-40%

Цинк со Витамин Ц и Д

264 ден

Погледни сметка

Опис

Dr. Viton Zinc Direct – Vitamin C + D3 е природен додаток во исхраната кој го подобрува и зајакнува имунитетот, а силниот имунитет е најдобрата превенција од сите болести, вируси и инфекции.

Едноставно кажано, дневен додаток со кој помалку ќе настинувате, а болестите и вирусите на модерното време нема да ви можат ништо!

Dr. Viton Zinc Direct – Vitamin C + D3Внимателно селектиран состав во кој минералот ЦИНК и витамините Ц и Д3 се во концентрација соодветна за дневните потреби на твоето тело.

Цинк:

Тој е вториот најзастапен минерал во човековиот организам, веднаш по железото. Незаменлив по неговата функција за здраво и витално тело.

Цинкот е чувар на силниот имуни систем, неопходен е за правилна работа на тироидната жлезда, тироидните и половите хормони, а притоа и игра значајна улога во одржувањето на нормалното ниво на гликоза во крвта, инсулинот.

Кога телото би било нападнато од вирус ЦИНКОТ не дозволува тој вирус да се шири и да ја напаѓа секоја клетка во твоето тело.

Тој е основата на здравата кожа, коса и нокти.

Клучен минерал за над 300 ензими во телото кој игра значајна улога и при правилната делба и растење на клетките.

На фасцинантен начин го одбранува телото од слободните радикали, а тоа го прави супер моќен во борбата со сезонските вируси, грипови и настинки.

Цинкот игра важна улога во одржувањето на здрав вид и може да ја намали прогресијата на губење на видот кај постарите лица.

Цинкот ја намалува и опасноста од тешки последици кои може да ги предизвикани некоја инфекција, а притоа и го намалува траењето на самите симптоми и боледувањето трае пократко.

Витамин Ц

Витаминот Ц кој е дел од составот на Dr.Viton Zing Direct во препорачаното дневно дозирање е незаменлив имуно стимулатор и антиоксиданс во служба на нашето здравје.Никогаш доста од Витаминот Ц кој е секогаш во првите борбени редови против вирусите и настинките.
Го чува нашето тело од голема група на болести, го чува здравјето на срцето и превенира од атеросклероза.
Одлично се справува со лошиот холестерол, дијабетесот и го чува мозокот во најдобра форма.
Кога има доволно Витамин Ц во нашето тело далеку сме и од прагот на малигните заболувања.

Пријател на кожата, а непријател на анемијата!

Витаминот Ц не се задржува долго време телото, па затоа е неопходно да се внесува секојдневно.


Витамин Д

Витаминот на сонцето или Витаминот Д3 е третиот член во составот на моќната формула – Dr. Viton – Zinc Direct:

 • Придонесува за нормална функција на имуниот систем
 • Придонесува нормална апсорпција/искористување на калциум и фосфор
 • Придонесува за нормално на калциум во крвта
 • Придонесува за нормални коски и заби

Еден минерал и два витамини клучни за добро здравје и безгрижност – Dr. Viton – Zinc Direct + Vitamin C + D3 – вашиот нов дневен ритуал!

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

186 искуства за Цинк со Витамин Ц и Д

4,9
Базирано на 186 искуства
 1. 5 out of 5

  Љубица (потврден корисник)

  Производ со пријатен вкус, лесен за употреба.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 2. 4 out of 5

  cvete dimitrieska (потврден корисник)

  Dobar e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Aco Jovanovski (потврден корисник)

  Odličen so ubav vkus…se za podobar imunitet…

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Снежана (потврден корисник)

  Витамини 3 во 1 производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Tanja (потврден корисник)

  Efikasen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Todorka Anastasova (потврден корисник)

  Ok e.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Lidija M. (потврден корисник)

  Уште го користам и мислам дека има ефект.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Valentina Krstevska (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Valentina Risteska Nikoloska (потврден корисник)

  Profesionalni,tocni,dostava navremena i eve veke petti pat kade poracuvam proizvodi od Alfalab.Prezadovolna!Gi zedov i spirulina,movens krema,serum C,folna kiselina,zink direct,magnezan neuro,ne se sekavam sto uste.Poslednata poracka stigna so sredstvo za zastita i dezinfekcija na ekran na mobilen, Klinox .Vnimatelno od vasa strana.Alfalab, ke poracuvam uste mnogu drugi proizvodi,zatoa sto ste besprekorni!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Valentina K. (потврден корисник)

  Не пијам редовно, но мислам дека е ок.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Vitamin C – 500mg, Cink – 10mg, Vitamin D – 10 μg  

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Се зема по 1 кесичка дневно. Се пие директно од кесичката, се остава во устата да се стопи малку и се проголтнува.
НАПОМЕНА: Додатоците во исхраната не се замена за здрава и разновидна исхрана. Препорачаната доза не смее да се надминува.

Корисниците кој го користат овој производ исто така користат и: