Dr. Viton – Ashwagen

4.80 out of 5

890 ден

Опис

Dr. Viton – Ashwagen е додаток на исхраната – ашваганда наменета за ментално здравје и релаксација

Оваа ајурведска билка поседува силни адаптогени својства да го подготви, адаптира и да го заштити телото од стрес.

Dr. Viton – Ashwagen ја содржи најдобрата Ашваганда во светот – KSM 66

Поддржана со најголем број клинички истражувања на пазарот, KSM 66 Ashwagandha претставува патентиран екстракт од корен од ашваганда со највисока концентрација на витанолиди.

Бенефити од Dr. Viton – Ashwagen:

  • Го поддржува организмот во периоди на ментална и нервна напнатост и вознемиреност
  • Придонесува за оптимална релаксација
  • Придонесува за ментална и физичка благосостојба
  • Придонесува за воспоставување емоционален баланс
  • KSM-66® Ashwagandha* (Withania somnifera D.), екстракт од корен
  • (стандардизиран на 5% витанолиди) 

Начин на употреба: Препорачана дневна доза за возрасни е една (1) капсула, два (2) пати на ден.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво, подалеку од дофат на деца. Производот не е замена за здрава и балансирана исхрана. Пред консумирање, консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт.

Производот ќе го најдете во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети…во дрогериите на Cosmo – Tinex, како и сите подобро снабдени аптеки

Mоже да го нарачате ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Може да го нарачате и на телефонскиот број: 02 3218 821

(Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот)

Производот може да Ви биде доставен на адреса со брза пошта!