Movens – крема против болки

499 ден

Мовенс е лековита крема која ќе те ослободи од болките во зглобовите,коските и мускулите. Со Мовенс повторно ќе се движиш слободно, повторно ќе спиеш спокојно  и ќе живееш живот како што заслужуваш.

Опис

За разлика од апчињата и обичните креми за болка кои само ја маскирааат болката, Мовенс кремата го гаѓа главниот причинител на болката, воспалението.   Мовенс кремата благотворно делува на неколку начина:

 • Делува моментално и болката ја снемува  за неколку минути
 • Го намалува вопслението на тетивите, мускулите, лигаментите и нервите
 • Ја забрзува циркулацијата и ги намалува отоците
 • Ги смирува нервите и ја опушта мускулатурата со што поспокојно ќе спиете
 • Ги регенерира повредените ткива и рскавицата.

Пробај ја уште денес!

Мовенс кремата смирува , ослободува и опушта, a болките во грбот, колената или рацете ќе станат минато.

Во својот состав содржи:

 • Пчелин отров
 • Арника
 • Босвелиа
 • Ѓаволска канџа
 • Витамин Б6
 • Алое Вера
 • Ментол
 • Камфор
 • Хондротин
 • Глукозамин
 • Витамин Е

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

149 искуства за Movens – крема против болки

4,7
Based on 149 reviews
 1. 5 out of 5

  Sonja Maneva (потврден корисник)

  Dobar sostav i deluva

  28 од 33 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Rajne T. (потврден корисник)

  Брзи со достава и секогаш имаат попуст.Задоволна сум и секогаш нарачувам.

  13 од 18 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  kire blazev (потврден корисник)

  prezadovolen od vasite proizvodi

  16 од 19 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Marina A. (потврден корисник)

  samo prodolzete taka,vi pozeluvam se najubavo

  8 од 9 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Seadin Dzaferi (потврден корисник)

  Сопругата ја користи кремата, ја препорача и на други… 🙂

  8 од 11 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Marijana (потврден корисник)

  За овој производ можам да кажам само пофални зборови. Ја смирува болката веднаш, просто невероватно.

  8 од 11 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Ljupco Angelovski (потврден корисник)

  Pozitivno

  6 од 8 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  olga dineva (потврден корисник)

  super e

  2 од 5 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super

  6 од 9 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Valbona Rahmann (потврден корисник)

  Isto kako I Muvens apcinjata taka I kremata ako mi e prikraj odma druga naracuvam,😀

  7 од 9 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 11. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Kremata e odlicna. Ja koristam nekolku dena i ima efekt na opustanje na muskulaturata. Najprvo ja ladi kozata i se custvuva blago peckanje na mestoto kade sto e nanesena, a potoa go zagreva mestoto kade sto e nanesena. Bolkata se namaluva so upotrebata na kremata.

  10 од 13 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 12. 5 out of 5

  Zivka Jovanovska (потврден корисник)

  Odlicen

  5 од 7 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 13. 5 out of 5

  Elizabeta Andova (потврден корисник)

  Kremata e odlicna

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 14. 5 out of 5

  Влатко (потврден корисник)

  Магична крема за олеснување од болка во мускулите и коските…Делува бргу,подобро функционира кога има движење и активност….Бара почесто мачкање…бидејќи дејството во зависност од болката различно трае….Ја препорачувам!

  6 од 8 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 15. 5 out of 5

  Sanja Pavlovska (потврден корисник)

  Go koristam I prezadovolna sum …

  3 од 5 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 16. 4 out of 5

  Звонимир Солтиров (потврден корисник)

  Мислам дека навистина помага

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 17. 5 out of 5

  Сузана (потврден корисник)

  Kremata e odlicna, zagreva i mnogu brzo deluva odnosno gi ublazuva bolkite od artritot

  3 од 5 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 18. 5 out of 5

  Goce Karanfilovski (потврден корисник)

  ODLICNO VREDI DA SE PROBA

  3 од 5 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 19. 5 out of 5

  Марија С. (потврден корисник)

  Успешно обезболува!

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 20. 5 out of 5

  Васил (потврден корисник)

  Презадоволен.

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 21. 5 out of 5

  Elizabeta Miteva (потврден корисник)

  Mnogu dobar proizvod za bolki

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 22. 3 out of 5

  Иванка Нацева (потврден корисник)

  Првпат купив ваква крема оти имав болка во коленото, малку ми ја смири болката.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 23. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  .

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 24. 5 out of 5

  Beti G. (потврден корисник)

  Odlicno zagreva i smiruva

  1 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 25. 5 out of 5

  Мария Аврамова

  Поръчката я няма още, крема е чудесен , но много дълго чакам за доставка.

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 26. 5 out of 5

  Gordana N. (потврден корисник)

  Odlicno sredstvo za ublazuvanje bolki

  3 од 5 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 27. 5 out of 5

  sanja ilievska (потврден корисник)

  odlicno

  1 од 5 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 28. 5 out of 5

  Sanja Pavlovska (потврден корисник)

  Nezamenliv e proizvodot

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 29. 4 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  prvo pakovanje e rano e mislam za da ocekuvam kompleten odgovor

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 30. 5 out of 5

  VESNA GORGIEVA (потврден корисник)

  NA KRATKO, KREMATA E DOBRA I DOSTA POMAGA JA PREPORACUVAM NA SEKOGO KOJ IMA BOLKI VO ZGLOBOVITE! POZITIVEN REZULTAT DAVA USTE PRI PRVOTO STAVANJE NA KREMATA!

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 31. 4 out of 5

  Dejan Ladev (потврден корисник)

  Mnogu dobro

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 32. 5 out of 5

  Violetka Goshevska (потврден корисник)

  Ok

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 33. 4 out of 5

  Антонио Митров (потврден корисник)

  Ocekuvav podolgotrajno dejstvo

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 34. 5 out of 5

  Vladimir Ashtalkoski (потврден корисник)

  доста подобар од кремите од овај тип

  1 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 35. 4 out of 5

  Ангела Конеска (потврден корисник)

  Брзо дава резултат!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 36. 1 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Ne go dobiv seuste ktemot, mesec dena e poracan 😔

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 37. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Posle kratko koristenje svativ deka mi pomaga

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 38. 5 out of 5

  SLADZANKA H. (потврден корисник)

  bolkata pominuva za kratko vreme

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 39. 5 out of 5

  Anka Mijovska (потврден корисник)

  Odlicna

  3 од 5 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 40. 5 out of 5

  Lidija Stevanoska (потврден корисник)

  Lekuva

  1 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 41. 5 out of 5

  Violeta Paligora (потврден корисник)

  Efikasen

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 42. 5 out of 5

  Соња Кукуновска (потврден корисник)

  Благодарение на оваа крема, повторно можам да одам на работа без болки во кичмата.

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 43. 4 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  👌

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 44. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super

  3 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 45. 5 out of 5

  Sofka Milenkovska (потврден корисник)

  dobar proizvod povtorno ke go kupam

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 46. 5 out of 5

  Emi Z. (потврден корисник)

  .

  1 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 47. 3 out of 5

  Снежана (потврден корисник)

  Не ми помогна многу за мускулите

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 48. 5 out of 5

  Љупчо С. (потврден корисник)

  Многу добар производ

  3 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 49. 5 out of 5

  Milan R. (потврден корисник)

  Podobra od blockmax

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 50. 5 out of 5

  Vlasta Hristova (потврден корисник)

  Kremata e dobra, za kratko vreme moze da kazam deka dade dobri rezultati. Bolkata se namali, no ne ja snema. Ke vidime so tek na vreme kako ke bide.

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 51. 5 out of 5

  Весна (потврден корисник)

  Задоволна сум од производот.

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 52. 5 out of 5

  Pane L. (потврден корисник)

  KREMATA E MNOGU DOBRA

  3 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 53. 5 out of 5

  Martin Simonovski (потврден корисник)

  Одличен за лица што се физички активни

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 54. 5 out of 5

  Blagica Jovanovska (потврден корисник)

  Gi ublazuva bolkite.

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 55. 4 out of 5

  Соња Живковиќ Ѓоргиевска (потврден корисник)

  Мажот ми и ќерката го користат-задоволени се.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 56. 5 out of 5

  Снежана Ф. (потврден корисник)

  Одлично загрева и намалува болка.внинавајте потоа да не си го допрете лицето.

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 57. 5 out of 5

  biljana mitevska (потврден корисник)

  so kremata Movens zaboravete na sekoja bolka

  2 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 58. 5 out of 5

  Manuela Dimova (потврден корисник)

  Одличен производ ,го препорачувам на сите

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 59. 5 out of 5

  Daniela P. (потврден корисник)

  ефикасен производ со моментално дејство за спречување на болката

  3 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 60. 5 out of 5

  Zlata Vasevska (потврден корисник)

  odusevena

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 61. 5 out of 5

  Marija M. (потврден корисник)

  Odlicen

  2 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 62. 5 out of 5

  Марија (потврден корисник)

  Задоволна и од производот и од услугата… оцена 10 😊

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 63. 4 out of 5

  Toni Arsovski (потврден корисник)

  ok

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 64. 5 out of 5

  Venko M. (потврден корисник)

  Super

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 65. 1 out of 5

  Mimi Tanevska (потврден корисник)

  И овој производ не ми го доставивте што уредно го нарачав

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 66. 5 out of 5

  Zorica Takovska (потврден корисник)

  Super

  1 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 67. 5 out of 5

  None Angelevska (потврден корисник)

  Odlucni se

  3 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 68. 5 out of 5

  Aleksandra Trpkoska (потврден корисник)

  Odlicen proizvod edino neshto dosega shto mi namalilk bolka 5*

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 69. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Difinitivno gi ublazuva bolkite. Korisen produkt. Zadovolna.

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 70. 5 out of 5

  verka milenkovska (потврден корисник)

  odlicna e kremata i custvuvam podobruvanje

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 71. 1 out of 5

  Кристина Петрова (потврден корисник)

  Најкатастрофално искуство и мислење бидејќи наплаќате, а нарачката не ја добиваме, плус тоа сте целосно недостапни. Крајно неодговорна компанија. Никогаш повеќе.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 72. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Efikasen.

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 73. 5 out of 5

  Слободанка (потврден корисник)

  Pomaga.

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 74. 5 out of 5

  Бобан П. (потврден корисник)

  odlicna krema pomaga za bolkite vo kolenoto , steta sto gledam deka vo momentov vi e potrosena , pa tokmu zatoa ke ja zamenam so movens tabletite

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 75. 3 out of 5

  afrim e. (потврден корисник)

  ne pomaga

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 76. 5 out of 5

  Aneta (потврден корисник)

  Mnogu dobar i efikasen. Bolkata isceznuva!

  3 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 77. 5 out of 5

  Ilco Petrovski (потврден корисник)

  Prezadovolen, deluva vistinski

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 78. 5 out of 5

  Boban P. (потврден корисник)

  dobar proizvod i pomoga pri bolka vo kolenoto provereno.

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 79. 5 out of 5

  Tatjana (потврден корисник)

  Одличен производ. Го купив за мајка му но се појави ситуација кај мене со воспалени мускули. Ја олеснува болката и придонесува за побрзо заздравување. Топло го препорачувам. Имам забелешка во врска со доставата која не се врши до точната адреса туку до влезот на зградата под изговор за ситуацијата со корона вирусот што не е случај со други курирски служби.

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 80. 5 out of 5

  Томислав (потврден корисник)

  Имам ишијас на лева страна, и многу ми помага особено кога има промена на временските услови што ведна ги чувствувам.

  2 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 81. 5 out of 5

  Renata M. (потврден корисник)

  Го користам при главоболка и стегнат врат.

  1 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 82. 5 out of 5

  Atanas Ognjanov (потврден корисник)

  se izvinuvam ama malku potfrlate so isporakite. Go naracav moviens kremot, ama ne go isporacavte

  0 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 83. 1 out of 5

  Igor Panev (потврден корисник)

  Не го испорачавте производот и не одговарате на телефонски повици и на испратен мејл!!!

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 84. 4 out of 5

  Aleksandar Domazetov

  /

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 85. 1 out of 5

  Dejan Arsovski

  Ne sum ja dobil pratkata seuste i posle cel mesec otkako e poracana

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 86. 5 out of 5

  Adrijana Pelivanova (потврден корисник)

  Prezadovolna sum od kremata

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 87. 5 out of 5

  Aleksandar Risteski (потврден корисник)

  Одлично!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 88. 5 out of 5

  Rufadije K. (потврден корисник)

  👍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 89. 5 out of 5

  Marta Cvetkovikj (потврден корисник)

  Odlicna krema

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 90. 5 out of 5

  Elena Stefanovska (потврден корисник)

  Prezadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 91. 5 out of 5

  Vlasta Hristova (потврден корисник)

  Vtorpat kupuvam po 2 pakuvanja od ovoj proizvod. Premnogu sum zadovolna. Imav bolka vo grbot, samo so 2 mackanja bolkata mi pomina. Majka mi ima 75 godini i ima istrosen kolk i bolki vo nozete, no sekoja vecer se macka so kremot i mnogu podobro se oseka. Mislam deka ovoj krem vo nasata domasna apteka ke bide postojano.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 92. 4 out of 5

  natasa nikusevska (потврден корисник)

  dobar proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 93. 4 out of 5

  Elizabeta Gjorgjevik (потврден корисник)

  ne e 100 % za bolki namaluvanje

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 94. 5 out of 5

  Гордана Н. (потврден корисник)

  Веднаш смирува болка, препорачувам

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 95. 5 out of 5

  Pane Lazov (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 96. 5 out of 5

  Gorgi Basarovski (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 97. 5 out of 5

  Perica Krstevski (потврден корисник)

  Super e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 98. 5 out of 5

  Sanja (потврден корисник)

  /

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 99. 5 out of 5

  Goce Jeftimovski (потврден корисник)

  Dosta mi pomogna,kremata e solidna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 100. 5 out of 5

  biljana mitevska (потврден корисник)

  nezamenlivi

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 101. 5 out of 5

  Nadica Kuzmanova (потврден корисник)

  .

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 102. 4 out of 5

  Oliver V. (потврден корисник)

  Не е лоша кремата прво загрева потоа лади има долго дејство

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 103. 5 out of 5

  Snezana Cvetanoska (потврден корисник)

  Dosega najdobra

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 104. 5 out of 5

  Aleksandra Stojanovska (потврден корисник)

  Top proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 105. 5 out of 5

  Lizabeta Spiridonovska (потврден корисник)

  odlicen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 106. 4 out of 5

  Menca Zafirova (потврден корисник)

  Go poracav za mojata majka koja postojano go koristi do 3, 4 pati na den zaedno so kapsulite na movens

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 107. 3 out of 5

  Јовица С. (потврден корисник)

  Производот е добар но имаше делумен или половичен успех.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 108. 5 out of 5

  Biljana Nikolovska (потврден корисник)

  Dobro

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 109. 5 out of 5

  Zoran Boshnachki (потврден корисник)

  Odlicno, ja preporacuvam na site

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 110. 5 out of 5

  Violeta Bogdanovska (потврден корисник)

  I kremava ja koristam i mozam da kazam deka bolkite vi kolenata mi namalija Sum zadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 111. 5 out of 5

  SLADZANKA H. (потврден корисник)

  najdobro

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 112. 5 out of 5

  Aleksandar D. (потврден корисник)

  5

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 113. 5 out of 5

  Габриел Тренчев (потврден корисник)

  super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 114. 5 out of 5

  Aleksandra Vasileva (потврден корисник)

  Болката во нозете беше незамисливо голема. Едвај се движев и со тешка мака одев на работа. Постојано трошевме пари на разни креми, влошки за нозе, чорапи се што ќе видев а велеа помага го купивме. Така беше и со овој крем. Скептично го нарачавме и за прв пат навистина проделува. После месеци неиздржливи болки за прв пат од работа си дојдов без да осетам како нозете да ми отпаѓаат. Од тогаш еве скоро повеќе од година Мувенс кремата постојано ја користам, секој ден

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 115. 5 out of 5

  Vlasta Hristova (потврден корисник)

  Kremot e odlicen. Pomaga i za kratko vreme gi pokazuva rezultatite.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 116. 5 out of 5

  Vance Ristov (потврден корисник)

  ok

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 117. 4 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Мислев дека малку побрзо ќе делува.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 118. 4 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  добар

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 119. 5 out of 5

  Бети (потврден корисник)

  супер

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 120. 5 out of 5

  Elica (потврден корисник)

  NAJDOBRI

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 121. 5 out of 5

  Сања Р. (потврден корисник)

  Mi pomogna vo revmatitot

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 122. 5 out of 5

  Xhann imeri (потврден корисник)

  super efektivno

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 123. 4 out of 5

  Драги Пелтечки (потврден корисник)

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 124. 4 out of 5

  Marija D. (потврден корисник)

  Супер!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 125. 4 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Само што почнав да го користам кремот околу недела дена сеуште е рано за придобики од него, но убаво се осеќам кога го користам, ми ги ослободува мускулите, се надевам на резултати.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 126. 5 out of 5

  Sanja V. (потврден корисник)

  Кремата е одлична, ги ублажува болките во зглобовите, пријатна, лесно впивлива и со пријатен мирис

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 127. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Mnogu mi pomogna protiv bolkite 🙂

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 128. 5 out of 5

  Aleksandra (потврден корисник)

  Odlicna 👏👍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 129. 5 out of 5

  Tanja (потврден корисник)

  ефикасен

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 130. 5 out of 5

  Toni Dimitrov (потврден корисник)

  Odlicna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 131. 5 out of 5

  Elena (потврден корисник)

  Брзо се впива, а добар е за после вежбање или долго пешачење

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 132. 4 out of 5

  Pepi M. (потврден корисник)

  Добра крема,со редовно користење има ефект

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 133. 5 out of 5

  Лилјана Зафирова (потврден корисник)

  Го користам од скоро и задоволна сум.Продолжувам со користење и понатаму

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 134. 5 out of 5

  Gjorgji K. (потврден корисник)

  TOP

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 135. 5 out of 5

  Снежана Ф. (потврден корисник)

  За реума и здрвени мускули, екстра загрева па и при настинка

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 136. 5 out of 5

  Панче Јанев (потврден корисник)

  Кремата се покажа доста ефикасна и сега редовно ја користам

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 137. 5 out of 5

  Maja (потврден корисник)

  Super e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 138. 5 out of 5

  Dani Velkovska (потврден корисник)

  odlicen krem

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 139. 4 out of 5

  Роберта Караманова (потврден корисник)

  Da iskreno kremata deluva pozitivno ,smiruva i bolkata ja namaluva – kaj majkami bidejki taa odamna ima golemi zdravstveni problemi reuma , diskopatija , spondiliza deluvase vo pozitivna smisla so namaluvanje na bolkata i opustanjd na nogata bidejki 1 mesec bese i pod terapii so mnohu grcevi i silni bolki vo desnata noga .; A kerkata postojano se zalese na bolka vo grbot – desnata pleska i pomina so 1 mackanje i e prezadovolna .koj ne proval da proba za svoe dobro .
  Vi blagodarime pozdrav

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 140. 5 out of 5

  Hristina Dosheva (потврден корисник)

  Ova e epten dobro,mnogu mi koristi…

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 141. 4 out of 5

  zoran j. (потврден корисник)

  super e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 142. 5 out of 5

  Magde Vangelova (потврден корисник)

  Odlicni ste,site proizvidi vi se odlicni 🙂

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 143. 5 out of 5

  Снежана Павловска (потврден корисник)

  Задоволна сум од кремата

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 144. 5 out of 5

  Emilija A. (потврден корисник)

  Odlicen krem protiv bolki, lesno se nanesuva i momentalno gi otstranuva bolkite, go preporacuvam

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 145. 5 out of 5

  Zorica J. (потврден корисник)

  Toa e nesto cudo sto ne Se opishuva na sekogo bi mu go preporacala ovaj proizvod Znaci posle treta den Ima podobruvanje

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 146. 5 out of 5

  zorica jakovleska (потврден корисник)

  odlicni

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 147. 5 out of 5

  lijana ilieva (потврден корисник)

  Kremata protiv bolki nemase potreba da ja koristam mnogu vreme, odlicno si ja vrsi rabotata za koja e i nameneta, efektot od samoto mackanje za da se namali i istovremeno se odkloni otokot, a so samoto toa i da se namalat bolkite bese da go koristam samo 3-tri dena. Topla preporaka za kremata, prezadovolna sum.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 148. 5 out of 5

  Biljana NIKOLOVSKA (потврден корисник)

  Ja namaluva bolkata i nervozata vo kolenata

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 149. 5 out of 5

  Violet Krstevska (потврден корисник)

  Се уште го користам првото паковање од кремата и се надевам дека кога ке завршам со 2те паковања резултатот ке биде одличен

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Активни Состојки:

Bee Venom
Arnica Montana Extract
Aloe Vera Extract
Menthol
Devil’s Claw
Horse Chestnut
Camphor Oil
Glucasamin HCL
Chondrotin
Vitamin E
Eucaliptus Oil
Boswellia
Vitamin B6

Начин на употреба: Нанесете од кремата на болното место и со кружни движења, нежно и без притисок масирајте го местото.
Откако кремот ќе се впие во кожата, измијте ги темелно рацете. Кремот се користи 1-2 пати дневно или по потреба.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: