-41%

Фит Пакет

650 ден

Погледни сметка

Опис

Сигурно и ти знаеш дека треба физички да се активираш и да ја промениш исхраната за еднаш засекогаш да ослободиш од вишокот килограми. И навистина почнуваш, дисциплинирано се држиш до одреден план и донекаде успеваш во неговата реализација. Но, често ти се случува кога ќе стигнеш до првичната, но не и до крајната цел, да почне да ти слабее волјата и им се враќаш на старите навики. Па, како да сакаш да го надоместиш пропуштеното, се прејадуваш и едноставно не можеш да ја контролираш желбата за храна.

Ако сакаш здраво и трајно да ја намалиш телесната тежина и да уживаш во сопственото тело и ова лето, но и секој нов нареден месец, ти треба нова рутина. Дневното комбинирање на артичока, растителни влакна од акација и којнугирана линоленска киселина е твојот џек пот за беспрекорна фигура.

Конјугираната линоленска киселина на Dr. Viton – CLA го забрзува топењето на масните наслаги и поттикнува намалување на килограмите во критичните регии. Оваа специфична киселина има својство да го забрза метаболизамот,но истовремено и да ги претвори мастите што ги консумирате во енергија, како и да го нормализира нивото на холестерол и триглицериди во телото. Dr. Viton – CLA има клучна улога во топењето на масното ткиво и при редовно консумирање, доведува и до намалувње на внесот на храна, а поттикнуваи разбивање на масните клетки, спречувајќи создавање на ново масно ткиво.

Nature Essential – Artichoke – чистач на отровите кој ги вади сите вишок течности од телото и ги елиминира мастите. Со оглед дека е богата со влакна, таа е докажан лаксатив кој го подобрува цревниот транспорт. Артичоката поттикнува и лачење на жолч во црниот дроб, забрзувајќи го процесот на варење на храна богата со маснотии. Поради ваквите својства, артичоката може да помогне во намалувањето на телесната тежина, но кога се комбинира со други слични производи, чија цел е слабеење, ефектот и е уште поизразен и поголем.

Растителните валкна од акација на Dr. Viton – Bio Fiber го пролонгираат чувството на ситост и практично го потиснуваат апетитот и потребата за храна и прејадување. Нивниот состав допринесува да се регулираат хормоните за глад и успешно да се конторлира апетитот, што е всушност главен проблем кога се работи за намалување на телесната тежина. Притоа, овој додаток во исхраната го регулира метаболизмот на мастите, го забрзува процесот на согорување на мастите, а го забавува процесот на складирање на мастите, особено во критичните регии како стомакот, задникот и нозете. Растителните влакна од акација ја забавуваат реакцијата на организмот на внесените јаглехидрати, со што се контролира инсулинскиот одговор на телото, а со тоа и се контролира нивото на шеќерот во крвта. Овој моќен пребиотик го редуцира таложењето масти во телото, особено околу стомакот.

Секој мал чекор во вистинска насока е победа. Ова НУТРИТИВНО ФИТ ТРИО е твоето чувство за успех кое ќе ти даде самодоверба за да го направиш новиот, и следен, и следен чекор до комплетно нов квалитетен живот – без прекумерна телесна тежина!

Овој пакет може да го нарачате САМО ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

65 искуства за Фит Пакет

4,7
Базирано на 65 искуства
 1. 4 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Nemam

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 2. 5 out of 5

  Gabriela Korunoska (потврден корисник)

  Задоволна

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 3. 4 out of 5

  margica milosevska (потврден корисник)

  odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Hristijan Velichkovski (потврден корисник)

  првпат ги користам ама има ефект

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 4 out of 5

  Marizela Sefer – Sakip (потврден корисник)

  Dobri proizvodi ima rezultati samo treba I pazenje na ishrana

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Biljana Chklamovska (потврден корисник)

  Ne oslabev no ne se ni popraviv. Sigurno treba podolho koristenje.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 7. 4 out of 5

  Mimoza (потврден корисник)

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 8. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super se

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Dijana S. (потврден корисник)

  Ova e najdobrata kombinacija sto sum ja koristela do sega

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 10. 5 out of 5

  Мирјана Стојческа ѓорѓиоска (потврден корисник)

  Цената е поволна,ама кај мене нема никакви резултати

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Cancel

CLA АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Конјугираната линоленска киселина 80%(1000mg)

Неактивни состојки: глицерин, желатин, вода


ARTICHOKE АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Артичок – 350mg
Неактивни состојки: Желатин


BIO FIBER АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Растителни влакна од Акација

CLA НАЧИН НА УПОТРЕБА: Се зема 2 софтгел капсули на ден со оброк.
ВНИМАНИЕ: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза од 2 капсули на ден. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се чува на собна температура, да не се изложува на прекумерна топлина и светлина. Додатоците на исхраната не треба да се употребуваат како замена за здрава и балансирана исхрана.


ARTICHOKE НАЧИН НА УПОТРЕБА: Како диететски производ се препорачува по 3 капсули дневно, после јадење.
ВНИМАНИЕ: Не ја надминувајте препорачаната доза. Да се чува на ладно и суво место, вон дофат на деца. Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.


BIO FIBER НАЧИН НА УПОТРЕБА:Една (1) кафена лажичка (5 гр.) во 200мл. вода. Може да се пие до 3 пати на ден за максимален ефект. Се пие по оброк.
ВНИМАНИЕ: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се чува на собна температура, да не се изложува на прекумерна топлина и светлина. Додатоците на исхраната не треба да се употребуваат како замена за здрава и балансирана исхрана.