Australian Pink Clay Mask

440 ден

Availability: In stock
Погледни сметка

Опис

Dr. Viton – Australian Pink Clay Mask е идеална детокс маска која ги отстранува нечистотиите од површинскиот, но и од подлабоките слоеви на кожата, експресно враќајќи го природниот сјај и блескавост на лицето.

Внимателно избраните состојки, ја прават Dr. Viton – Australian Pink Clay Mask погодна за сите типови, па дури и за чувствителната и сува кожа, помагајќи и да заздрави, да се повлече црвенилото и да го изедначи тенот на лицето.

РОЗОВАТА ГЛИНА  содржана во Dr. Viton – Australian Pink Clay Mask  е најдобрата од сите глини за лице, бидејќи е нежна, а  сепак  делува на многу нивоа на лицето и функционира така што од кожата ги собира вишокот маснотии, но не ја отстранува природната влажност, туку помага дехидрираната кожа да се врати во својата првична и здрава состојба.

Комбинацијата на розова глина со екстракти од цвет од хибискус, вештерска леска, лист од рузмарин, алги надополнета со алое вера, стероли од калинка, зелен чај, кокосово масло и витамините А и Е има ефект на пилинг за чистење на лицето кој длабински продира и ги чисти отровите од кожата. На тој начин лицето ги апсорбира сите останати хранливи состојки кои му ја враќаат виталноста , го штитат од стресорите од околината и помагаат за регенрација на клетките.

Балансираната комбинација на розовата глина и останатите состојки има брз и докажан ефект на намалување на црвенилото и иритациите кои се појавуваат од акни или други кожни проблеми, особено при купероза и розацеа.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

46 искуства за Australian Pink Clay Mask

4,7
Based on 46 reviews
 1. 5 out of 5

  Симона Јовевска (потврден корисник)

  Многу пријатно сум изненадена од маскава. После 2 употреби веднаш се осеќа разлика. Лицето ми е многу посмирено. На повидок нема нови акни. Дефинитивно ја порачувам повторно.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  ***

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 3 out of 5

  Emilija Gjorgjieva Velkoski (потврден корисник)

  Mislev deka ke go revitalizira moeto lice povekje,no mi go pravi suvo i pokraj toa shto e za site vidovi na koza,vitaminskata mi go pravi istoto a pak bubbly maslata mislam deka najdobro se adaptira i ja prifati mojata koza.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  nina (потврден корисник)

  super e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Ивана Здравев (потврден корисник)

  Mnogu sum zadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Ја употребувам за флеки и од само неколку неделни употребувања флеките се намалени

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 2 out of 5

  Natasha K. (потврден корисник)

  Iskreno, ocekuvav poveke!

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Elena (потврден корисник)

  Маската е предобра, мирисот е како во градина со ружи, а чувството потоа е мека и хидрирана кожа.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Одличен производ! Го користам два до три пати неделно.Многу добро делува на лицето, длабински го чисти и кожата ја остава нежна и хидрирана. Ги смирува ситните воспаленија на лицето и акните.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Ана Андоновска (потврден корисник)

  Одличен производ, доставата беше брза и производот е ист како во описот, влијанието од маската го чувствувам веќе по 2та употреба, многу сум задоволна.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Розова глина, Екстракт од цвет хибискус, Екстракт од вештерска леска, Алое вера, Стероли од калинка, Екстракт од овошје мангостин, Екстракт од зелен чај, Екстракт од лисја од рузмарин, Кокосово масло, Витамин А, Витамин Е, Екстракт од алги

НАЧИН НА УПОТРЕБА: На претходно темелно исчистена кожа, најефикасно со топла вода за подобро отворање на порите, нанесете еднаков слој од Dr. Viton – Australian Pink Clay Mask.

Откако ќе ја нанесете маската, не се обидувајте да ја размачкате бидејќи постепено ќе почне да се стврднува.

Оставете да делува на вашето лице од 10 до 15 минути, или додека е целосно не се исуши на лицето. Измијте ја со млака вода и нежно избришете го лицето со пешкир.

Доколку имате масна – комбинирана кожа користете ја 2 до 3 пати неделно, или 1-2 пати неделно доколку имате сува и сензитивна кожа.

 

Препорака: При првата употреба нанесете од маската само на мала површина од вашето лице за сами да тестирате како делува на вашата кожа.

Корисниците кој го користат овој производ исто така користат и:

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: