Dr. Viton – Striox

940 ден

Погледни кошничка

Опис

Женското тело e дизајнирано да поднесе многу промени – пуберт, варијации во телесната тежина, бременост.

Сите овие промени резултираат со стрии на површината на кожата поттикнати од нејзиното претерано истегнување.

Стриите се најголем доказ за величенственоста на женското тело, но од естетски аспект ниту една жена не ги посакува.

Затоа го создадовме Dr. Viton Striox, за да можете сите промени да ги поминете достоинствено.

Dr. Viton – Striox претставува револуционерна крема против стрии базирана на Striover® – патентирана формула која обезбедува видливи резултати за 28 дена.

Striox е единствената крема на пазарот која:

 • Обезбедува 3Д реконструкција на новите (црвени) и старите (бели) стрии,
 • Ги реактивира дермалните фибробласти,
 • Ја зголемува синтезата на колаген,
 • Ја подобрува епидермалната густина,
 • Ја реконструира, пополнува и ја израмнува секоја стрија со површината на кожата.

Благодарение на патентираната формула Striover® во составот на кремата, Dr. Viton – Striox:

 • Гарантира 22% заздравување на епидермисот
 • Се апсорбира брзо и не остава флеки по облеката
 • Соодветна е за сите типови кожа
 • Ја намалува сензацијата на чешање поттикната од оптегнување на кожата

Производот е дополнително збогатен со 5 моќни активни состојки: готу кола, кокосово масло, шеа путер, растително масло, какао путер. 

Совршена за употреба во текот на бременоста!

Кога еластичноста на кожата е ставена на тест како во бременост, епидермисот попушта и се кине, а на површината на кожата се јавуваат стрии.

Кремата е погодна за секојдневна употреба, бидејќи ја одржува хидратацијата и еластичноста на кожата и на тој начин спречува создавање на нови стрии, особено:

 • во текот на бременоста,
 • во пубертет или
 • при варијација на тежината.

 

 

Производот може да го нарачате ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

 • Striover® патентирана формула: (Астрагалус или млечен корен (Astragalus membranaceus) и Кодонопсис или данг шен (Codonopsis pilosula)
 • Готу кола
 • Кокосово масло
 • Шеа путер
 • Растително масло
 • Какао путер

 

 

Начин на употреба: 

 • Нанесете директно на стриите, два пати во текот на денот. Масирајте со нежни движења за кремата целосно да се апсорбира
 • Може да се нанесува на бутовите, задникот, стомакот, колковите, градите (освен додека доите), рацете и грбот. Се апсорбира брзо и не остава флеки по облеката.
 • Во бременоста, започнете со третманот што поскоро.
 • Користете ја секојдневно, за да ја хидратирате кожата и да спречите појава на стрии. Не нанесувајте ја на иритирана кожа.
 • Соодветна за сите типови кожа. Безбедна и за чувствителна кожа.
 • Соодветна за употреба во текот на бременоста и доењето.

Вие исто така би сакале…