Цинк со Витамин Ц и Д

440 ден

Погледни сметка

Опис

Dr. Viton – Zinc Direct + Vitamin C + D3 е природен додаток во исхраната кој го подобрува и зајакнува имунитетот, а силниот имунитет е најдобрата превенција од сите болести, вируси и инфекции.

Едноставно кажано, дневен додаток со кој помалку ќе настинувате, а болестите и вирусите на модерното време нема да ви можат ништо!

Dr. Viton Zinc Direct – Vitamin C + D3Внимателно селектиран состав во кој минералот ЦИНК и витамините Ц и Д3 се во концентрација соодветна за дневните потреби на твоето тело.

Цинк:

Тој е вториот најзастапен минерал во човековиот организам, веднаш по железото. Незаменлив по неговата функција за здраво и витално тело.

Цинкот е чувар на силниот имуни систем, неопходен е за правилна работа на тироидната жлезда, тироидните и половите хормони, а притоа и игра значајна улога во одржувањето на нормалното ниво на гликоза во крвта, инсулинот.

Кога телото би било нападнато од вирус ЦИНКОТ не дозволува тој вирус да се шири и да ја напаѓа секоја клетка во твоето тело.

На фасцинантен начин го одбранува телото од слободните радикали, а тоа го прави супер моќен во борбата со сезонските вируси, грипови и настинки.

Цинкот ја намалува и опасноста од тешки последици кои може да ги предизвикани некоја инфекција, а притоа и го намалува траењето на самите симптоми и боледувањето трае пократко.

Витамин Ц

Витаминот Ц кој е дел од составот на Dr. Viton – Zinc Direct во препорачаното дневно дозирање е незаменлив имуно стимулатор и антиоксиданс во служба на нашето здравје.

 • Придонесува за нормална функција на имуниот систем
 • Придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес
 • Придонесува за нормална функција на имуниот систем по и за време на физичка активност
 • Придонесува за намалување на замор и исцрпеност
 • Придонесува за нормален енергетски метаболизам

Витаминот Ц не се задржува долго време телото, па затоа е неопходно да се внесува секојдневно.


Витамин Д

Витаминот на сонцето или Витаминот Д3 е третиот член во составот на моќната формула – Dr. Viton – Zinc Direct:

 • Придонесува за нормална функција на имуниот систем
 • Придонесува нормална апсорпција/искористување на калциум и фосфор
 • Придонесува за нормално на калциум во крвта
 • Придонесува за нормални коски и заби

Еден минерал и два витамини клучни за добро здравје и безгрижност – Dr. Viton – Zinc Direct + Vitamin C + D3 – вашиот нов дневен ритуал!

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

215 искуства за Цинк со Витамин Ц и Д

4,9
Based on 215 reviews
 1. 5 out of 5

  Trajce Stefanov (потврден корисник)

  Odlicno

  (0) (0)
 2. 5 out of 5

  Verica D. (потврден корисник)

  Ги користам скоро една година и сум задоволна

  (0) (0)
 3. 5 out of 5

  Стојанка (потврден корисник)

  Прекрасен производ комплетно потребен за оваа време против вируси

  (0) (0)
 4. 5 out of 5

  Pavle G. (потврден корисник)

  Прв пат купувам. Цената е пристојна.

  (0) (0)
 5. 5 out of 5

  Blagoja (потврден корисник)

  Super! Go koristam dve godini za imunitet!!!

  (0) (0)
 6. 5 out of 5

  Zoki Zafirovski (потврден корисник)

  Sega zasega e super pa ke vidime

  (0) (0)
 7. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  супер

  (0) (0)
 8. 5 out of 5

  Dejan (потврден корисник)

  Odlicen za imunitet 3/1

  (0) (0)
 9. 5 out of 5

  Sokol Saiti (потврден корисник)

  Нај задоволен топ сие и пакувањето сие многу ефикасно како шекер.

  (0) (0)
 10. 5 out of 5

  Katerina Georgievska (потврден корисник)

  Proizvodot go koristam sekojdnevno i sum prezadovolna. Toplo go preporacuvam

  (0) (0)

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Vitamin C – 500mg, Cink – 10mg, Vitamin D – 10 μg  

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Се зема по 1 кесичка дневно. Се пие директно од кесичката, се остава во устата да се стопи малку и се проголтнува.
НАПОМЕНА: Додатоците во исхраната не се замена за здрава и разновидна исхрана. Препорачаната доза не смее да се надминува.

Корисниците кој го користат овој производ исто така користат и: