Magnezan B6

215 ден

Погледни сметка

Опис

Dr. Viton – Magnezan B6 е комбинација на Магнезиум со Витамин Б6 која:

 • Придонесува за нормална функција на нервниот систем (невротрансмисија и мускулно стегање вклучувајки го и срцевиот мускул)
 • Придонесува за нормална психолошка функција
 • Придонесува за нормална функција на мускулите
 • Придонесува за намалување на заморот и исцрпеност

Витаминот Б6 исто така ја забрзува абсорпцијата на Магнезиумот за 40%.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

336 искуства за Magnezan B6

4,9
Based on 336 reviews
 1. 5 out of 5

  Vesna P. (потврден корисник)

  Odlicen!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Olivera (потврден корисник)

  Почнав да го пијам попрепорака на лекар за регулирање на повишен крвен притисок и задоволна сум

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Domnika Lajkoska (потврден корисник)

  Dobri se.Zadovolna sum.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Radmila Leova (потврден корисник)

  Odlicni mnogu brgu mi dehstvuvaat i pomagaat vo namaluvanje na grcevite

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Dane Atanasov (потврден корисник)

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Ana Lokoska (потврден корисник)

  5

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Suzana P. (потврден корисник)

  Efikasen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Verica Bisevac (потврден корисник)

  Go upotrebuvam i zadovolna sum

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Kadime Fetai (потврден корисник)

  Dobri se

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Stojanka Koceva (потврден корисник)

  ZA SEGA SUPER

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

Magnesium oxide – 250mg
Sorbitol
PEG 6000
Magnesium stearate
Talc
Pyridoxin hydrochloride 1,4 mg

Препорачана доза: Како диететски производ се зема по една таблета дневно
Напомена: Препорачаната доза да не се прекорачува. Да се чува на ладно и суво место.
Производот да се држи вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Корисниците кој го користат овој производ исто така користат и:

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: