Dr. Viton – Clinox

290 ден

Clear
Погледни сметка

Опис

Познат е фактот дека мобилниот телефон е еден од највалканите предмети што секојдневно ги допираме. Докажано е дека просечен мобилен телефон содржи 25.000 микроби, на секои шест сантиметри квадратни.

На него го потпираме лицето, го допираме со нечисти раце, па затоа мобилниот е површина на која се собираат и таложат разни бактерии и вируси.

Мобилниот телефон е повалкан и од:

 • Јавен тоалет
 • Ѓон на чевли
 • Рачки на вратите
 • Кујнска површина

Истражувањата покажуваат дека 92% од мобилните телефони на себе имаат фиксирано бактерии, а 16% ја содржат и бактеријата Ешерихија коли, која се наоѓа во фекалиите. На телефоните може да се најде и вирус на грип.

КАКО БЕЗБЕДНО И БРЗО ДА ГО ИСЧИСТИШ ТВОЈОТ МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН?

За среќа постои ефикасен начин, брзо, едноставно и без оштетувања да го дезинфицираш и исчистиш твојот мобилен телефон.

Ефикасното средство за дезинфекција кое лесно се распрснува на самиот екран и чистењето со микрофибер кутијата на CLINOX чистачот, нуди нежно чистење на чувствителното телефонско стакло, ги привлекува маслата кои се лепат на него од прстите и комплетно ја елиминираат нечистотијата. Притоа, не може да го изгребе или оштети самиот екран.

Никогаш за чистење на мобилниот телефон не користете алкохол, бидејќи е поагресивен и може да го оштети екранот и пластичното куќиште на апаратот.

Производот може да го набавите во аптеките на: Зегин, Еурофарм, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и сите подобро снабдени аптеки.
Исто така можете да ги најдете во мобиларите: Ledikom и Megamobile, во Тинекс маркети и на бензиските пумпи на Макпетрол.
Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Additional information

Боја

Црна, Сива, Розова

422 искуства за Dr. Viton – Clinox

 1. 4 out of 5

  Marija V. (потврден корисник)

  Го добив на подарок, интересно е

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 2. 3 out of 5

  Dijana Kimovska (потврден корисник)

  Hmm

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Evgenija (потврден корисник)

  Aparatot zs pritisok e odlicen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Lidija Pirova (потврден корисник)

  imate chist ekran za samo nekolku sekundi .

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Ankica Jovanovska (потврден корисник)

  Супер

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 3 out of 5

  abdula selami (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Julijana (потврден корисник)

  Го добив како подарок со нарачка на други производи и можам да кажам дека навистина е практичен за чистење на сите видови на екрани

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Ултра корисно!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Ruzica Dimitrieska (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  verica (потврден корисник)

  odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

 • Специјално формулиран раствор кој помага добро да се исчисти уредот без оштетување на сензитивните компоненти.
 • Чистењето со микрофиберот го чисти екранот и ги отстранува флеките
 • Антистатик
 • Без Алкохол
 • Погоден за мобилни телефони, таблети и лаптоп

Dr. Viton – Clinox чистач за екрани – 10мл

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

 • Испрскајте го екранот на вашиот уред со дистанца од 10-15cm
 • Нежно избришете го екранот на вашиот уред со микрофибер материјалот што е на самото шишенце

ВНИМАНИЕ: Да се чува подалеку од дофат на деца. Чувајте го на собна температура.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: