Dr. Viton – Alizin

390 ден

Опис

Семоќниот ферментиран црн лук конечно е достапен и кај нас, благодарение на брендот Dr. Viton, кој својата палета на производи ја збогати со уште еден природен додаток во исхраната, познат под името Dr.Viton – Alizin!

Dr. Viton – Alizin, доаѓа во пакување од 30 софтгел капсули, кои се лесни за употреба, и немаат непријатен мирис и вкус!

Активната компонента во овој производ е ферментираниот црн лук, за кој со многу научни студии е докажано дека има позитивно и многу посилно дејство од свежиот лук.  Може да биде одличен додаток во исхраната за секој човек!

Црниот или ферментиран лук, се добива од свежиот лук  (Allium sativum L.) кој е подложен на процес на ферментација, а одвива на контролирана и висока температура (60–90°C) и висок процент на влажност на воздухот(80–90%). При овој процес се намалува нивото на алицин, а со тоа исчезнува и непријатниот мирис силен мирис на лук, но истовремено значително се зголемува нивото на антиоксидансите.

Ферментираниот црн лук има многу високо ниво на антиоксиданси и уникатни антиоксидансни својства, богат е со амино киселини, од кои за неговото полезно биоактивно дејство особено е важно присуството на САК.

Во случај на рак на дебело црево, по додавање на одредена концентрација на екстракт од ферментиран лук меѓу другото била предизвикана и апоптоза односно самоуништување на клетките на ракот.

Се смета дека со редовна употреба, екстрактот од црн лук, може да го заштити нашиот организам и од најтешките заболувања!

Постојат научни студии кои докажуваат дека екстрактот од ферментиран лук има антиканцерогено дејство, при различни видови на рак, а особено при рак на желудникот и на дебелото црево.

Придобивките од користењето на ферментиран лук во исхраната се огромни, и до сега не се забележани несакни дејства! 

Во Азија ваквиот лук се користи и секојдневно во приготвувањето на најразличните вкусни јадења, а кај нас за среќа сега е достапен и во форма на софтгел капсули познати под името Dr.Viton – Alizin!

Биоактивните состојки во ферментираниот црн лук – Dr. Viton – Alizin:

 • Имаат многу силно антиоксидансно дејство
 • Силно антиканцерогено дејство
 • Допринесуваат за нормална функција на имуниот систем
 • Го нормализираат нивото на ЛДЛ, и ХДЛ холестеролот
 • Имаат силно антимикробно дејство
 • Делуваа хепатопротективно и ја помагаат работата на црниот дроб
 • Го нормализираат крвниот притисок
 • Помагаат при алергиски и респираторни болести
 • Ја намалуваат прекумерната телeсна тежина
 • Лукот го одржува здравјето на срцето и го одржува нормалното ниво на холестерол и хомоцистеин
 • Лукот придонесува за поголема отпорност спрема стресот
 • Лукот помага за намалување на чувството на тешки нозе, и за добра циркулација.
 • Лукот има антидијабетско дејство, го балансира шеќерот во крвта и може да ги спречи компликациите од дијабетот.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

103 искуства за Dr. Viton – Alizin

4,8
Based on 103 reviews
 1. 5 out of 5

  JASMINA Stavrova (потврден корисник)

  Odlicen!

  5 од 6 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Vlatko Siljanoski (потврден корисник)

  Najdobri proizvodi

  2 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  VESNA AVRAMOVA TUMTAS (потврден корисник)

  ЗАДОВОЛНА

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Biljana Chklamovska (потврден корисник)

  Ovoj proizvod ne sum go koristela

  3 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  s c (потврден корисник)

  Odlicen

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Goranco Arsov (потврден корисник)

  Ок

  1 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Seadin Dzaferi (потврден корисник)

  Останува за некој период да ги видиме резултатите, се надевам дека ќе бидат позитивни 🙂

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Maja Cuculova (потврден корисник)

  Odlicni

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Zlatko (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Milka T. (потврден корисник)

  Proizvodot e super, no kasnat isporakite.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 11. 5 out of 5

  Каролина (потврден корисник)

  Одличен производ, којшто благодарение на Алфалаб, конечно е достапен и кај нас!Позитивен ефект уште по првиот ден на употреба (проблеми со желудник). Благодарност за целиот тим!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 12. 5 out of 5

  Suzana R. (потврден корисник)

  Sega pocnav da gi koristam,a za efektot kje vidam podocna..

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 13. 5 out of 5

  Jasmina T. (потврден корисник)

  Odlicen proizvod, brza dostava

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 14. 5 out of 5

  Biljana (потврден корисник)

  Мојот сопруг ги користи, многу е задоволен од ефектот!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 15. 5 out of 5

  Aleksandra J. (потврден корисник)

  Подобрување на варењето на храна и во цревата навистина има ефект ви благодарам

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 16. 5 out of 5

  Riste Jovanov (потврден корисник)

  Dobro

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 17. 5 out of 5

  Viktor Galeski (потврден корисник)

  За прв пат го користам, се надевам дека ќе одговори на понудената реклама.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 18. 5 out of 5

  Андријана Срчокова (потврден корисник)

  Одличен производ.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 19. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Da ti se dopadna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 20. 5 out of 5

  Jasmin (потврден корисник)

  Odlicen produkt

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 21. 5 out of 5

  Vlatko (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 22. 5 out of 5

  SLADZANKA H. (потврден корисник)

  prekrasen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 23. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  👌

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 24. 5 out of 5

  Dragan Ugrinovski (потврден корисник)

  Супер, професионално

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 25. 3 out of 5

  Eli S. (потврден корисник)

  Мислам дека од едно пакување резултати неможе да се очекуваат. За секој суплемент треба време додека даде ефект.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 26. 5 out of 5

  Сара Петровска (потврден корисник)

  10

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 27. 5 out of 5

  Marija Prceva (потврден корисник)

  Prekrasno

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 28. 5 out of 5

  Олгица Ивановска (потврден корисник)

  Odlicen, moken antioksidans koj navistina pomognuva za dobro zdravje. Alizinot i jas i soprugot go konsumirame i odlicno se cuvstvuvame . Go preporacuvam na site za dobro zdravje.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 29. 5 out of 5

  Ивица Здравески (потврден корисник)

  Одлично

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 30. 5 out of 5

  Biljana (потврден корисник)

  Prekrasen efikasen proizvod.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 31. 5 out of 5

  Атанас (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 32. 5 out of 5

  Тони Ташов (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 33. 5 out of 5

  Simona Petrova (потврден корисник)

  Oдлични производи.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 34. 5 out of 5

  Билјана М. (потврден корисник)

  Одличен производ.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 35. 4 out of 5

  Jonuz Vejseli (потврден корисник)

  Sve ok

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 36. 5 out of 5

  Liljana (потврден корисник)

  Одлични

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 37. 4 out of 5

  Катерина Цаневска (потврден корисник)

  Сум го употребувала и претходно и мислам дека е полезно особено во ова време

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 38. 5 out of 5

  Ивица Здравески (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 39. 5 out of 5

  Slavica (потврден корисник)

  Nema neprijatna mirizba , a site znaeme kolku e lukot dobar za zdravjeto.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 40. 5 out of 5

  Жарко Милошевски (потврден корисник)

  Немам многу користено од овај производ, така што оваа отценка не знам колку е реална

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 41. 3 out of 5

  Gjorgi M. (потврден корисник)

  nema uste efekti

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 42. 5 out of 5

  Виктор Галески (потврден корисник)

  Го користам редовно од неговото појавување на пазар-задоволен сум и понатаму ќе го користам.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 43. 5 out of 5

  Александар К. (потврден корисник)

  Одличен производ кој го стабилизира крвниот притисок

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 44. 4 out of 5

  Зоран Пејковски (потврден корисник)

  Soliden proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 45. 5 out of 5

  DUBRAVKA RISTESKA (потврден корисник)

  Odlichen proizvod

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 46. 5 out of 5

  Fatima (потврден корисник)

  8 meseci redovno go koristime celo semejstvo. Odlicen proizvod

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 47. 5 out of 5

  Александар К. (потврден корисник)

  Брза доставана квалитетен прозивод по достапна цена

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 48. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicen za imunitet

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 49. 5 out of 5

  Давид (потврден корисник)

  Одличен производ.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 50. 5 out of 5

  Perica Trpkovski (потврден корисник)

  👍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 51. 5 out of 5

  Martin Simonovski (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 52. 5 out of 5

  Anita Pesova (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 53. 5 out of 5

  Ajla Radoncic (потврден корисник)

  👍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 54. 5 out of 5

  Daniela P. (потврден корисник)

  одлична замена за природниот лук

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 55. 5 out of 5

  Вера Талатова (потврден корисник)

  Многу ефикасно

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 56. 5 out of 5

  Slavica (потврден корисник)

  Za lukot se znae ,od drevni vreminja se upotrebuval kako lek za se.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 57. 4 out of 5

  Zlata Vasevska (потврден корисник)

  super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 58. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 59. 5 out of 5

  Ивица Здравески (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 60. 5 out of 5

  Tanas Poposki (потврден корисник)

  Odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 61. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Sega pocnav da go koristam.Rano e za efekt.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 62. 5 out of 5

  jusuf miniri (потврден корисник)

  mnogu zadovolen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 63. 5 out of 5

  Hristina Arizanova (потврден корисник)

  Odlicni se.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 64. 5 out of 5

  Marina (потврден корисник)

  Odlicen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 65. 5 out of 5

  Mendije Alimi (потврден корисник)

  super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 66. 4 out of 5

  Tatjana (потврден корисник)

  Кратко го користам за да оформам мислење за ефикасноста. Имам забелешка во врска со доставата која не се врши до точната адреса туку до влезот на зградата под изговор за ситуацијата со корона вирусот што не е случај со други курирски служби.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 67. 5 out of 5

  Biljana Petrovska (потврден корисник)

  Odlicni se

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 68. 5 out of 5

  SLADZANKA H. (потврден корисник)

  prekrasno e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 69. 5 out of 5

  Viki (потврден корисник)

  Prezadovolna od proizvodot

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 70. 4 out of 5

  Perica Trpkovski (потврден корисник)

  👍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 71. 5 out of 5

  Ивица Здравески (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 72. 5 out of 5

  Давид А. (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 73. 5 out of 5

  David Vlahov (потврден корисник)

  Вистински црн лук

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 74. 5 out of 5

  Violeta Tasevska (потврден корисник)

  Prezadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 75. 5 out of 5

  Marija S (потврден корисник)

  Odlicno zemeno po preporaka

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 76. 4 out of 5

  Снежана Ф. (потврден корисник)

  Незнам уште колку помага кратко време го користам.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 77. 5 out of 5

  Dance Dambeva (потврден корисник)

  Vnesuvas kvalitet a ne mirisas neprijatno

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 78. 5 out of 5

  Viktorija (потврден корисник)

  Prv pat go koristam,zadovolna sum

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 79. 3 out of 5

  Adriana Adzieva (потврден корисник)

  Ocekuvav poveke

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 80. 5 out of 5

  Goran Georgievski (потврден корисник)

  Prva doza sto ja koristam. Efektite se dobri.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 81. 5 out of 5

  Ивица Здравески (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 82. 5 out of 5

  Slavica Petrusevska (потврден корисник)

  Prezadovolna od proizvodot si gi nsmaliv masnotiite super e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 83. 5 out of 5

  Стојанка (потврден корисник)

  Многу добар производ , многу е добар црниот лук за начето здравје

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 84. 5 out of 5

  Lidija (потврден корисник)

  Dobri se

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 85. 5 out of 5

  Aco Kocevski (потврден корисник)

  odlicen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 86. 3 out of 5

  Надица Стојанова (потврден корисник)

  Го користам кратко време немам доволно искуство

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 87. 5 out of 5

  Гордана Н. (потврден корисник)

  Исполнети очекувања

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 88. 5 out of 5

  Refat A. (потврден корисник)

  Ima dobri rezultati

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 89. 3 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Претпоставувам дека е одличен производ бидејки сеуште го немам пробано но си го набавив со останатите суплементи

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 90. 5 out of 5

  Monika (потврден корисник)

  Odlicen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 91. 5 out of 5

  zemrijet bela (потврден корисник)

  Mnogu dobra

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 92. 5 out of 5

  Mimo (потврден корисник)

  Prezadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 93. 5 out of 5

  Ивица Здравески (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 94. 5 out of 5

  Dinu (потврден корисник)

  X

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 95. 5 out of 5

  Сашо Гелев (потврден корисник)

  одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 96. 5 out of 5

  Dejan Gjorgjeski (потврден корисник)

  Odlicen proizvod. Go preporacuvam na site.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 97. 1 out of 5

  Pavlina Panajotova (потврден корисник)

  Da ve zamolam ima li sansa da go dobijam proizvodot

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 98. 5 out of 5

  Ana (потврден корисник)

  Одлични

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 99. 5 out of 5

  Ивица Здравески (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 100. 5 out of 5

  Мирза Омерагиќ (потврден корисник)

  Odlicen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 101. 5 out of 5

  Горан (потврден корисник)

  Одличен производ за силен имунитет.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 102. 5 out of 5

  Jelena Filipovska (потврден корисник)

  Tatkomi go namali holestororlt otkako gi koristi

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 103. 5 out of 5

  Валентина Науновска (потврден корисник)

  Многу сум задоволна од производот порачав и втора кутија

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Црн лук во прав(150 mg) , Масло од соја (350mg)

Неактивни состојки: глицерин, желатин, вода

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Како додаток во исхраната земете две (2) софтгел капсули на ден.
ВНИМАНИЕ: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза од 2 капсули на ден. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се чува на собна температура, да не се изложува на прекумерна топлина и светлина. Додатоците на исхраната не треба да се употребуваат како замена за здрава и балансирана исхрана.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: