Dr. Viton – Forskolin

740 ден

Опис

Dr. Viton – Forskolin претставува најефикасниот согорувач на калории и масти кој содржи форсколин од  FrosLean® .

FrosLean® претставува патентирана природна состојка форсколин: екстракт од корен од билката Coleus Forskohlii (стандардизиран на 10% форсколин).

Coleus Forskohlii помага да се регулира метаболизмот и складирањето на мастите и придонесува за одржување на телесната тежина.

Coleus Forskohlii е единствениот природен извор на форсколин во светот. Потекнува од Индија, а во алтернативната медицина се користи илјадници години наназад. Последниве 40 години, претставува вистинско откритие на западниот свет.

Во комбинација со балансирана исхрана и физичка активност, Dr. Viton – Forskolin претставува многу повеќе од природна поддршка на слабеењето.

8 прегледи за Dr. Viton – Forskolin

4,8
Based on 8 reviews
5 ѕвезди
87
87%
4 ѕвезди
0%
3 ѕвезди
12
12%
2 ѕвезди
0%
1 ѕвезда
0%
1-5 од 8 мислења
 1. Н/А

 2. Predobri

 3. Задоволна.

 4. Go zabrzuva bas metabolizmot

 5. Одличен производ за топење на масти со овој природен производ.
  Две недели го користам и се чувствувам одлично.
  Го препорачувам за полесно постигнување совршена линија.
  Ви благодарам што постоите Алда-лаб ❤️

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

 • Форсколин – Екстракт од корен од Coleus Forskohlii (стандардизиран на 10% форсколин)

Начин на употреба: Препорачана дневна доза за возрасни е една (1) капсула, два (2) пати на ден, 30 минути пред оброк.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место, подалеку од дофат на деца. Производот не е замена за здрава и балансирана исхрана. Пред консумирање, консулитирајте се со Вашиот лекар или фармацевт.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Може да го нарачате и на телефонскиот број: 02 3218 821

(Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот)

Производот може да Ви биде доставен на адреса со брза пошта!

Вие исто така би сакале…