-40%

Магнезан Б6

215 ден 129 ден

Опис

Dr. Viton – Magnezan B6 е комбинација на Магнезиум со Витамин Б6 кои во едно принедонесуваат до нормален енергетски метаболизам, електролитен баланс , нормална психолошка функција и делува на намалување на заморот и исцрпеноста. Магнезиумот придонесува  и за нормална синтеза на протеините во комбинација со Витаминот Б6.

Витаминот Б6 исто така има многу одговорни функции поврзани со имуниот систем, нормално функционирање на нервиниот систем и нормален метаболизам на протеини и гликоген. Витаминот Б6 придонесува и за формирање на црвените крвни зрнца и нормална хормонална активност.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

80 искуства за Магнезан Б6

 1. 5 out of 5

  Ivona Gruevska (потврден корисник)

  Odlicni se tabletite

  13 од 15 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 2. 5 out of 5

  Јулијана Неделков (потврден корисник)

  Одличен производ

  10 од 10 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 3. 5 out of 5

  Sanja Pavlovska (потврден корисник)

  Super se proizvodite…

  4 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 4. 5 out of 5

  Sonja Risteska (потврден корисник)

  Super

  5 од 6 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 5. 5 out of 5

  VESNA AVRAMOVA TUMTAS (потврден корисник)

  ЗАДОВОЛНА

  4 од 6 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 6. 5 out of 5

  Maja Mitevska (потврден корисник)

  Одличен производ!

  4 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 7. 5 out of 5

  Marija Leov (потврден корисник)

  одличен производ

  3 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 8. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicno

  3 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 9. 4 out of 5

  Marija M. (потврден корисник)

  Dobar izbor

  4 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 10. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicni

  Дали мислењето ви помогна?
 11. 5 out of 5

  Kristina (потврден корисник)

  Nesto navistina odlicno

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 12. 5 out of 5

  David (потврден корисник)

  A+

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 13. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  5

  Дали мислењето ви помогна?
 14. 4 out of 5

  Borche Mircheski (потврден корисник)

  dobar e

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 15. 5 out of 5

  Ljupco Angelovski (потврден корисник)

  Pozitivno

  Дали мислењето ви помогна?
 16. 5 out of 5

  Dusica Ristovska (потврден корисник)

  Odlicen proizvod.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 17. 5 out of 5

  Mendije Alimi (потврден корисник)

  super

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 18. 5 out of 5

  Biljana (потврден корисник)

  Редовно ги земам, презадоволна сум! Многу сте ажурни, а секако не можам да не ви се заблагодарам за подарокот кој ми го испраќате скоро во секоја нарачка ❤️

  4 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 19. 3 out of 5

  Tanja (потврден корисник)

  Рано е за мислење… не ми се допадна што се таблети, мислев дека е прашок…ама ќе видиме..

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 20. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Dobraa

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 21. 5 out of 5

  Elena Taneva (потврден корисник)

  Prezadovolna

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 22. 5 out of 5

  Никола (потврден корисник)

  odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
 23. 1 out of 5

  Aneta Lazova (потврден корисник)

  Uste go nemam dobieno!!!

  Дали мислењето ви помогна?
 24. 5 out of 5

  Nikola Toplev (потврден корисник)

  Dobri se…

  Дали мислењето ви помогна?
 25. 5 out of 5

  Lence Gjorgjoeska (потврден корисник)

  Ги користам подолго време и презадоволна сум.

  Дали мислењето ви помогна?
 26. 3 out of 5

  Zoran Oltovski (потврден корисник)

  Obicen

  Дали мислењето ви помогна?
 27. 5 out of 5

  Veliche Iloski (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 28. 5 out of 5

  Јасмина Мишоска (потврден корисник)

  zadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
 29. 5 out of 5

  Иванка Нацева (потврден корисник)

  Магнезанот го користам неколку години и ми ги задоволува дневните потреби од магнезиум. Откога го користам се чувствувам подобро и поподвижна сум, го земам навечер и мислам дека ми делува смирувачки.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 30. 5 out of 5

  Трајанче Ангеловски (потврден корисник)

  Одличен производ, препорачувам

  Дали мислењето ви помогна?
 31. 5 out of 5

  Lence M. (потврден корисник)

  Zadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
 32. 5 out of 5

  Simona S. (потврден корисник)

  одлични

  Дали мислењето ви помогна?
 33. 5 out of 5

  Konstantin Dimeski (потврден корисник)

  Odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
 34. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicni se.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 35. 5 out of 5

  Jovce Sarafiloski (потврден корисник)

  Odlicni

  Дали мислењето ви помогна?
 36. 5 out of 5

  Gordana Gocevska (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 37. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 38. 5 out of 5

  Natasa N. (потврден корисник)

  ok

  Дали мислењето ви помогна?
 39. 5 out of 5

  Pance Krsteski (потврден корисник)

  супер

  Дали мислењето ви помогна?
 40. 5 out of 5

  Ljupco Angelovski (потврден корисник)

  Pozitivno

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 41. 5 out of 5

  Сара Петровска (потврден корисник)

  10

  Дали мислењето ви помогна?
 42. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  задоволна сум

  Дали мислењето ви помогна?
 43. 5 out of 5

  Stefanija Korlevska (потврден корисник)

  Задоволна сум од производот. Го препорачувам

  Дали мислењето ви помогна?
 44. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Комбинацијата на магнезиумот со Б6 е одлична и многу ми годи. Топло ја препорачувам на сите кои имаат проблем со мускулите

  Дали мислењето ви помогна?
 45. 5 out of 5

  Mensur (потврден корисник)

  Dobar proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
 46. 5 out of 5

  Elena Petreska (потврден корисник)

  dobri

  Дали мислењето ви помогна?
 47. 5 out of 5

  SLADZANKA H. (потврден корисник)

  muskuli opusteni

  Дали мислењето ви помогна?
 48. 5 out of 5

  Daniela Jajcarova (потврден корисник)

  Odlicen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
 49. 5 out of 5

  Stojna Spirovska (потврден корисник)

  брзи и професионални

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 50. 5 out of 5

  Radmila leova (потврден корисник)

  super prodolzuvam so kiristenje na vasite proizvodi

  Дали мислењето ви помогна?
 51. 5 out of 5

  Стојан Проданов (потврден корисник)

  dobra e kombinacijata, se cuvstvuvav odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
 52. 5 out of 5

  Адиса (потврден корисник)

  Го користам одамна, многу убаво ми влијае посебно во деновите на пмс

  Дали мислењето ви помогна?
 53. 5 out of 5

  Zharko Cvetanoski (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 54. 5 out of 5

  Tanjana Pejovska Janusheva (потврден корисник)

  Ги намалува грчевите а воедно има и витамин Б6 кој го смируваа организмот

  Дали мислењето ви помогна?
 55. 5 out of 5

  Natasha K. (потврден корисник)

  Toplo go preporacuvam! Samo posle 10 dena site tegobi vo muskulite isceznaa!

  Дали мислењето ви помогна?
 56. 5 out of 5

  Viktor Galeski (потврден корисник)

  Докажано проверен – го користам повеќе години а и другите од мојата фамилија.

  Дали мислењето ви помогна?
 57. 5 out of 5

  Атанас (потврден корисник)

  Одличен производ со прифатлива цена

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 58. 5 out of 5

  Elena (потврден корисник)

  Одличен!

  Дали мислењето ви помогна?
 59. 5 out of 5

  Dragana S. (потврден корисник)

  Odlicni se

  Дали мислењето ви помогна?
 60. 5 out of 5

  Nikola Toplev (потврден корисник)

  Super se..

  Дали мислењето ви помогна?
 61. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  баш е добар

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 62. 5 out of 5

  Gordana (потврден корисник)

  Magneziumot go konzumirame podolgo vreme i jas i mnogu moi bliski i prezadovolni sme….

  Дали мислењето ви помогна?
 63. 5 out of 5

  Mira Vidanovska (потврден корисник)

  podrska za dobro zdravje mozi i za podobra cirkulacija ili pri nekakvi bolki , ili glavobolka

  Дали мислењето ви помогна?
 64. 5 out of 5

  Emi Z. (потврден корисник)

  .

  Дали мислењето ви помогна?
 65. 5 out of 5

  Olivera S. (потврден корисник)

  Prezadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
 66. 4 out of 5

  Biljana (потврден корисник)

  Odlicen proizvod!

  Дали мислењето ви помогна?
 67. 5 out of 5

  SLADZANKA H. (потврден корисник)

  super e

  Дали мислењето ви помогна?
 68. 5 out of 5

  Julijana T. (потврден корисник)

  Одличен производ, во семејството го користиме секојдневно, а со акциите и попустите е уште подостапен

  Дали мислењето ви помогна?
 69. 5 out of 5

  Predrag Ilievski (потврден корисник)

  Odlicni se

  Дали мислењето ви помогна?
 70. 5 out of 5

  Стојанка (потврден корисник)

  Прекрасен производ

  Дали мислењето ви помогна?
 71. 5 out of 5

  Marija Jancevska (потврден корисник)

  Предобри апчиња

  Дали мислењето ви помогна?
 72. 5 out of 5

  SLADZANKA H. (потврден корисник)

  mora da ima doma

  Дали мислењето ви помогна?
 73. 5 out of 5

  Jana (потврден корисник)

  Одличен производ го купувам за татко ми кој е презадоволен 🙂

  Дали мислењето ви помогна?
 74. 4 out of 5

  Gjorgi M. (потврден корисник)

  valjda e ok

  Дали мислењето ви помогна?
 75. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Одлични

  Дали мислењето ви помогна?
 76. 5 out of 5

  Silvana J. (потврден корисник)

  Zadovolna sum,gi preporacuvam!

  Дали мислењето ви помогна?
 77. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
 78. 5 out of 5

  Maja Dimitrova (потврден корисник)

  👍

  Дали мислењето ви помогна?
 79. 5 out of 5

  Tatjana Stefanovska (потврден корисник)

  Odlichni ceni

  Дали мислењето ви помогна?
 80. 5 out of 5

  Goce Stoilovski (потврден корисник)

  Одлично

  Дали мислењето ви помогна?

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Magnesium oxide – 250mg
Sorbitol
PEG 6000
Magnesium stearate
Talc
Pyridoxin hydrochloride 1,4 mg

Препорачана доза: Како диететски производ се зема по една таблета дневно
Напомена: Препорачаната доза да не се прекорачува. Да се чува на ладно и суво место.
Производот да се држи вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: