-40%

Black Eye Mask

66 ден

Погледни сметка

Опис

Штетните влијанија од околината и стресот се најагресивните ризик фактори кои постепено, честопати незабележливо, го нарушуваат здравиот и младешки изглед на кожата на лицето, особено на регијата околу очите.

Dr. Viton – Black eye mask е луксузна маска за околу очи со екстракт од црн кавијар, колаген пептид, активен јаглен, хијалуронска киселина и витамин Ц со ефект да ја подмлади и освежи кожата од овој дел од лицето.

Кавијарот како дел од уникатната формула на Dr. Viton – Black eye mask има дејство на природен лифтинг на кожата на лицето и истовремено е безбеден и нежен за секој тип на кожа на која и е потребна ревитализација и и недостасува влага и минерали.

Комбинацијата на активен јаглен, колаген пептид, хијалуронска киселина со витамин Ц делува како магнет и од кожата ги извлекува сите штетни материи и нечистотии како бактерии, токсини, себум , со што ја чисти кожата и однадвор и одвнатре. Притоа, има и ефект на хидратација и надоместување на колагенот во кожата, што е клучно за одржување на затегната и кожа без брчки.

Кој е резултатот од користењето на црн кавијар?

Примената на црн кавијар во оваа маска за околу очи, дава одличен ефект на подигање. Резултатот е – значајно затегната и подмладена кожа. Контурите стануваат попрецизни, дури и ситните брчки, а тенот во овој дел од лицето, кој е подложен на подочници и темни кругови, станува освежен и изедначен. Кавијарот во Dr. Viton – Black eye mask не само што ја подмладува кожата, туку и ги јакне нејзините ѕидови, со што се намалува видливоста на капиларната мрежа, која е типична кај лица кои страдаат од купероза и розацеа.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

24 искуства за Black Eye Mask

4,8
Базирано на 24 искуства
 1. 5 out of 5

  Nade Stojanovska (потврден корисник)

  Predobro

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Ana D. (потврден корисник)

  /

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Никола (потврден корисник)

  Поубавата половина е задоволна

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Биљана К. (потврден корисник)

  Добар производ.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 4 out of 5

  Филимена Трпеска (потврден корисник)

  Gi osvezuva moite temni krugovi

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Aleksandar Jovanovski (потврден корисник)

  Top

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Viktor R. (потврден корисник)

  Добар производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Sanja Atanasovska (потврден корисник)

  Osvezuva

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Надежда (потврден корисник)

  штотуку ја добив маската, се надевам дека е добра како другите производи

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Екстракт од црн кавијар, активен јаглен, колаген пептид, хијалуронска киселина, витамин Ц, вода, феноксиетанол.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Измијте го лицето и со нежни движења впијте го вишокот вода од неа. Извадете ги козметичките падови од заштната обвивка во пакувањето. Ставете ги под очите и оставете да делуваат 15 минути.

ПРЕТПАЗЛИВОСТ И ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Само за надворешна употреба. Доколку се појави црвенило или иритација на кожата околу очите за време на користење на производот, веднаш отстранете го од лицето и исплакнете со вода. Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот се чува на студено и суво место. Доколку сте бремени или доите, пред користење на производот консултирајте се со со фармацевт, поради пречувствителност на кожата во тој период

Корисниците кој го користат овој производ исто така користат и: