Magnezan B6

240 ден

Погледни кошничка

Опис

Dr. Viton – Magnezan B6 е комбинација на Магнезиум со Витамин Б6 која:

 • Придонесува за нормална функција на нервниот систем (невротрансмисија и мускулно стегање вклучувајки го и срцевиот мускул)
 • Придонесува за нормална психолошка функција
 • Придонесува за нормална функција на мускулите
 • Придонесува за намалување на заморот и исцрпеност

Витаминот Б6 исто така ја забрзува абсорпцијата на Магнезиумот за 40%.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

554 прегледи за Magnezan B6

 1. 5 помалку од 5

  стојанка (потврден сопственик)

  многу добро делува на организмот. користете го

 2. 5 помалку од 5

  Јасмина (потврден сопственик)

  потребен производ за секојдневна употреба

 3. 5 помалку од 5

  Anonymous (потврден сопственик)

  Задоволна и продолжувам да го користам.

 4. 5 помалку од 5

  Kristina S. (потврден сопственик)

  Zadovolna

 5. 4 помалку од 5

  Kiril Stepanovski (потврден сопственик)

  Задоволен сум. Посебно на вечер ми го подобрува сонот

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Magnesium oxide – 250mg
Sorbitol
PEG 6000
Magnesium stearate
Talc
Pyridoxin hydrochloride (Vitamin B6) 1,4 mg

Препорачана доза: Како диететски производ се зема по една таблета дневно
Напомена: Препорачаната доза да не се прекорачува. Да се чува на ладно и суво место.
Производот да се држи вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Вие исто така би сакале…