Magnezan B6

215 ден

Погледни сметка

Опис

Dr. Viton – Magnezan B6 е комбинација на Магнезиум со Витамин Б6 која:

 • Придонесува за нормална функција на нервниот систем (невротрансмисија и мускулно стегање вклучувајки го и срцевиот мускул)
 • Придонесува за нормална психолошка функција
 • Придонесува за нормална функција на мускулите
 • Придонесува за намалување на заморот и исцрпеност

Витаминот Б6 исто така ја забрзува абсорпцијата на Магнезиумот за 40%.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

336 искуства за Magnezan B6

4,9
Based on 336 reviews
Showing 311 of 336 reviews (5 star). See all 336 reviews
 1. 5 out of 5

  Vesna P. (потврден корисник)

  Odlicen!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Olivera (потврден корисник)

  Почнав да го пијам попрепорака на лекар за регулирање на повишен крвен притисок и задоволна сум

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Domnika Lajkoska (потврден корисник)

  Dobri se.Zadovolna sum.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Radmila Leova (потврден корисник)

  Odlicni mnogu brgu mi dehstvuvaat i pomagaat vo namaluvanje na grcevite

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Dane Atanasov (потврден корисник)

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Ana Lokoska (потврден корисник)

  5

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Suzana P. (потврден корисник)

  Efikasen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Verica Bisevac (потврден корисник)

  Go upotrebuvam i zadovolna sum

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Kadime Fetai (потврден корисник)

  Dobri se

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Stojanka Koceva (потврден корисник)

  ZA SEGA SUPER

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

Magnesium oxide – 250mg
Sorbitol
PEG 6000
Magnesium stearate
Talc
Pyridoxin hydrochloride 1,4 mg

Препорачана доза: Како диететски производ се зема по една таблета дневно
Напомена: Препорачаната доза да не се прекорачува. Да се чува на ладно и суво место.
Производот да се држи вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Корисниците кој го користат овој производ исто така користат и:

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: