Choline

490 ден

Погледни сметка

Опис

ХОЛИНОТ е микронутриент со исклучителна важна улога, потребен за функционирање на црниот дроб, а е клучен дел и во секоја клеточната мембрана и нејзина регенерација. Недостатокот на холин може да доведе до акумулирање на масти во црниот дроб и дополнително, до оштетувања на овој орган.

Dr.Viton – Choline:

 • Придонесува за нормална функција на црниот дроб
 • Придонесува метаболизам на хомоцистеинот
 • Придонесува за нормален метаболизам на липидите

Иако дел од холинот човекот сам го произведува, таа количина не е доволна за одржување на здравјето, поради што е потребен дополнителен внес на овој макронутриент. Во својот состав Dr.Viton – Choline ја содржи дневната потребна/адекватна доза на холин од 500мг.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

17 искуства за Choline

4,7
Based on 17 reviews
 1. 4 out of 5

  Biljana (потврден корисник)

  Odlicen preparat,seuste ne sum pocnala da go upotrebuvam,no sum uverena vo koristaod nego.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Verica Bisevac (потврден корисник)

  Go upotrebuvam i zadovolna sum

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 3 out of 5

  Снежана Ф. (потврден корисник)

  Сеуште е рано но мислам помага за подобра меморија.

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Весна Спировска (потврден корисник)

  Супер производ.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Florida Miceva (потврден корисник)

  многу е добро

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Mitko (потврден корисник)

  Има ефект

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Горан П. (потврден корисник)

  Dobar proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Ивица Здравески (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Илија Кондратјук (потврден корисник)

  Потполно задоволен

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Boban L. (потврден корисник)

  Gi pocnav pa ke vidime, se nadevam na podobro

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

Активни сосотојки: Холин битартарат 500мг

Неактивни состојки: Магнезиумови соли на масни киселини, силикон диоксид, хидроксипропилметил целулоза

Препорачана доза: (1) една капсула дневно.
Напомена: Да не се надминува препорачаната доза.
Да се чува на студено и суво место, вон дофат на деца.
Производот не е замена за здрава и избалансирана храна.

Корисниците кој го користат овој производ исто така користат и:

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: