Bio Bronzan

790 ден

Bio Bronzan капките се дизајнирани со цел да го трансформираат омилениот крем, серум или лосион во персонализирана формула за само-потемнување, и да овозможат брзо и лесно добивање на заводлив бронзен тен без изложување на сонце. 

Опис

Bio Bronzan – капки за заводлив бронзен тен без изложување на сонце! 

Bio Bronzan – капки се супер лесни за употреба: преку изборот на бројот на додадени капки (4 -12) во омилениот козметички продукт, непосредно пред нанесувањето на телото, се избира длабочината на тенот. 

Повеќе капки – потемен тен

Капките се мешаат со саканата количина на крем, серум или лосион во дланката, со кружни движења се нанесуваат рамномерно на телото, за неверојатен природен изглед и заводлив бронзен тен потребно е да поминат само 3-4 часа од нанесувањето.

БРОНЗАН БИО капките се инспирирани од природата, содржат 98,9% природни состојки, од кои 72% се со органско потекло.  Патентираниот подмладувачки фито-комплекс со органски екстракти од калинка, асаи, хлорела, гоџи, монк пепер фрут и зелен чај, успешно ја ревитализира и освежува кожата.

Со редовна употреба на БРОНЗАН БИО капките вашата кожа секогаш ќе изгледа блескава и здрава, совршено потемнета и неодоливо заводлива! 

При изложување на сонце неопходно е секогаш да нанесете крем со соодветна УВ заштита!

 

БРОНЗАН БИО КАПКИ

 • За прекрасен златно-бронзен тен без изложување на сонце!
 • За рамномерен тен без линии, флеки и мозолчиња
 • За претворање на омилениот крем, серум или лосион во персонализирана само-потемнувачка формула
 • Интензитетот на тенот се прилагодува преку бројот на додадени капки – повеќе капки потемен тен
 • Кожата потемнува за 3-4 часа, одлични за употреба преку ноќ
 • Со патентиран органски фито-комплекс за нега и ревитализирање на кожата 
 • Соодветни за сите типови на кожа
 • Без сулфати и парабени

Корисниците кои го користат Bio Bronzan капките исто така користат и Dr. Viton – Bronzan.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

45 искуства за Bio Bronzan

 1. 5 out of 5

  Viktorija S. (потврден корисник)

  Super e!

  3 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super

  1 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Gorica Zdraveska (потврден корисник)

  Predobro ako sakate bronzena prirodna boja

  5 од 5 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  branzan kapkite super koj saka brzi rezultati vo ten

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 5. 3 out of 5

  Ristina N. (потврден корисник)

  Efektot ne e kako na slikata vo upatstvoto. Da, ima malku potemnet ten no ne e vo taa mera. Dokolku stavam samo 4 kapki dobivam zolt ten.

  9 од 10 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Marija L. (потврден корисник)

  После неколку дена користење ја добив посакуваната боја. Многу ме изненади што капките воопшто не мирисаат и не оставаат никакви дамки. На почетокот пробав со 4 капки меѓутоа така немаше ефект, па потоа зголемив на 6.

  5 од 5 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Одлични како и секогаш, најпрофесионални 🙂

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Тина Вергова (потврден корисник)

  Производот е соовршеен.

  Производ по кој долго талкав и за среќа потрагата заврши, веќе го имам.

  Не остава траги, прекрасно мириса и одлично ја негува кожата.

  Топло го препорачувам!

  1 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 9. 4 out of 5

  Elena Velkovska (потврден корисник)

  Prv pat go koristam ovoj proizvod i bi sakala da dadam vreme za da mozam da dadam ocena.

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 10. 4 out of 5

  Ankica Stanojkovic (потврден корисник)

  Interesen proizvod👍

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 11. 5 out of 5

  Jasmina Trajkovska (потврден корисник)

  Odlicen, lesen za uoptreba, samo 4 kapki se dovolni za da se osvezi tenot. Mnogu poprijaten od drugite kremi za samopotemnuvanje.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 12. 4 out of 5

  Николина К. (потврден корисник)

  Единственото кое ми смета, е што и после пилинг на кожата и помешано со било каков лосион, крем…неколку часа по нанесувањето развива чуден мирис. Тоа можеби не се случува кај секого, може е индивидуално, до типот на кожа и сл. Тенот кој се постигнува е добар, со 4-6 капки е малку жолтеникав, со 7+ е скоро светло бронзен. За разлика од други слични производи скоро и да не остава флеки и темни дамки на некои места на кожата. Добро би било да доаѓа со некој вид на ракавица за нанесување

  6 од 6 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 13. 5 out of 5

  Angela Zaharieva (потврден корисник)

  Odlicno

  0 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 14. 5 out of 5

  Elena B. (потврден корисник)

  Супер производ,најбитно е што не остава флеки како други производи што ги имам користено, секако одговара повеќе на потемна или исончана кожа!

  2 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 15. 5 out of 5

  Karolina Ristova Stefanovska (потврден корисник)

  Prekrasno maslo…preubav ten na kozata..toplo go preporacuvam

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 16. 5 out of 5

  Sanja Gjorgievska (потврден корисник)

  Odlicni se!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 17. 5 out of 5

  Sasha A. (потврден корисник)

  Odlicni se

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 18. 4 out of 5

  Aleksandra (потврден корисник)

  Super preparat za momentalno i brzo potemnuvanje na kozata!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 19. 1 out of 5

  aleksandra S. (потврден корисник)

  Чекав 6 дена за да ми кажат дека треба да ми ја достават нарачката

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 20. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  SUPER E

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 21. 5 out of 5

  Gligorija (потврден корисник)

  super proizvod, sovrseno go iskombinirav so mojot omilen lasion za telo.. Ne ostava tragi po oblekata i linii po teloto

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 22. 5 out of 5

  Viktorija S. (потврден корисник)

  Odlicen proizvod, tokmu taka kako sto e opisan

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 23. 5 out of 5

  Kate Aleksova (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 24. 5 out of 5

  Aleksandra Dimcevska (потврден корисник)

  Mnogu zadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 25. 1 out of 5

  aleksandra Serafimova (потврден корисник)

  Ажурноста од ваша страна-катастрофа, а исто така и производот

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 26. 5 out of 5

  marina georgievska (потврден корисник)

  Предобро и одличен ефект за само неколку часа

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 27. 3 out of 5

  margareta risteska (потврден корисник)

  Ok

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 28. 5 out of 5

  Ivana (потврден корисник)

  Imam koristeno razlicni avtobronzanti, no ovoj e vrv, se kade se rasporeduva ravnomerno I kozata ne izgleda kako flekana. Tenot sto se postignuva e super, zadovolna sum

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 29. 5 out of 5

  Goran (потврден корисник)

  Go koristam podolgo vreme i prezadovolen sum. Blagodarenie na BRONZAN mojata koza ja dobiva potrebnata elasticnost i hidratacija sekako i bronzeniot ten.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 30. 3 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Vo odnos na dobienata boja zadovolna, no neprijetno bese koga pocna da izleze bojata. Kozata se pravi sarena, posle den dva stanuvas nautro i gledas na delovi kade eventualno se trijelo kozata tenot go snemuva, drugiot del so ten i za da se izravni treba da se trie so sunger. Ne probav dali uspeva ako se nanese nov sloj kako ke izgleda dali ke se izravni ili pak neravna ke bide bojata

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 31. 4 out of 5

  Ajnur Enuz (потврден корисник)

  Многу сум задоволна од вашите производи 👌🏼

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 32. 3 out of 5

  Fidanka Jovanova (потврден корисник)

  the first time had no effect on my skin

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 33. 5 out of 5

  Ивана Ристевска (потврден корисник)

  Odlicni

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 34. 5 out of 5

  Natasha Nikolova (потврден корисник)

  Odlicen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 35. 4 out of 5

  Елена (потврден корисник)

  Задоволна од самиот производ, дефинитивно се постигнува ефект на бронзена кожа, но од моето искуство не со бројот на капки како што е прикажано во упатството, за видлив потемнет тен минимум 6 капки.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 36. 5 out of 5

  Ивана (потврден корисник)

  Природен тен, без флеки и трае неколку дена

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 37. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 38. 1 out of 5

  Stefan Stefanovski (потврден корисник)

  Narackta uste ne mi e dostavena naracana e pred mesec dena, bezbroj pati gi kontaktirav na mail i na telefon ne dobiv povraten odgovor. Se nadevam deka posle komentarov ke mi ja dostavite blagodaram.

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 39. 5 out of 5

  Patricija V. (потврден корисник)

  Prezadivolna sum od vas i od vasite proizvodi

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 40. 5 out of 5

  Magdalena (потврден корисник)

  супер и за правење tinted SPF, секојдневна употреба

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 41. 5 out of 5

  Тања (потврден корисник)

  одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 42. 5 out of 5

  Katerina Veljanoska (потврден корисник)

  Odlicen, ne ostava tragi i nema miris

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 43. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  ‘’’’

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 44. 5 out of 5

  Iva Ristovska (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 45. 2 out of 5

  Ivana (потврден корисник)

  Кога ја добив нарачката шишенцето изгледаше како претходно да е отварано. Кутивчето беше оштетено, а по шишето имаше дел од течноста. Капките ги користев со лосион за тело, не ми се допаѓа каква нијанса и дава на кожата, го испробав само на тело но во никој случај не ставајте на лице. Бојата е жолтеникава, се познаваат флеки, не се разнесува рамномерно, плус многу брзо паѓа, после 2 туширања скоро и да ја нема. Не го препорачувам производот.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Water, Melanin, Pomegranate extract, Acai Extract, DHA, L-tyrosine, Chlorela extract, Goji extract, Green Tea extract, Erythroluse, Glycerin, Monk’s Pepper extract, Phenoxyethanol, Hydroxyethylcellulose

Препорачана доза: од 4 до 12 капки (индивидуално дозирање)
Напомена: Бронзан Био капките се САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА, не треба да се користат на оштетена или иритирана кожа, советуваме 24 часа порано да се направи алергиски ‘patch’ тест на мал дел на кожата. При изложување на сонце неопходно е секогаш да нанесете крем со соодветна УВ заштита по нанесување на капките!

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: