисник)

  одлично

  (0) (0)
 10. blank
  5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super funkcionalen.

  (0) (1)

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel