-40%

Dr. Viton – Alizin

390 ден 234 ден

Опис

Семоќниот ферментиран црн лук конечно е достапен и кај нас, благодарение на брендот Dr. Viton, кој својата палета на производи ја збогати со уште еден природен додаток во исхраната, познат под името Dr.Viton – Alizin!

Dr. Viton – Alizin, доаѓа во пакување од 30 софтгел капсули, кои се лесни за употреба, и немаат непријатен мирис и вкус!

Активната компонента во овој производ е ферментираниот црн лук, за кој со многу научни студии е докажано дека има позитивно и многу посилно дејство од свежиот лук.  Може да биде одличен додаток во исхраната за секој човек!

Црниот или ферментиран лук, се добива од свежиот лук  (Allium sativum L.) кој е подложен на процес на ферментација, а одвива на контролирана и висока температура (60–90°C) и висок процент на влажност на воздухот(80–90%). При овој процес се намалува нивото на алицин, а со тоа исчезнува и непријатниот мирис силен мирис на лук, но истовремено значително се зголемува нивото на антиоксидансите.

Ферментираниот црн лук има многу високо ниво на антиоксиданси и уникатни антиоксидансни својства, богат е со амино киселини, од кои за неговото полезно биоактивно дејство особено е важно присуството на САК.

Во случај на рак на дебело црево, по додавање на одредена концентрација на екстракт од ферментиран лук меѓу другото била предизвикана и апоптоза односно самоуништување на клетките на ракот.

Се смета дека со редовна употреба, екстрактот од црн лук, може да го заштити нашиот организам и од најтешките заболувања!

Постојат научни студии кои докажуваат дека екстрактот од ферментиран лук има антиканцерогено дејство, при различни видови на рак, а особено при рак на желудникот и на дебелото црево.

Придобивките од користењето на ферментиран лук во исхраната се огромни, и до сега не се забележани несакни дејства! 

Во Азија ваквиот лук се користи и секојдневно во приготвувањето на најразличните вкусни јадења, а кај нас за среќа сега е достапен и во форма на софтгел капсули познати под името Dr.Viton – Alizin!

Биоактивните состојки во ферментираниот црн лук – Dr. Viton – Alizin:

 • Имаат многу силно антиоксидансно дејство
 • Силно антиканцерогено дејство
 • Допринесуваат за нормална функција на имуниот систем
 • Го нормализираат нивото на ЛДЛ, и ХДЛ холестеролот
 • Имаат силно антимикробно дејство
 • Делуваа хепатопротективно и ја помагаат работата на црниот дроб
 • Го нормализираат крвниот притисок
 • Помагаат при алергиски и респираторни болести
 • Ја намалуваат прекумерната телeсна тежина
 • Лукот го одржува здравјето на срцето и го одржува нормалното ниво на холестерол и хомоцистеин
 • Лукот придонесува за поголема отпорност спрема стресот
 • Лукот помага за намалување на чувството на тешки нозе, и за добра циркулација.
 • Лукот има антидијабетско дејство, го балансира шеќерот во крвта и може да ги спречи компликациите од дијабетот.

Производот може да го набавите во аптеките на: Зегин, Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

45 искуства за Dr. Viton – Alizin

5 ѕвезди
88%
4 ѕвезди
6%
3 ѕвезди
4%
2 ѕвезди
0%
1 ѕвезда
0%
Showing 40 of 45 reviews (5 star). See all 45 reviews
 1. 5 out of 5

  JASMINA Stavrova (потврден корисник)

  Odlicen!

  4 од 5 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 2. 5 out of 5

  Vlatko Siljanoski (потврден корисник)

  Najdobri proizvodi

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 3. 5 out of 5

  VESNA AVRAMOVA TUMTAS (потврден корисник)

  ЗАДОВОЛНА

  1 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 4. 5 out of 5

  Biljana Chklamovska (потврден корисник)

  Ovoj proizvod ne sum go koristela

  1 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 5. 5 out of 5

  s c (потврден корисник)

  Odlicen

  Дали мислењето ви помогна?
 6. 5 out of 5

  Goranco Arsov (потврден корисник)

  Ок

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 7. 5 out of 5

  Seadin Dzaferi (потврден корисник)

  Останува за некој период да ги видиме резултатите, се надевам дека ќе бидат позитивни 🙂

  Дали мислењето ви помогна?
 8. 5 out of 5

  Maja Cuculova (потврден корисник)

  Odlicni

  Дали мислењето ви помогна?
 9. 5 out of 5

  Zlatko (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
 10. 5 out of 5

  Milka T. (потврден корисник)

  Proizvodot e super, no kasnat isporakite.

  Дали мислењето ви помогна?
 11. 5 out of 5

  Каролина (потврден корисник)

  Одличен производ, којшто благодарение на Алфалаб, конечно е достапен и кај нас!Позитивен ефект уште по првиот ден на употреба (проблеми со желудник). Благодарност за целиот тим!

  Дали мислењето ви помогна?
 12. 5 out of 5

  Suzana R. (потврден корисник)

  Sega pocnav da gi koristam,a za efektot kje vidam podocna..

  Дали мислењето ви помогна?
 13. 5 out of 5

  Jasmina T. (потврден корисник)

  Odlicen proizvod, brza dostava

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 14. 5 out of 5

  Biljana (потврден корисник)

  Мојот сопруг ги користи, многу е задоволен од ефектот!

  Дали мислењето ви помогна?
 15. 5 out of 5

  Aleksandra J. (потврден корисник)

  Подобрување на варењето на храна и во цревата навистина има ефект ви благодарам

  Дали мислењето ви помогна?
 16. 5 out of 5

  Riste Jovanov (потврден корисник)

  Dobro

  Дали мислењето ви помогна?
 17. 5 out of 5

  Viktor Galeski (потврден корисник)

  За прв пат го користам, се надевам дека ќе одговори на понудената реклама.

  Дали мислењето ви помогна?
 18. 5 out of 5

  Андријана Срчокова (потврден корисник)

  Одличен производ.

  Дали мислењето ви помогна?
 19. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Da ti se dopadna

  Дали мислењето ви помогна?
 20. 5 out of 5

  Jasmin (потврден корисник)

  Odlicen produkt

  Дали мислењето ви помогна?
 21. 5 out of 5

  Vlatko (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 22. 5 out of 5

  SLADZANKA H. (потврден корисник)

  prekrasen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
 23. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  👌

  Дали мислењето ви помогна?
 24. 5 out of 5

  Dragan Ugrinovski (потврден корисник)

  Супер, професионално

  Дали мислењето ви помогна?
 25. 5 out of 5

  Сара Петровска (потврден корисник)

  10

  Дали мислењето ви помогна?
 26. 5 out of 5

  Marija Prceva (потврден корисник)

  Prekrasno

  Дали мислењето ви помогна?
 27. 5 out of 5

  Олгица Ивановска (потврден корисник)

  Odlicen, moken antioksidans koj navistina pomognuva za dobro zdravje. Alizinot i jas i soprugot go konsumirame i odlicno se cuvstvuvame . Go preporacuvam na site za dobro zdravje.

  Дали мислењето ви помогна?
 28. 5 out of 5

  Ивица Здравески (потврден корисник)

  Одлично

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 29. 5 out of 5

  Biljana (потврден корисник)

  Prekrasen efikasen proizvod.

  Дали мислењето ви помогна?
 30. 5 out of 5

  Атанас (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
 31. 5 out of 5

  Тони Ташов (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
 32. 5 out of 5

  Simona Petrova (потврден корисник)

  Oдлични производи.

  Дали мислењето ви помогна?
 33. 5 out of 5

  Билјана М. (потврден корисник)

  Одличен производ.

  Дали мислењето ви помогна?
 34. 5 out of 5

  Liljana (потврден корисник)

  Одлични

  Дали мислењето ви помогна?
 35. 5 out of 5

  Ивица Здравески (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
 36. 5 out of 5

  Slavica (потврден корисник)

  Nema neprijatna mirizba , a site znaeme kolku e lukot dobar za zdravjeto.

  Дали мислењето ви помогна?
 37. 5 out of 5

  Жарко Милошевски (потврден корисник)

  Немам многу користено од овај производ, така што оваа отценка не знам колку е реална

  Дали мислењето ви помогна?
 38. 5 out of 5

  Виктор Галески (потврден корисник)

  Го користам редовно од неговото појавување на пазар-задоволен сум и понатаму ќе го користам.

  Дали мислењето ви помогна?
 39. 5 out of 5

  Александар К. (потврден корисник)

  Одличен производ кој го стабилизира крвниот притисок

  Дали мислењето ви помогна?
 40. 5 out of 5

  DUBRAVKA RISTESKA (потврден корисник)

  Odlichen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Црн лук во прав(150 mg) , Масло од соја (350mg)

Неактивни состојки: глицерин, желатин, вода

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Како додаток во исхраната земете две (2) софтгел капсули на ден.
ВНИМАНИЕ: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза од 2 капсули на ден. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се чува на собна температура, да не се изложува на прекумерна топлина и светлина. Додатоците на исхраната не треба да се употребуваат како замена за здрава и балансирана исхрана.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: