Holesterid

536 ден

Опис

Dr.Viton HOLESTERID е додаток во исхраната со состојки кои допринесуваат за одржување на нормално ниво на масти во крвта.

 • Моноколин К од црвениот квасец од ориз придонесува за одржување на нормално ниво на холестерол во крвта.
 • Артичоката и листот од маслинка помагаат за одржување на нормално ниво на холестерол.
 • Грчкото семе помага за контрола на липидниот метаболизам (холестерол и триглицериди).
 • Зелениот чај придонесува за одржување на нормално ниво на холестерол и липиди во крвта.

 

Корисниците на Holesterid, користат и Liver Detox

Производот ќе го најдете во аптеките на: Еурофарм, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Роса Вита, Алпи Фарм, Вивалек, ДНА Анни Фарм, dm и Cosmo – Tinex, како и сите подобро снабдени аптеки.

Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

 

Или на телефонскиот број: 02 3218 821

(Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот)

Производот може да Ви биде доставен на адреса со брза пошта!

195 прегледи за Holesterid

1-5 од 195 мислења
 1. Одлично

 2. супер

 3. Odlicni

 4. Производот сеуште не е доставен

 5. коректен производ

Add a review
Currently, we are not accepting new reviews

Активни состојки: Во 1 капсула

 • Екстракт од лист од артичока – Artichoke extract – 200mg
 • Екстракт од лист од маслинка – Olive leaf extract- 100mg
 • Црвен квасец од ориз (*од кои 2,9мг Моноколин К) – Red yeast rice (of which 2,9mg Monacolin K) 100mg
 • Екстракт од лист од зелен чај –  Green tea leaf extract – 100mg
 • Екстракт од грчко семе – Fenugreek extract – 100mg
 • Ниацин – Niacin- 10mg

Неактивни состојки: полнител дикалциум фосфат, агенси против згрутчување магнезиум стеарат и силикон диоксид, говедски желатин, титаниум диоксид, железо оксид.

*Kапсулата на Dr. Viton Holesterid е изработена од говедски желатин

Начин на употреба:  Како додаток на исхраната, препорачана дневна доза за возрасни е (1) капсула на ден.

Предупредување:  Да не се надминува препорачаната дневна доза.  Да се чува на ладно и суво место, подалеку од дофат на деца.  Производот не е замена за здрава и балансирана исхрана.

Вие исто така би сакале…