-40%

Dr. Viton – Alizin

390 ден 234 ден

Опис

Семоќниот ферментиран црн лук конечно е достапен и кај нас, благодарение на брендот Dr. Viton, кој својата палета на производи ја збогати со уште еден природен додаток во исхраната, познат под името Dr.Viton – Alizin!

Dr. Viton – Alizin, доаѓа во пакување од 30 софтгел капсули, кои се лесни за употреба, и немаат непријатен мирис и вкус!

Активната компонента во овој производ е ферментираниот црн лук, за кој со многу научни студии е докажано дека има позитивно и многу посилно дејство од свежиот лук.  Може да биде одличен додаток во исхраната за секој човек!

Црниот или ферментиран лук, се добива од свежиот лук  (Allium sativum L.) кој е подложен на процес на ферментација, а одвива на контролирана и висока температура (60–90°C) и висок процент на влажност на воздухот(80–90%). При овој процес се намалува нивото на алицин, а со тоа исчезнува и непријатниот мирис силен мирис на лук, но истовремено значително се зголемува нивото на антиоксидансите.

Ферментираниот црн лук има многу високо ниво на антиоксиданси и уникатни антиоксидансни својства, богат е со амино киселини, од кои за неговото полезно биоактивно дејство особено е важно присуството на САК.

Во случај на рак на дебело црево, по додавање на одредена концентрација на екстракт од ферментиран лук меѓу другото била предизвикана и апоптоза односно самоуништување на клетките на ракот.

Се смета дека со редовна употреба, екстрактот од црн лук, може да го заштити нашиот организам и од најтешките заболувања!

Постојат научни студии кои докажуваат дека екстрактот од ферментиран лук има антиканцерогено дејство, при различни видови на рак, а особено при рак на желудникот и на дебелото црево.

Придобивките од користењето на ферментиран лук во исхраната се огромни, и до сега не се забележани несакни дејства! 

Во Азија ваквиот лук се користи и секојдневно во приготвувањето на најразличните вкусни јадења, а кај нас за среќа сега е достапен и во форма на софтгел капсули познати под името Dr.Viton – Alizin!

Биоактивните состојки во ферментираниот црн лук – Dr. Viton – Alizin:

 • Имаат многу силно антиоксидансно дејство
 • Силно антиканцерогено дејство
 • Допринесуваат за нормална функција на имуниот систем
 • Го нормализираат нивото на ЛДЛ, и ХДЛ холестеролот
 • Имаат силно антимикробно дејство
 • Делуваа хепатопротективно и ја помагаат работата на црниот дроб
 • Го нормализираат крвниот притисок
 • Помагаат при алергиски и респираторни болести
 • Ја намалуваат прекумерната телeсна тежина
 • Лукот го одржува здравјето на срцето и го одржува нормалното ниво на холестерол и хомоцистеин
 • Лукот придонесува за поголема отпорност спрема стресот
 • Лукот помага за намалување на чувството на тешки нозе, и за добра циркулација.
 • Лукот има антидијабетско дејство, го балансира шеќерот во крвта и може да ги спречи компликациите од дијабетот.

Производот може да го набавите во аптеките на: Зегин, Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

45 искуства за Dr. Viton – Alizin

5 ѕвезди
88%
4 ѕвезди
6%
3 ѕвезди
4%
2 ѕвезди
0%
1 ѕвезда
0%
Showing 3 of 45 reviews (4 star). See all 45 reviews
 1. 4 out of 5

  Jonuz Vejseli (потврден корисник)

  Sve ok

  Дали мислењето ви помогна?
 2. 4 out of 5

  Катерина Цаневска (потврден корисник)

  Сум го употребувала и претходно и мислам дека е полезно особено во ова време

  Дали мислењето ви помогна?
 3. 4 out of 5

  Зоран Пејковски (потврден корисник)

  Soliden proizvod

  Дали мислењето ви помогна?

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Црн лук во прав(150 mg) , Масло од соја (350mg)

Неактивни состојки: глицерин, желатин, вода

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Како додаток во исхраната земете две (2) софтгел капсули на ден.
ВНИМАНИЕ: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза од 2 капсули на ден. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се чува на собна температура, да не се изложува на прекумерна топлина и светлина. Додатоците на исхраната не треба да се употребуваат како замена за здрава и балансирана исхрана.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: