Omega-3 Junior

877 ден

Dr. Viton Omega – 3 Junior се меки таблети за џвакање со оптимална доза на омега-3 масни киселини и витамин Д3 наменети за деца постари од 3 години.

 

Опис

Dr. Viton Omega – 3 Junior се меки таблети за џвакање кои содржат оптимална доза на омега-3 масни киселини (еикозапентаенонска – ЕПА и докосахаексаеноична киселина – ДХА) и витамин Д3.

ДХА придонесува за одржување на нормалната функција на мозокот и нормален вид (корисен ефект се постигнува со дневен внес од 250 mg ДХА).

Витамин Д придонесува за нормална функција на имуниот систем, нормален раст и развој на детските коски.

ConCordix® Технологија

Изработени преку патентирана ConCordix технологија со која се зголемува апсорпцијата за 44%

Омега-3 масните киселини се емулгирани во таблетата на ист начин како што се малите маслени капки хомогено дистрибуирани во ткивото на лососот кој е одличен извор на овие есенцијални хранливи материи.

Овој уникатен начин на изработка на суплементот е својствен само за ConCordix – патентирана технологија која е плод на 10 годишен развој од страна на норвешките научници.

Concordix го имитира природниот начин на примање хранливи материи од храната – апсорпцијата на омега-3 стартува уште во устата со самото џвакање.

Процесот на производство е на ниски температури, со што се одржува квалитетот на составот на омега-3 маслата, кои се многу чувствителни на оксидација.

Пакувањето е направено од одржлив материјал кој ја штити секоја доза од влага, светлина и оксидација и ја зачувува свежината на производот.

 

САМО 1 ДОЗА ДНЕВНО!

Dr. Viton Omega-3 Junior меките таблети содржат оптимална доза на омега 3 (омега за деца) и витамин Д3 и се толку вкусни што е практично невозможно детето да изеде само една!

 • Потполно природни
 • Не содржат вештачки шеќери
 • Не ги расипуваат детските запчиња
 • Имаат супер вкус на тропско овошје
 • Без рибен рефлукс
 • Не содржат глутен
 • Меки и лесни за голтање
 • Без ризик од гојазност и дијабетес

 

 

113 прегледи за Omega-3 Junior

1-5 од 113 мислења
 1. Imam i porano naracuvano.Prezadovolni sme i ke naracame pak.Vi blagodaram

 2. Odlichni, vekje 2 meseci bez Omega-3 junior ne izleguvame od doma.

 3. Odlicen proizvod, vkusen i lesen za konsumacija za deca

 4. Odlicni

 5. Децата многу го сакаат и помалку се разболуваат

Add a review
Currently, we are not accepting new reviews
Активни состојкиВо 1 мека таблета за џвакање (дневна доза)%НРВ100 g
Омега-3 масни киселини

(од рибино масло), од кое:

еикозапентанонска киселина (ЕПА)

докозахексаеноична киселина (ДХА)

335 mg

 

50 mg

 

250 mg

23,9 g

 

3.6 g

17,9 g

Витамин Д3 (холекалциферол)5 µg100357 µg

*НРВ нутритивна референтна вредност

Состојки: рибино масло, засладувач: ксилитол, прочистена вода, засладувач: сорбитол, говедски желатин, регулатори на киселост: трисодиум-цитрат, јаболкова киселина; арома лимон, природна арома портокал, арома тропско овошје, антиоксиданс: аскорбинска киселина, боја: екстракт од пиперка, холекалциферол (витамин Д).

Начин на употреба: Деца постари од 3 години – една (1) мека таблета за џвакање дневно.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производoт не е наменет за деца под 3 годишна возраст, како и за лица преосетливи на која било состојка во производот. Прекумерена употреба може да предизвика лаксативен ефект.

Производот ќе го најдете во аптеките на: Еурофарм, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Роса Вита, Алпи Фарм, Вивалек, ДНА Анни Фарм, и Cosmo – Tinex, како и сите подобро снабдени аптеки

Може да нарачате ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Или на телефонскиот број: 02 3218 821

(Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот)

Производот може да Ви биде доставен на адреса со брза пошта!