Цинк со Витамин Ц и Д

440 ден

Опис

Dr. Viton Zinc Direct – Vitamin C + D3 е природен додаток во исхраната кој го подобрува и зајакнува имунитетот, а силниот имунитет е најдобрата превенција од сите болести, вируси и инфекции.

Едноставно кажано, дневен додаток со кој помалку ќе настинувате, а болестите и вирусите на модерното време нема да ви можат ништо!

Dr. Viton Zinc Direct – Vitamin C + D3Внимателно селектиран состав во кој минералот ЦИНК и витамините Ц и Д3 се во концентрација соодветна за дневните потреби на твоето тело.

Цинк:

Тој е вториот најзастапен минерал во човековиот организам, веднаш по железото. Незаменлив по неговата функција за здраво и витално тело.

Цинкот е чувар на силниот имуни систем, неопходен е за правилна работа на тироидната жлезда, тироидните и половите хормони, а притоа и игра значајна улога во одржувањето на нормалното ниво на гликоза во крвта, инсулинот.

Кога телото би било нападнато од вирус ЦИНКОТ не дозволува тој вирус да се шири и да ја напаѓа секоја клетка во твоето тело.

Тој е основата на здравата кожа, коса и нокти.

Клучен минерал за над 300 ензими во телото кој игра значајна улога и при правилната делба и растење на клетките.

На фасцинантен начин го одбранува телото од слободните радикали, а тоа го прави супер моќен во борбата со сезонските вируси, грипови и настинки.

Цинкот игра важна улога во одржувањето на здрав вид и може да ја намали прогресијата на губење на видот кај постарите лица.

Цинкот ја намалува и опасноста од тешки последици кои може да ги предизвикани некоја инфекција, а притоа и го намалува траењето на самите симптоми и боледувањето трае пократко.

Витамин Ц

Витаминот Ц кој е дел од составот на Dr.Viton Zing Direct во препорачаното дневно дозирање е незаменлив имуно стимулатор и антиоксиданс во служба на нашето здравје.Никогаш доста од Витаминот Ц кој е секогаш во првите борбени редови против вирусите и настинките.
Го чува нашето тело од голема група на болести, го чува здравјето на срцето и превенира од атеросклероза.
Одлично се справува со лошиот холестерол, дијабетесот и го чува мозокот во најдобра форма.
Кога има доволно Витамин Ц во нашето тело далеку сме и од прагот на малигните заболувања.

Пријател на кожата, а непријател на анемијата!

Витаминот Ц не се задржува долго време телото, па затоа е неопходно да се внесува секојдневно.


Витамин Д

Витаминот на сонцето или Витаминот Д3 е третиот член во составот на моќната формула – Dr.Viton Zing Direct

Витаминот Д е важен за функционирањето на имуниот систем, а според најновите истражувања се има покажано дека додатоците во исхрана на база на Витамин Д го намалуваат ризикот од вирусни инфекции на респираторниот систем.

Витаминот Д3 е значаен за правилен раст и развој на еден организам уште од неговиот зачеток.

Витаминот Д3 е првиот витамин задолжен за здравјето на една бремена жена, мајка и нејзиното новороденче.

Чувар на здравите коски бидејќи го локализира калциумот на вистинското место и неопходен во борбата против остеопорозата.

Чувар на мозокот, психичкото здравје и значаен во борбата со кардиоваскуларните болести.

Еден минерал и два витамини клучни за добро здравје и безгрижност – Dr. Viton Zinc Direct – Vitamin C + D3 – вашиот нов дневен ритуал!

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

119 искуства за Цинк со Витамин Ц и Д

4,9
Based on 119 reviews
 1. 5 out of 5

  Sanja (потврден корисник)

  Odlicno za imunitet!

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  dobar proizvod vo koj so eden poteg ja dobivate dnevnata doza na Zn, D i C vit.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Milan Donevski (потврден корисник)

  Site proizvodi vi se super. Samo zavisi na koj sto mu e potrbno toa i naracuva

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Ивана Галовска (потврден корисник)

  Одличен и ефикасен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Daniela Stojanovska (потврден корисник)

  Супер производ , секако како и сите други производи од Алфалаб , задоволна сум и од брзата достава.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Aleksandra (потврден корисник)

  Odlicen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Viki (потврден корисник)

  Prezadovolna od proizvodot

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  SLADZANKA H. (потврден корисник)

  za pochetok super e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Dejan Stojanoski (потврден корисник)

  Zadovolen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Ивица Здравески (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 11. 5 out of 5

  Кристина (потврден корисник)

  Го зајакнува имунитетот

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 12. 5 out of 5

  Слаѓана Младеновиќ (потврден корисник)

  Imunitet

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 13. 4 out of 5

  Kire Golubovski (потврден корисник)

  Nov proizvod od brzo go koristam

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 14. 5 out of 5

  Slave T. (потврден корисник)

  Odlicni

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 15. 5 out of 5

  Марија Стојанова (потврден корисник)

  Прекрасен производ. Презадоволна и од производот и од Алфалаб!!

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 16. 5 out of 5

  Aleksandar Jovanovski (потврден корисник)

  Odlicen proizvod.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 17. 5 out of 5

  Elizabeta Todeva (потврден корисник)

  Prezadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 18. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  So niv se custvuvam svezo

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 19. 5 out of 5

  Тања (потврден корисник)

  Презадоволни јас и сопругот

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 20. 5 out of 5

  Darko Joveski (потврден корисник)

  Najdobar proizvod do sega

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 21. 4 out of 5

  Basri Rexhepi (потврден корисник)

  Cenata so popust podobra 🙂

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 22. 5 out of 5

  Violeta Tasevska (потврден корисник)

  Odlično

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 23. 5 out of 5

  Marija S (потврден корисник)

  Granuli za sekojdnevna upotreba

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 24. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Добри за имунитетот

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 25. 5 out of 5

  Biljana Bogdanovska (потврден корисник)

  odlicen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 26. 5 out of 5

  Risto Paunkov (потврден корисник)

  Одлични

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 27. 4 out of 5

  Snezna Trajkovska (потврден корисник)

  4

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 28. 4 out of 5

  Irina Davceva (потврден корисник)

  Dobra kombinacija na 3 vitamini vo 1 edno paketce👍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 29. 5 out of 5

  Suzana Paunovska (потврден корисник)

  Epten sum zadovolna,gi koristime cela familija i zastiteni sme od site virusi na ova moderno vreme.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 30. 5 out of 5

  Hristo Gjurakoski (потврден корисник)

  Extra

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 31. 5 out of 5

  Tanja Ristik (потврден корисник)

  Ми се допаѓа вкусот и тоа што може да се пие без вода.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 32. 5 out of 5

  Катерина А. (потврден корисник)

  Predobar dodatok za zajaknuvanje na vasiot imunoloski sistem

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 33. 5 out of 5

  Vera Petkovska (потврден корисник)

  Mnogu dobri vitamini

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 34. 4 out of 5

  Елена (потврден корисник)

  Ok proizvod za zajaknuvanje na imunitet.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 35. 5 out of 5

  Anita Todevska (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 36. 5 out of 5

  Viktorija (потврден корисник)

  Redovno go koristam

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 37. 5 out of 5

  Kristina Stolevska (потврден корисник)

  Odlicen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 38. 5 out of 5

  Boban (потврден корисник)

  Odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 39. 5 out of 5

  Martina (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 40. 5 out of 5

  Violeta Mitrushevska (потврден корисник)

  Odlicen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 41. 5 out of 5

  Dragica Kartova (потврден корисник)

  Navistina mnogu se dobri vi gi preporacuvam poz…

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 42. 5 out of 5

  Hristina Ivanova (потврден корисник)

  Odlicen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 43. 5 out of 5

  Perica Krstveski (потврден корисник)

  super e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 44. 5 out of 5

  Снежана Велковска (потврден корисник)

  Сите производи на др Витон се предобри

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 45. 5 out of 5

  Martina Arsovska (потврден корисник)

  Navremena isporaka,odlicni se

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 46. 4 out of 5

  None Angelevska (потврден корисник)

  Edinstveno vkusot e malku specificen inaku se dobri

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 47. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 48. 5 out of 5

  Zlate Dimeski (потврден корисник)

  Visok profesionalizam vo rabotenjeto.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 49. 5 out of 5

  MarijaElen Pipek (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 50. 5 out of 5

  Martin Zdravko Zdravevski (потврден корисник)

  Like

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 51. 5 out of 5

  Aleksandar Delenikov (потврден корисник)

  Ekstra

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 52. 5 out of 5

  Goran Georgievski (потврден корисник)

  Proizvodot prv pat go koristam sega, megutoa mozam da kazag deka e super, bidejki se toa 3 vo edno.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 53. 5 out of 5

  Anita Ivanova (потврден корисник)

  Zadovolna su od proizvodot.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 54. 5 out of 5

  Emi Grujeski (потврден корисник)

  Mbogu ubavi 🙂

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 55. 5 out of 5

  Katerina V. (потврден корисник)

  Go koristam podolgo vreme i zadovolna sum

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 56. 5 out of 5

  NATALIJA (потврден корисник)

  predobar vitaminski dodatok vo ovie vreminj

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 57. 5 out of 5

  Cveta Arsovska (потврден корисник)

  Od ovaa kombinacija na zink so c i d vitamini sum prezadovolna i cenite vi se super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 58. 5 out of 5

  Slobodan (потврден корисник)

  Нарачката стигна навреме

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 59. 5 out of 5

  Maja Atanasova (потврден корисник)

  Prekrasni proizvodi

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 60. 5 out of 5

  ilinka mateska (потврден корисник)

  👌🏻

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 61. 5 out of 5

  Snezana Nikoloska (потврден корисник)

  Odlicen proizvod!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 62. 5 out of 5

  Соња Кукуновска (потврден корисник)

  Одлични витамини.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 63. 3 out of 5

  Goran Aleksovski (потврден корисник)

  Според мое мислење поскапи од очекуваното во споредба со конкурентни производи.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 64. 5 out of 5

  Milena S. (потврден корисник)

  Супер се

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 65. 5 out of 5

  Gabriela Manasieska (потврден корисник)

  Imunitetot mi se podobri

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 66. 5 out of 5

  Verce Cavkar (потврден корисник)

  Super proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 67. 5 out of 5

  Шаип Рахман (потврден корисник)

  Mnogu loso na zeludnik reagirav od cinkot mislam

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 68. 5 out of 5

  Jelena Filipovska (потврден корисник)

  Go koristi celoto semejstvo bukvalno od 6godini do 73

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 69. 5 out of 5

  Krste (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 70. 5 out of 5

  Владимир (потврден корисник)

  malku e kiselo i nezgodno, no podnoslivo

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 71. 5 out of 5

  Julijana Vasilovska (потврден корисник)

  Site Vashi proizvodi se super..Fala Sto postoite 🙂

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 72. 4 out of 5

  Vesna Pavlovska Tenovska (потврден корисник)

  Ok e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 73. 5 out of 5

  Goranco Trajkovski (потврден корисник)

  Odlicni proizvodi so odlicna namena

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 74. 5 out of 5

  elena kiprijanovik (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 75. 4 out of 5

  Margareta K. (потврден корисник)

  прекрасно и практично пакување

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 76. 5 out of 5

  Tina (потврден корисник)

  👍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 77. 4 out of 5

  Надица Стојанова (потврден корисник)

  Го користам кратко време немам доволно искуство

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 78. 4 out of 5

  Vukashin Kirovski (потврден корисник)

  dobri se

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 79. 5 out of 5

  Elena Bozijanova Serafimoska (потврден корисник)

  Најдобра комбинација за мојот имунитет

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 80. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Енергија за цел ден

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 81. 5 out of 5

  Aleksandar (потврден корисник)

  Екстра препарат

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 82. 5 out of 5

  Branka Trajanovska (потврден корисник)

  Odlicen prouzvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 83. 5 out of 5

  Katerina Simonoska (потврден корисник)

  Se vo edno, što e potrebno za eden den vo edna kesička

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 84. 5 out of 5

  Monika (потврден корисник)

  Odlicen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 85. 5 out of 5

  Sashko C. (потврден корисник)

  Dobro za imunitet

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 86. 5 out of 5

  Donka Saveska (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 87. 5 out of 5

  Verica Bisevac (потврден корисник)

  Odlicni se

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 88. 5 out of 5

  Marija Stojcevska (потврден корисник)

  Супер

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 89. 5 out of 5

  Radica Chapkanova (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 90. 5 out of 5

  Valentina Nikolovska (потврден корисник)

  Prv pat naracuvam suplement on line i premnogu sum zadovolna kako od proizvodot taka i od profesionlnosta na timot, no i od brzinata na isporaka. Golemo blagodaram

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 91. 5 out of 5

  SLADZANKA H. (потврден корисник)

  extra

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 92. 4 out of 5

  Соња Живковиќ Ѓоргиевска (потврден корисник)

  Во тек е користењето. Прва доза ми се. Се надевам дека добри се.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 93. 5 out of 5

  Лидија Јовановска (потврден корисник)

  Одличен

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 94. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 95. 5 out of 5

  Lidija Stevanoska (потврден корисник)

  Pa se uste go pijam…prv pat naracuvam ova..ne mozam dakazam

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 96. 5 out of 5

  Добрица Исаковска (потврден корисник)

  Super zadovolni

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 97. 5 out of 5

  САЊА ТАЛЕСКИ (потврден корисник)

  одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 98. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  .

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 99. 4 out of 5

  Violeta Mihajlova (потврден корисник)

  4

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 100. 5 out of 5

  Вероника А. (потврден корисник)

  Презадоволна❤️

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 101. 5 out of 5

  Илија Гапковски (потврден корисник)

  Добар суплемент со одлични состојки

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 102. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Dobro

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 103. 5 out of 5

  Zaklina Trajcevska (потврден корисник)

  Odlicen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 104. 5 out of 5

  Весна Ристовска (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 105. 5 out of 5

  Cveta Arsovska (потврден корисник)

  Super se tri vo edno

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 106. 5 out of 5

  Biljana (потврден корисник)

  Одличен производ за имунитет

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 107. 5 out of 5

  Александар Наумоски (потврден корисник)

  Одличен производ го користам веќе подолг период.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 108. 5 out of 5

  Ljupco Angelovski (потврден корисник)

  Позитивно

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 109. 5 out of 5

  Gorana A. (потврден корисник)

  /

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 110. 5 out of 5

  Биљана Костенчевска (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 111. 5 out of 5

  Мирза Омерагиќ (потврден корисник)

  Odlicen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 112. 5 out of 5

  Krste D. (потврден корисник)

  Dobri se

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 113. 5 out of 5

  Blagoja Filevski (потврден корисник)

  Zadovolen sum premnogu od vasive proizvodi!!!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 114. 5 out of 5

  Mira Vidanovska (потврден корисник)

  odlicna poddrska za imuniot sistem

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 115. 5 out of 5

  Tanja (потврден корисник)

  многу добар

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 116. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  .

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 117. 5 out of 5

  Isak Ramadani (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 118. 5 out of 5

  Jelena Filipovska (потврден корисник)

  Odlicni se i decata gi sakaat

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 119. 5 out of 5

  Gjorgji K. (потврден корисник)

  odlicen proizvod go preporacuvam

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Vitamin C – 500mg, Cink – 10mg, Vitamin D – 10 μg  

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Се зема по 1 кесичка дневно. Се пие директно од кесичката, се остава во устата да се стопи малку и се проголтнува.
НАПОМЕНА: Додатоците во исхраната не се замена за здрава и разновидна исхрана. Препорачаната доза не смее да се надминува.

Корисниците кој го користат овој производ исто така користат и:

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: