-40%

Hyaluronic Acid Serum

690 ден 414 ден

Опис

Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum е вистински избор доколку на вашата кожа и треба комплетна длабинска хидратација и подмладување.

Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum ќе ја врати еластичноста и свежината на вашата кожа ќе ја подмлади и ќе ги „измазни“ брчките и фините линии на лицето. Како резултат на тоа, ќе ја подмладите кожата, без потреба од скапи и потенцијално ризични козметички третмани.

Молекулите на хијалуронската киселина се главните состојки за „полнење“ на брчките кои се наоѓаат меѓу клетките на кожата (средината на сврзното ткиво), а намалувањето на оваа киселина значи губење на нејзиниот волумен, а со тоа појава на брчки и губење на еластичноста на кожата.

Хијалуронската киселина постепено се намалува како нашата кожа старее, а нејзиното намалување се рефлектира со појава на брчки на нашето лице.

Dr. Viton – Hyaluronic Acid серумот покрај богатството од хијалуронска киселина е дополнително збогатен со уште неколку состојки од голема важност за вашата кожа.

Органско Алое вера ја одржува кожата чиста и хидрирана задржувајќи ја природната влажност на кожата давајќи и енергија и сјај.

Органско масло од јојоба e активен длабински чистач на масните пори збогатен со витамините од Б2 и Б3.

Витамин Ц – e важен за синтезата на колагенот и карнитинот, како и за метаболизмот на масните киселини. Помага при отстранување на темни флеки од кожата и и дава дополнителен сјај.

Витаминот Е игра голема улога во формирањето на здрава и убава кожа. Тој претставува моќен антиоксиданс кој ја храни кожата и не ги затвара порите. Кожата ја прави поеластична и влажна, и што е многу важно е тоа што со негова употреба се успорува процесот на стареење на кожата.

Ретинол (Витамин А) помага во видливото намалување на фините линии и брчки, во комбинација со хијалуронската киселина помага да ја затегнат кожата, да го изедначат нерамниот тон на кожата, да ја изедначат и да ја подобрат површината на кожата и да помогнат во ублажување на ефектите од еколошката загаденост и нечистиот воздух на кој секојдневно сме изложени, а тоа ја старее предвремено нашата кожа.

Есенцијално масло од гераниум маслото од гераниум сега се користи за лекување на ситни акни, намалување на воспалението, а исто така се користи и за намалување на веќе појавени брчки на кожата и спречува појава на нови.

Екстракт од див зелен чај – Зелениот чај е богат со антиоксиданси, кои може да ви помогнат да ја заштитите вашата кожа од еколошки стрес. Антиоксидансите со кои е богат зелениот чај се борат против брчките овозможувајќи и младешки изглед на кожата. Антиоксидансите помагаат и при природен линфитнг, ја затегнуваат кожата кожата овозможувајќи и поголема цврстина и еластичност.

Вештерска леска – се користи за спречување и намалување на воспаленија поради нејзиното антиинфламаторно својство. Вештерската леска помага во задржување на влагата на кожата или надворешниот слој на кожата, за да се намали загубата на вода од кожата и да се задржи мекоста и еластичноста на кожата.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

90 искуства за Hyaluronic Acid Serum

 1. 5 out of 5

  VESNA AVRAMOVA TUMTAS (потврден корисник)

  ЗАДОВОЛНА

  7 од 7 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 2. 5 out of 5

  Marija Ivanovska (потврден корисник)

  Многу сум задоволна

  4 од 5 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 3. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Perfect

  1 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 4. 5 out of 5

  Tina M. (потврден корисник)

  Super hidratiracki!!

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 5. 5 out of 5

  ajsen topaloska (потврден корисник)

  Vi blagodaram mi stigna proizvodot,bevte premnogu brzi edvaj cekam da go isprobam i da spodelam 😚

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 6. 3 out of 5

  ivana makarovska (потврден корисник)

  Se uste ne mozam da dadam mislenje za proizvodot bidejki denes go dobiv, no mozam da ve pofalam za brzata isporaka i da vi se zablagodaram sto me iznenadivte so podarokot koj go dobiv so serumot. Od denes zapocnuvam da go koristam pa dokolku sum zadovolna nasekade ke ve preporacuvam. Vi blagodaram. Pozdrav!

  4 од 4 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 7. 5 out of 5

  Emel H. (потврден корисник)

  Odlicen serum za lice. Vi blagodaram i za poklonot

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 8. 5 out of 5

  Снежана Ванкова (потврден корисник)

  Произвидот идлучен, додтавата брза

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 9. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Производот е одличен.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 10. 5 out of 5

  Љубица (потврден корисник)

  Одличен серум.

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 11. 5 out of 5

  Љубица Илиеска (потврден корисник)

  Прекрасен продукт. После само 3 дена нанесување забележав позитивни промени.

  3 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 12. 5 out of 5

  ivana (потврден корисник)

  Го препорачувам, за чисто лице без брчки.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 13. 5 out of 5

  Ankica Ardzelieva (потврден корисник)

  Сум користела крема со хијалуронска киселина. Сега ќе го пробам серумов и за ефикасноста во друга прилика би дала коментар. Верувам дека е добар, затоа и го порачав.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 14. 5 out of 5

  Ivana Timova (потврден корисник)

  Го користам повеќе од година време. Супер е, без мирис, не иритира, резултати видливи после одреден период на употреба.

  5 од 5 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 15. 5 out of 5

  Ице Ѓоргиев (потврден корисник)

  Super hidratiracki

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 16. 5 out of 5

  Елена (потврден корисник)

  Предобар серум! Препорачувам

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 17. 5 out of 5

  Renata Koleva (потврден корисник)

  Mnogu sum zadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
 18. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicno

  Дали мислењето ви помогна?
 19. 5 out of 5

  Jasminka Markovska (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
 20. 1 out of 5

  Катерина (потврден корисник)

  Не можам да го отценам производот зошто уште не сум го добила. Овој пат не сум задоволна од испораката. Ми се јавија минатиот четврток и ми рекоа за 10 мин. Јас им кажав дека не сум моментално дома и можам да бидам за 40 мин., но повторно не ме побараа. Помина цела недела.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 21. 5 out of 5

  Надица С. (потврден корисник)

  Одличен производ!

  Дали мислењето ви помогна?
 22. 5 out of 5

  Maja (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 23. 3 out of 5

  Nevenka M. (потврден корисник)

  Чекав цела недела за достава! Ве молам во иднина поработете на вашата експедотивност.

  Дали мислењето ви помогна?
 24. 5 out of 5

  Катерина (потврден корисник)

  Одличен серум

  Дали мислењето ви помогна?
 25. 5 out of 5

  Biljana (потврден корисник)

  Go koristam nekolku dena, go pravi liceto da izgleda mnogu svezo.

  1 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 26. 5 out of 5

  Verica Zografska Jordanova (потврден корисник)

  Чувство на свежина

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 27. 5 out of 5

  marina andovska (потврден корисник)

  Kapkite se prekrasni lesno se apsorbiraat vo kozata ,ne ostavaat masno t.e ne sveti liceto a se oseka mazna i pomladena koza:)

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 28. 5 out of 5

  Ана (потврден корисник)

  Одлечен производ. Со месеци го користам, презадоволна сум.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 29. 5 out of 5

  Mirjana Tanevska (потврден корисник)

  Ovoj proizvod go koristam poveke od 2 godini vo kombinacija so Vitamin C serumot i sum prezadovolnaa.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 30. 5 out of 5

  Marija Gavrilovska (потврден корисник)

  Redovno go kupuvam,yoa kazuva se.Prezadovolna sum

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 31. 4 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicen preparat, brzo se vpiva i moze da se koristi pred bilo koja krema.

  Дали мислењето ви помогна?
 32. 5 out of 5

  Efka Andonova (потврден корисник)

  Pozitivno ima golem efekt

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 33. 5 out of 5

  Јасна Лоџева (потврден корисник)

  Многу добар производ,го препорачувам на сите кои им треба! Поздрав 💋

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 34. 5 out of 5

  menka jurukova (потврден корисник)

  seuste ne sum go pocnala

  Дали мислењето ви помогна?
 35. 4 out of 5

  Maja P. (потврден корисник)

  Производот е одличен

  Дали мислењето ви помогна?
 36. 5 out of 5

  Dejana Kocevska (потврден корисник)

  Prezadovolna sum od vaśite prouzvodi..prethodno go koristev I Vitamin C serumot koj bi go preporaćala I za okolu oći zatoa śto pomaga za namaluvanje na podoćnjacite.I moram da ve pofalam za brza dostava 😊

  Дали мислењето ви помогна?
 37. 5 out of 5

  Elena B. (потврден корисник)

  Супер производ,го користам веќе 2 недели ,и пак би го порачала одговара за сува кожа!

  2 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 38. 5 out of 5

  Daniela J. (потврден корисник)

  odlicen serum go mazni liceto

  Дали мислењето ви помогна?
 39. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  .

  Дали мислењето ви помогна?
 40. 4 out of 5

  Beti G. (потврден корисник)

  Kratok period za rezultati…Prv pat go koristam , neznam dali e normalno da e tolku mnogu tecna sostojba.Mislev deka e malku pogust.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 41. 5 out of 5

  Olivera Mitrovska (потврден корисник)

  Odlicen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
 42. 5 out of 5

  Tanje Dimeska (потврден корисник)

  5

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 43. 4 out of 5

  Tatjana Ilievska (потврден корисник)

  SOLIDEN

  Дали мислењето ви помогна?
 44. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlicen

  Дали мислењето ви помогна?
 45. 5 out of 5

  Suzana Nikolovska (потврден корисник)

  Задоволна

  Дали мислењето ви помогна?
 46. 5 out of 5

  Tatjana (потврден корисник)

  Го порачувам веќе неколку пати, супер.

  Дали мислењето ви помогна?
 47. 5 out of 5

  Aneta G. (потврден корисник)

  Го нарачувам по втор пат, лицето е посвежо и изгледа почисто и позатегнато

  Дали мислењето ви помогна?
 48. 5 out of 5

  Владимир Б. (потврден корисник)

  Mnogu delotvorno

  Дали мислењето ви помогна?
 49. 5 out of 5

  Vidosava D. (потврден корисник)

  Prekrasen proizvod.

  Дали мислењето ви помогна?
 50. 5 out of 5

  Aneta Angeleska (потврден корисник)

  prekrasni proizvodi i brza isporaka,bi gi preporacala na sekoj

  Дали мислењето ви помогна?
 51. 5 out of 5

  VERICA BASHESKA (потврден корисник)

  Mnogu zadovolna od proizvodot

  Дали мислењето ви помогна?
 52. 5 out of 5

  Gordana S. (потврден корисник)

  uste prvata nedela se zabelezuva podobruvanje na liceto

  Дали мислењето ви помогна?
 53. 5 out of 5

  Biljana R. (потврден корисник)

  Sum koristela mnogu preparati za lice no vo Hyaluronic Acid go pronajdov vistinskiot eliksir za ubava i mazna koza!
  No. 1 💎

  3 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 54. 5 out of 5

  Sebahate Nuhiu (потврден корисник)

  Proizvod koj definitivno treba da se proba.

  Дали мислењето ви помогна?
 55. 5 out of 5

  Леонора С. (потврден корисник)

  Производите на Алфалаб ги користам долго време
  – Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum
  – Dr. Viton – Magnezan Gel
  – Collagen + C
  Доставата е брза, просизводите се квалитетни па и резултатите се забележителни по кратко време . Одлични попусти и гратиси

  Дали мислењето ви помогна?
 56. 5 out of 5

  Катерина Решкова (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
 57. 5 out of 5

  Sonja (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 58. 5 out of 5

  Елизабета Р. (потврден корисник)

  Одличен производ, моето лице има видливи резултати од првото нанесување. Забележувам зголемена влажност, поголема еластичност на кожата, пријатно чувство на свежина.

  Дали мислењето ви помогна?
 59. 5 out of 5

  Katerina D. (потврден корисник)

  Одличен е за хидратација на лицето,препорачувам

  Дали мислењето ви помогна?
 60. 4 out of 5

  Jadranka Gerasimovska (потврден корисник)

  Rano e da dadam celosno mislenje go koristam samo dve nedeli, no pocnuvaat da se pokazuvaat rezultati. Ke prodolzam I nema da se otkazam.

  Дали мислењето ви помогна?
 61. 5 out of 5

  Beti Stojanovska (потврден корисник)

  Odlicen proizvod za podobruvanje na kvalitetot na kozata

  Дали мислењето ви помогна?
 62. 5 out of 5

  Fatima (потврден корисник)

  Супер е за сува кожа особено.

  Дали мислењето ви помогна?
 63. 5 out of 5

  Адиса (потврден корисник)

  Мислев дека е агресивна поради хијалуронската киселина но се излажав, оваа комбинација на различни масла е многу пријатна за кожата.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
 64. 4 out of 5

  Goran (потврден корисник)

  Задоволен.🙂

  Дали мислењето ви помогна?
 65. 5 out of 5

  Ivana G. (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 66. 5 out of 5

  Павлина Т.Ѓоршески (потврден корисник)

  Производ кој супер ја хидрира ,освежува и измазнува кожата.Одлично ја подготвува кожата и пред мејк ап

  Дали мислењето ви помогна?
 67. 5 out of 5

  Roza M. (потврден корисник)

  Hyaluronskata kiselina ja koristam godina dena, predobra e mu odgovara na moeto lice.

  Дали мислењето ви помогна?
 68. 5 out of 5

  Кети (потврден корисник)

  👍

  Дали мислењето ви помогна?
 69. 5 out of 5

  Svetlana Bogoeski (потврден корисник)

  Odlicen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
 70. 5 out of 5

  Frosina B. (потврден корисник)

  Одличен производ 👍

  Дали мислењето ви помогна?
 71. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Odlichno

  Дали мислењето ви помогна?
 72. 4 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Proizvodot e super ama mislam deka ne odgovara na mojot tip na kozha, premnogu mi ja mrsi kozhata.

  Дали мислењето ви помогна?
 73. 5 out of 5

  Marija P. (потврден корисник)

  Нешто најдобро до сега што сум користела.

  Дали мислењето ви помогна?
 74. 5 out of 5

  Blagojka (потврден корисник)

  Убав производ за посвеж изглед.

  Дали мислењето ви помогна?
 75. 5 out of 5

  Ana (потврден корисник)

  Dava odlicen efekt na hidriranost i mekost na liceto

  Дали мислењето ви помогна?
 76. 5 out of 5

  Aleksandra (потврден корисник)

  Prekrasen proizvod ,prezadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
 77. 5 out of 5

  Sanja Trajkovska (потврден корисник)

  Prezadovolna od vasite proizvodi i usluga.

  Дали мислењето ви помогна?
 78. 5 out of 5

  Mence M. (потврден корисник)

  Super e.go koristam podolgo vreme

  Дали мислењето ви помогна?
 79. 5 out of 5

  Ivana s. (потврден корисник)

  Odlichen proizvod 👌

  Дали мислењето ви помогна?
 80. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
 81. 4 out of 5

  Radmila Стамеска (потврден корисник)

  Prekrasni

  Дали мислењето ви помогна?
 82. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Срдечно препорачувам. Кожата ја прави нежна и мека

  Дали мислењето ви помогна?
 83. 4 out of 5

  Вилма Јованова (потврден корисник)

  Мислам дека цената е голема.

  Дали мислењето ви помогна?
 84. 5 out of 5

  Emine Osmani (потврден корисник)

  Pre dobri

  Дали мислењето ви помогна?
 85. 5 out of 5

  Elena Z. (потврден корисник)

  Одличен е серумот

  Дали мислењето ви помогна?
 86. 2 out of 5

  Елена Велкова (потврден корисник)

  Незадоволително.

  Дали мислењето ви помогна?
 87. 5 out of 5

  Gordana Savin (потврден корисник)

  Prezadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
 88. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Prezadovolna sum. Imam poracano poveke proizvodi i se dosega mi se dopadnalo. Isto taka golem e plus e brzata dostava 🙂

  Дали мислењето ви помогна?
 89. 5 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Одличен производ

  Дали мислењето ви помогна?
 90. 5 out of 5

  Mariana F. (потврден корисник)

  odlicen

  Дали мислењето ви помогна?

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Хијалуронска киселина
Органско алое вера
Органско маско од јојоба
Витамин Ц
Вештерска леска
Див зелен чај
Ретинол
Етерично масло од гераниум
Фенокситанол
Етинол
Глицерин
Целулоза
Дејонизирана вода
Глицерин од растително потекло

Начин на употреба: Се нанесува на чисто и суво лице. Со врвовите на прстите нанесете мала количина од серумот на целото лице, вратот и деколтето. Почекајте да се впие во кожата, потоа може да нанесете крема за лице. Може да се користи еднаш дневно, наутро, во текот на денот или навечер.

Претпазливост и предупредувања:
 Само за надворешна употреба. Прекинете со употреба доколку се појави црвенило или иритација на кожата. Да се чува подалеку од дофат на деца, на ладно и суво место. За време на бременост и доење пред употреба консултирајте се со фармацевт поради пречуствителноста на кожата во тој период.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: