-40%

Retinox Serum

534 ден

Моќен серум кој ефикасно и брзо ги отстранува брчките и неправилностите на кожaта!

Погледни сметка

Опис

RETINOX серумот содржи ретинол во висока концентрација од 2.5%. Ретинолот има статус на најефикасна состојка во борба против брчките и неправилностите на кожата. Неговата ефикасност е докажана преку бројни научни истражувања и се смета за златен стандард за нега на кожата кај дерматолозите.

Кои се бенефитите за кожата од RETINOX серумот?

 • Главниот бенефит од серумот е подмладена кожа. Ретинолот стимулира создавање на колаген и еластин со што кожата се затегнува. После 12 недели употреба брчките се намалуваат за 34,2% .
 • Ја намалува хиперпигментацијата на кожата , го изедначува тенот, ги избелува флеките.
 • Jа нормализира работата на лојните жлезди и ја намалува појавата на акните.
 • Ја ексфолира кожата на клеточно ниво, па кожата на површина комплетно се менува со нова, млада и свежа кожа

Формулата е збогатена со супер ефикасни состојки кои во симбиоза со ретинолот прават вистински чуда за кожата:

 • Хијалуронска киселина
 • Екстракт од органска Готу кола
 • Екстракт од органски Зелен Чај
 • Масло од Јојоба

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

58 искуства за Retinox Serum

4,8
Базирано на 58 искуства
 1. 5 out of 5

  Aleksandra Nelkovska (потврден корисник)

  Produktot soodvetstuva na upatstvoto i ima odlicen rezultat

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Elena (потврден корисник)

  супер!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Brankica Murdzeska (потврден корисник)

  super e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Hristina Toshevska (потврден корисник)

  Брза достава, одличен производ.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Тања Апостоловска (потврден корисник)

  одлични сте

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Bujar Saliu (потврден корисник)

  Retka kombinacija na sostojki za namaluvanje na brchki.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Bojana (потврден корисник)

  Прерано е да споделам резултати, но после секое користење, кожата ја чувствувам одлично.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Elida (потврден корисник)

  Супер производ

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Одличен производ. Видливи резултати уште во првите 10 дена употреба. Ја затегнува кожата, ги измазнува брчките, го изедначува тенот, ја намалува хиперпигментацијата на кожата.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

Активни Состојки:

 • Retinol (2.5%)
 • Botanical Hyaluronic Acid
 • Organic Jojoba oil
 • Organic Green Tea Extract
 • Organic Gotu Kola Extract

Нективни Состојки:

 • Hydroxyethyl Ethylcelluose
 • Carrageenan gum
 • Phenoxyethanol

Начин на употреба: Измијте го лицето и со тапкање исушете ја кожата. Доколку користите тонер, прво аплицирајте го тонерот. Со врвовите на прстите нанесете мала количина од серумот на целото лице, вратот и деколтето. Почекајте да се исуши, потоа нанесете хидратантна крема. Користете ја навечер.

За корисниците што не користеле досега ваков тип на серум, треба да го нанесуваат преку еден ден.

Претпазливост и предупредувања:
Само за надворешна употреба. Прекинете со употреба доколку се појави црвенило или иритација на кожата. Да се чува подалеку од дофат на деца, на ладно и суво место. За време на бременост и доење пред употреба консултирајте се со фармацевт поради пречуствителноста на кожата во тој период.

Корисниците кој го користат овој производ исто така користат и: