Movens – крема против болки

549 ден

Погледни кошничка

Опис

Мовенс е лековита крема која ќе те ослободи од болките во зглобовите, коските и мускулите. Со Мовенс повторно ќе се движиш слободно, повторно ќе спиеш спокојно и ќе живееш живот каков што заслужуваш.

За разлика од апчињата и обичните креми кои само ја маскирааат болката, Мовенс кремата го гаѓа главниот причинител на болката, воспалението. Мовенс кремата благотворно делува на неколку начини:

 • Делува моментално и болката ја снемува за неколку минути
 • Го намалува воспалението на тетивите, мускулите, лигаментите и нервите
 • Ја забрзува циркулацијата и ги намалува отоците
 • Ги смирува нервите и ја опушта мускулатурата со што поспокојно ќе спиете
 • Ги регенерира повредените ткива и ‘рскавицата.

Пробај ја уште денес!

Мовенс кремата смирува, ослободува и опушта, a болките во грбот, колената или рацете ќе станат минато.

Во својот состав содржи:

 • Пчелин отров
 • Арника
 • Босвелиа
 • Ѓаволска канџа
 • Витамин Б6
 • Алое Вера
 • Ментол
 • Камфор
 • Хондроитин
 • Глукозамин
 • Витамин Е

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

426 прегледи за Movens – крема против болки

 1. 5 помалку од 5

  Meri Vilarova (потврден сопственик)

  Odliccna krema. Koga bi ja ocenila od 1 do 10 bi i dal ccista desetka! Bilo kakva bolka na teloto ja smiruva. Ja kupiv za majka mi koja imasse bolki vo grbot i kolenoto posle pagjanje bolkite se namalija i mozzam da kazzam do celosno ozdravuvanje . Bravo alfalab vassite proizvodi se site odliccni. Koristam dosta od vassite proizvodi. Pozdrav i prodolzzete taka.

 2. 5 помалку од 5

  Роберт Христоски (потврден сопственик)

  Функционора

 3. 5 помалку од 5

  Biljana Trajcevska (потврден сопственик)

  Odlicni

 4. 5 помалку од 5

  Соња Гушева (потврден сопственик)

  Задоволни од производот

 5. 5 помалку од 5

  Anonymous (потврден сопственик)

  Toп, перфектно!

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Активни Состојки:

 • Пчелин отров
 • Арника
 • Босвелиа
 • Ѓаволска канџа
 • Витамин Б6
 • Алое Вера
 • Ментол
 • Камфор
 • Хондроитин
 • Глукозамин
 • Витамин Е

Начин на употреба: Нанесете од кремата на болното место и со кружни движења, нежно и без притисок, масирајте го местото.
Откако кремот ќе се впие во кожата, измијте ги темелно рацете. Кремот се користи 1-2 пати дневно или по потреба.

Вие исто така би сакале…