-40%

Collagen Golden Mask

590 ден 354 ден

Опис

Dr. Viton – Collagen Golden Mask е ефективна повеќенаменска маска која помага во третирањето на несаканите брчки, истовремено ја тонира и го стимулира колагенот на Вашата кожа, видливо ги намалува отворените пори, ја дава потребната хидратација.

Благодарение на нејзините состојки, оваа маска побрзо навлегува во Вашата кожа, а со тоа и резултатите се видливи во многу пократок рок, за разлика од останатите маски за лице.

Dr. Viton – Collagen Golden Mask ќе Ви докаже дека ‘’ повеќе‘’ , не секогаш значи подобро.

Односно оваа маска ќе Ви направи да ја намалите употребата на маските кои нудат малку бенефити за Вашата кожа.

Се што Ви е потребно, сега ќе го добиете само во една маска. Нејзиниот состав исполнет со Витамин Ц, злато, пептиди, ретинол, Витамин Е, шеа путер, Хидролизиран колаген (пептан), натриум хијалуронат е добитната комбинација за да добиете оптимални резултати во најкус можен рок од употреба на само една маска за лице.

Dr. Viton – Collagen Golden Mask  содржи ефективни регенеративни и смирувачки комплекси што што доведуваат до:

 • враќање на природната заштитна функција на кожата
 • ја зголемува еластичноста на кожата
 • ја зајакнува липидната бариера и интензивно ја хидрира кожата
 • ја осветлува кожата и и го враќа природниот сјај
 • ги измазнува постоечките брчки и го спречува создавањето на нови

Зошто имаш се повеќе и повеќе брчки иако се негуваш?

Затоа што твојата кожа како старее ги губи резервите на колаген, а тоа е причина за се повеќе нови брчки и кожа без еластичност и цвртина.

Иако редовно користиш креми во негата на твојата кожа сепак, НЕОПХОДЕН е третман кој го ЗАБАВУВА НАМАЛУВАЊЕТО на КОЛАГЕНОТ во твојата кожа и ќе му помогне да се ОБНОВУВА.

Тајната на третманот се крие во составот од 24 каратно ЗЛАТО и ВИТАМИН Ц во концентрирана форма, а тајниот третман е новата Collagen Golden Mask на Dr.Viton.

По 25 тата година од нашиот живот резервите на колаген започнуваат драстично да се намалуваат. Тоа за жал го забележуваме многу доцна, но никогаш не е предоцна да се превземе нешто!

24 каратното злато во микро честички е дел од составот Dr.Viton Collagen Golden Mask која ќе се погрижи губењето на колаген МАКСИМАЛНО да се УСПОРИ.

Златото делува и на зголемување еластичноста на твојата кожата, го изедначува тенот на кожата, ги стимулира клетките кои ја одржуваат цврстината на кожата, ја подобрува циркулацијата на крвта, а со тоа го спречува предвременото стареење, брчките и негативните ефекти од сончањето.

Dr.Viton Collagen Golden Mask го содржи и незаменливиот ВИТАМИН Ц кој пак ќе се погрижи да го зголеми производството на колаген.

Прелиј ја твојата кожа со злато и уживај во нејзината убавина!

Корисниците кои ја користат оваа маска исто така ја користат: Dr. Viton – Oxygen Bubble Mask

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

89 искуства за Collagen Golden Mask

 1. 5 out of 5

  Svetlana Dimoski (потврден корисник)

  Prezadovolna odmaskata ,no i od vasata usluga . Vi blagodaram

  3 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Мери Николова (потврден корисник)

  Предобра!

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Aneta Srbinovska (потврден корисник)

  Прекрасен производ 😊

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Marija (потврден корисник)

  preubava maska

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 5. 4 out of 5

  Violeta Peroska (потврден корисник)

  Маската е одлична меѓутоа тешка за отстранување

  3 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 6. 4 out of 5

  Мирјана (потврден корисник)

  Добар производ. Го употребив два пати до сега. Се прави пилинг на лицето, а очекувам и ефект на брчките. Но затоа сигурно треба повеќе време

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Одлична хидратација и чистење на кожата. По употреба кожата станува мека и свежа.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Jadranka Trenkoska (потврден корисник)

  Odlicen proizvod

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Albiona Memeti (потврден корисник)

  👏

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Marijana Miladinoska (потврден корисник)

  Liceto mi stana kako ,, ispeglano,,. Imam mnogu maski upotrebuvano , no pobrz efekt od ovaa maska nemam dobieno dosega. Vi blagodaram sto postoite i nosite volku efikasni proizvodi.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 11. 5 out of 5

  Трајанка Тасева (потврден корисник)

  Ovaa maska ja probav i mi e maka oti ne kupiv poveke… Nov proizvod sovrsen e mazna mi ja pravi kozata i mi ja hidrira i ten ubav se dobiva

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 12. 4 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Ne e tolku ednostavna za koristenje kako vo upatstvoto

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 13. 5 out of 5

  Snezanka Gasteovska (потврден корисник)

  Idealno za mene

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 14. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  odlicna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 15. 5 out of 5

  Martin Simonovski (потврден корисник)

  Делотворно дејство

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 16. 5 out of 5

  Lence Mancevska (потврден корисник)

  Презадоволна од вашите услуги, навремени, точни и професионални, браво!

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 17. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Samo sto pocnav da go koristam, no vednas zabelezav promena na liceto. Posvezen ton, no i pocvrst.

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 18. 5 out of 5

  Katerina Gligorova (потврден корисник)

  Odlicna maska

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 19. 5 out of 5

  Gordana V. (потврден корисник)

  Super za dlabinsko cistenje na kozata. Samiot peel-off ja otstranuva celata necistotija od liceto

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 20. 5 out of 5

  Ofelija Bajo (потврден корисник)

  Odlicen proizvod koj I dava sjaj na kozata

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 21. 5 out of 5

  Vesna (потврден корисник)

  Cudo od maska! Koj ja probal znae, koj ne ja probal obavezno da ja proba i da se uveri!

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 22. 5 out of 5

  Liljana Angelovska Angelovska (потврден корисник)

  Prezadovolna ,odlicen proizvod !
  Dostava na vreme ,bravo !

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 23. 3 out of 5

  Zorana G. (потврден корисник)

  Убаво е чуството по користење на маската, малку е незгодно само отстранувањето на нанесената маска

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 24. 1 out of 5

  Maja Krstovska (потврден корисник)

  Maskata ja koruatev dva pati i mi go isfrli liceto ne sum zadovolna

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 25. 5 out of 5

  Blagica Stepanoska (потврден корисник)

  Odlicen prouzvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 26. 5 out of 5

  Mirjana Risteska (потврден корисник)

  Многу е добра, само треба да се користи според упатство за да има резултати

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 27. 5 out of 5

  Desanka Spirkova (потврден корисник)

  Maskata e odlicna samo sto ne sum trpeliva da gi vidam rezultatite

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 28. 5 out of 5

  Zlata Vasevska (потврден корисник)

  fantasticna preubava

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 29. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  😍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 30. 5 out of 5

  Viktorija (потврден корисник)

  Одлична маска,од скоро ја користам… резултат од прво нанесување❣

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 31. 4 out of 5

  Andriana Jelikj (потврден корисник)

  Ubava maska, edinstveno ne mi se dopagja mirisot.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 32. 5 out of 5

  Daniela M. (потврден корисник)

  Odlicna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 33. 5 out of 5

  Марија (потврден корисник)

  Одличен производ + одлична услуга = оцена 10 😊

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 34. 5 out of 5

  Елена Д. (потврден корисник)

  Одлична маска за третирање на реверзибилни брчки

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 35. 5 out of 5

  Сашо Николовски (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 36. 5 out of 5

  Татјана Маленкова (потврден корисник)

  Сум користела повеќе производи купени од вас. Презадоволна сум од експедитивноста, достапноста и навремената испорака, како и комплетното објаснување за производите на вашата страна. И понатака ќе ве следам и ќе купувам од вас.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 37. 3 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Maskata e mnogu ubava za kožata, rezultatot e vednaš vidliv. Edinstven nedostatok na ovaa maska e što teško se odstranuva, teško se lupi i zaradi toa stvara bolka.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 38. 3 out of 5

  Vesna S. (потврден корисник)

  Маската е добра,имам проблем со отстранувањето на истата после нанесувањето на лице.

  1 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 39. 4 out of 5

  Александра Ефремова (потврден корисник)

  Одличен ефект после нанесувањето, лицето ми е мазно, кожата сјајна.. малку ми е тешка за вадење, но после тоа лицето е блескаво и нежно

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 40. 5 out of 5

  menka Jurukova (потврден корисник)

  ima efekt

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 41. 5 out of 5

  Svetlana Paunovic (потврден корисник)

  Se nadevam deka ke bide korisna

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 42. 1 out of 5

  Кристина Петрова (потврден корисник)

  Најкатастрофално искуство и мислење бидејќи наплаќате, а нарачката не ја добиваме, плус тоа сте целосно недостапни. Крајно неодговорна компанија. Никогаш повеќе.

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 43. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 44. 1 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Ne dum bas zadovolna od ovaj proizvod, mnogu tesko se otstranuva boli a i posle toa se pravi uzasno crvenilo

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 45. 3 out of 5

  Викторија М. (потврден корисник)

  Добро, но ништо посебно

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 46. 5 out of 5

  Даниелс Герасимовска (потврден корисник)

  Odlicni

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 47. 5 out of 5

  Марина (потврден корисник)

  Маската е одлична, се чувствува разлика уште од првото нанесување. Ја затега кожата.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 48. 5 out of 5

  Blagorodna Dimitrievska (потврден корисник)

  🤩 5

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 49. 5 out of 5

  Македонка (потврден корисник)

  Одлична маска, резултати се видливи уште при првата употреба.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 50. 5 out of 5

  Andrijana M. (потврден корисник)

  Prekrasna,zadovolna sum i redovno ja koristam..

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 51. 5 out of 5

  Verica Spiroski (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 52. 5 out of 5

  Simona Karakoleva (потврден корисник)

  😍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 53. 3 out of 5

  Olivera L. (потврден корисник)

  /

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 54. 5 out of 5

  Ана (потврден корисник)

  Odlicna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 55. 5 out of 5

  Biljana (потврден корисник)

  Dlabinski go cisti liceto, kozata ja pravi meka posle upotreba

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 56. 5 out of 5

  Aleksandra (потврден корисник)

  Predobar proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 57. 5 out of 5

  Hristina Raleva Pavlovska (потврден корисник)

  Odlicna e maskata

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 58. 4 out of 5

  Marija B. (потврден корисник)

  Dobra e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 59. 2 out of 5

  Милица Андоновска (потврден корисник)

  Teska za vadenje, ne e kako prethodni pilling maski sto sum gi koristela..ednas ja staviv, nemozam da dadam ocena..

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 60. 2 out of 5

  Sibel Bajram (потврден корисник)

  /

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 61. 5 out of 5

  Валентина Василевска (потврден корисник)

  prvpat ja koristam, odlicna e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 62. 5 out of 5

  Aneta Jordanovska (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 63. 5 out of 5

  David Vlahov (потврден корисник)

  Прекрасна

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 64. 5 out of 5

  Merlina Islami (потврден корисник)

  Super i na kozata mi odgovara bas super ke go koristam redovno 🥰

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 65. 3 out of 5

  Vesna Jovanovikj (потврден корисник)

  Ne e toa sto mene mi treba bidejki doaga kako depilacija, bubble maskata e mn poubava

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 66. 5 out of 5

  adrijana labroska (потврден корисник)

  prekrasna ja preporacuvam na site

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 67. 3 out of 5

  Елена (потврден корисник)

  Dobra za lifting na liceto so zategnuvacki efekt uste posle prvo to koristenje, no malku teska za otstranuvanje.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 68. 1 out of 5

  MarijaElen Pipek (потврден корисник)

  Teško se odstranuva, mi napravi depilacija na lice, posle maskata kozata mi beše iritirana .

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 69. 5 out of 5

  Aneta (потврден корисник)

  Mnogu dobra maska za sekakov tip koza liceto e meko i nezno posle sekoja upotreba

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 70. 5 out of 5

  Monika M. (потврден корисник)

  Одлична!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 71. 5 out of 5

  Ana Trajkoska (потврден корисник)

  Fantastichna maska

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 72. 5 out of 5

  Злата Б. (потврден корисник)

  Maskata e prekrasna, kozata na liceto mi ja pravi mazna i kadifena. Mana e sto malku potesko se vadi

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 73. 5 out of 5

  ilinka mateska (потврден корисник)

  Super e maskata prezadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 74. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  👍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 75. 5 out of 5

  Olivera Cajkik (потврден корисник)

  Najdobri

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 76. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 77. 5 out of 5

  Natalija Kostova (потврден корисник)

  mnogu sum zadovolna od maskata

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 78. 4 out of 5

  Beti Jamandilovska (потврден корисник)

  Interesna maska

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 79. 5 out of 5

  Леонора (потврден корисник)

  Одличен производ за подобрување на квалитетот на кожата . Резултатите се видливи веднаш по првата употреба . На лицето му пружаат посебно чувство на негуваност , освеженост , еластичност, а истовремено и полност на кожата . Полн погодок !

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 80. 5 out of 5

  halida gjorgjievska (потврден корисник)

  top e…

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 81. 5 out of 5

  Snezana Grkovska (потврден корисник)

  Mnogu dobar proizvod go preporacuvam na site

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 82. 3 out of 5

  Dafina Bundaleska (потврден корисник)

  Tesko se otstranuva dokolku ne e ubavo isushena, seuste ne mozam da vidam pogolem efekt zosto e upotrebena nekolku pati.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 83. 4 out of 5

  N D (потврден корисник)

  n/a

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 84. 5 out of 5

  Tina (потврден корисник)

  👍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 85. 5 out of 5

  Marija S. (потврден корисник)

  Dobra maska za regeneracija na kozata,prviot pat koga ja koristev, liceto go pocustvuvav nezno,hidrirano i regenerirano. Ja preporacuvam za onie koi imat mesana koza nakaj suva koza

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 86. 5 out of 5

  Izabela (потврден корисник)

  preuba

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 87. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Маската е многу добра, јас немав проблем при вадење. Ја препорачувам

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 88. 5 out of 5

  Biljana Krstevska (потврден корисник)

  Predobra. Nemam zborovi.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 89. 5 out of 5

  Valentina Gabeva (потврден корисник)

  Zadovolna 😀

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Активни состојки:

Витамин Ц, злато, пептиди, ретинол, хидролизиран колаген, гликопротеин извлечен од сирова свила, масло од мента, готу кола (Centella asiatica), шеа путер, Витамин Е, Натриум хијалуронат

 

Неактивни состојки

Прочистена вода, Бутил гликол, полиглутаминска киселина, ксантан гума, феноксиетанол

Упатство за употреба:

На сува кожа нанесете подебел слој од Dr. Viton – Collagen Golden Mask
Внимавајте при нанесувањето, нанесете внимателно околу очите, усните и носните шуплини. Откако ќе ја нанесете маската, не се обидувајте да ја размачкате бидејќи постепено ќе почне да се згустнува.

Оставете да делува на вашето лице дваесетина минути. Ќе забележите како маската постепено ја затегнува Вашата кожа.

По 20 минути делување започнете внимателно и полека да ја отстратувате од вашето лице. За најдобри резултати Ви препорачуваме да ја користите 3 пати неделно.

Препорака: При првата употреба нанесете од маската само на мала површина од вашето лице за сами да тестирате како делува на вашата кожа.

 

Корисниците кој го користат овој производ исто така користат и:

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: