Holesterid

479 ден

Погледни кошничка

Опис

Dr.Viton HOLESTERID е додаток во исхраната со состојки кои допринесуваат за одржување на нормално ниво на масти во крвта.

 • Моноколин К од црвениот квасец од ориз придонесува за одржување на нормално ниво на холестерол во крвта.
 • Артичоката и листот од маслинка помагаат за одржување на нормално ниво на холестерол.
 • Грчкото семе помага за контрола на липидниот метаболизам (холестерол и триглицериди).

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

53 прегледи за Holesterid

 1. 1 помалку од 5

  jane nikolovski (потврден сопственик)

  Ne deluva i posle skoro 2 kutii

 2. 5 помалку од 5

  Anonymous (потврден сопственик)

  Одличен производ

 3. 5 помалку од 5

  анета јаќимоска (потврден сопственик)

  prekrasen e

 4. 5 помалку од 5

  Tatjana (потврден сопственик)

  Efikasno

 5. 3 помалку од 5

  sasho (потврден сопственик)

  сеуште го користам ќе ви пишам кога ќе ја направам контролата по испивањето на целата количина

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Активни состојки: Во 1 капсула

 • Екстракт од лист од артичока – 200 мг
 • Екстракт од лист од маслинка – 100 мг
 • Црвен квасец од ориз (*од кои 2,9мг Моноколин К) – 100 мг*
 • Екстракт од лист од зелен чај – 100 мг
 • Екстракт од грчко семе – 100 мг
 • Ниацин – 10 мг

Неактивни состојки: полнител дикалциум фосфат, агенси против згрутчување магнезиум стеарат и силикон диоксид, желатин, титаниум диоксид, железо оксид.

Начин на употреба:  Како додаток во исхраната, препорачана дневна доза за возрасни е (1) капсула на ден.

Предупредување:  Да не се надминува препорачаната дневна доза.  Да се чува на ладно и суво место, подалеку од дофат на деца.  Производот не е замена за здрава и балансирана исхрана.

Вие исто така би сакале…