Magnezan B6

270 ден

Погледни кошничка

Опис

Dr. Viton – Magnezan B6 – Помага при нервоза, раздразливост, блага анксиозност, нарушен сон и грчеви во мускулите.

Dr. Viton – Magnezan B6 е комбинација на Магнезиум со Витамин Б6 која:

  • Придонесува за нормална функција на нервниот систем (невротрансмисија и мускулно стегање вклучувајки го и срцевиот мускул)
  • Придонесува за нормална психолошка функција
  • Придонесува за нормална функција на мускулите
  • Придонесува за намалување на заморот и исцрпеност

Витаминот Б6 исто така ја забрзува апсорпцијата на Магнезиумот за 40%.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

768 прегледи за Magnezan B6

1-5 of 768 reviews
  1. Одличен и поволна цена

  2. *****

  3. Odlicni

  4. odlicen proiziod

  5. Го подобрува квалететот на животот.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Magnesium oxide – 250mg
Sorbitol
PEG 6000
Magnesium stearate
Talc
Pyridoxin hydrochloride (Vitamin B6) 1,4 mg

Препорачана доза: Како диететски производ се зема по една таблета дневно
Напомена: Препорачаната доза да не се пречекорува. Да се чува на ладно и суво место.
Производот да се држи вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Вие исто така би сакале…