-50%

Hyaluronic Acid Serum – Dr. Viton (1+1 Гратис)

820 ден

Попустот важи уште:
25Денови08Часови06Минути07Секунди

Опис

Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum е моќен концентрат на хијалуронска киселина која длабински ја хидратира и подмладува кожата.

Бенефити од Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum

  • Ја хидратира кожата
  • Ја одржува влажноста на кожата
  • Ги пополнува брчките
  • Ја измазнува и затегнува кожата
  • Ја зголемува еластичноста на кожата
  • Стимулира регенерација на клетките

Спој на најдобрите состојки за длабинска хидратација и подмладување

Dr. Viton – Hyaluronic Acid серумот покрај богатството од хијалуронска киселина е дополнително збогатен со уште неколку состојки од голема важност за вашата кожа.

Хијалуронска киселинаЅвездената состојка во козметичката индустрија делува како магнет за вода – може да привлече вода до 1.000 пати повеќе од сопствената тежина. Молекулите на хијалуронската киселина се главните состојки за полнење на брчките и фините линии.

Органско Алое Вера ја одржува кожата чиста и хидрирана задржувајќи ја природната влажност на кожата давајќи и енергија и сјај.

Органско масло од јојоба длабински ги чисти порите и на тој начин ги спрема за хидратација.

Витаминот Ц го истакнува сјајот на лицето и го изедначува тенот избелувајќи ги темните флеки.

Витаминот Е го забавува стареењето и ја храни кожата правејќи ја еластична.

Ретинол ја штити кожата од надворешните фактори кои ја стресуваат и стареат кожата.

Есенцијално масло од гераниум ја штити кожата од воспалителни процеси кои резултираат со појава на ситни акни по лицето.

Екстракт од див зелен чај е моќен антиоксидант кој ја штити кожата од загадување, но истовремено ѝ дава лифтинг ефект.

Вештерска леска е во функција да ја заклучи влагата на површината на кожата и на тој принцип да ја задржи нејзината мекост и влажност.

 

Во нашата палета на серуми за лице можете да го пронајдете и Dr. Viton – Vitamin C Serum и Dr. Viton – Retinox.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Хијалуронска киселина
Органско алое вера
Органско масло од јојоба
Витамин Ц
Вештерска леска
Див зелен чај
Ретинол
Етерично масло од гераниум
Фенокситанол
Етинол
Глицерин
Целулоза
Дејонизирана вода
Глицерин од растително потекло

Начин на употреба: Се нанесува на чисто и влажно лице. Со врвовите на прстите нанесете мала количина од серумот на целото лице, вратот и деколтето. Почекајте да се впие во кожата, потоа може да нанесете крема за лице. Може да се користи еднаш дневно, наутро, во текот на денот или навечер.

Претпазливост и предупредувања:
Само за надворешна употреба. Прекинете со употреба доколку се појави црвенило или иритација на кожата. Да се чува подалеку од дофат на деца, на ладно и суво место. За време на бременост и доење пред употреба консултирајте се со фармацевт поради чувствителноста на кожата во тој период.

Вие исто така би сакале…