Ovidox

830 ден

Погледни кошничка

Опис

Dr. Viton – Ovidox е додаток на исхраната наменет за одржување на нормален вид и антиоксидантска заштита.

ДХА и цинк придонесуваат за одржување на нормален вид.

Боровинката:

 • Ја подобрува циркулацијата во очите
 • Ја поддржува визуелната јаснина
 • Ја поддржува функцијата на ретината
 • Природна заштита од слободните радикали

Цинкот, бакарот и витаминот Е придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Производот може да го нарачате ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

2 прегледи за Ovidox

 1. Одлично

 2. Одличен производ

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Активни состојки: Во 1 таблета

 • Екстракт од боровинка (4:1) – 50 mg
 • Лутеин – 10 mg
 • Зеаксантин  – 2 mg
 • Омега 3 од рибино масло (*од кое ДХА 250 mg, ЕПА 50 mg) – 350 mg
 • Цинк (како цинк пиколинат) – 15 mg
 • Бакар (како бакар (II) глуконат) – 1 mg
 • Витамин Е (природен алфа токоферол) – 100 mg

Неактивни состојки: глицерол моностеарат, пчелин восок, жолта (Е 901), желатин, глицерол, сорбитол, црн железен оксид (Е 172), кармин црвено (Е120).

Препорачана дневна доза за возрасни е една (1) софт гел капсула дневно, после оброк.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната, не се замена за балансирана и здрава исхрана.

Начин на чување: Да се чува на студено и суво место подалеку од дофат на деца!

Вие исто така би сакале…