K2 Komplex

490 ден

Погледни кошничка

Опис

К2 Komplex-от е нутритивна формула на база на витамин К2 –Мк7 збогатен со Органски калциум од морска трева, Магнезиум, ВитаминД3 и Цинк.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

152 прегледи за K2 Komplex

 1. 5 помалку од 5

  Pavlina Majstorova (потврден сопственик)

  K2 kompleksot go koristam vekje 2 godini, sekoj den pijam po edna tableta, osteoporozata znacitelnomi se podobri, ne gi pijam vekje klasicnite lekovi sto mi bea prepisani od doktor, gi preporacuvam na site zeni posle menopauzata ,,,blagodarnost do Alfalab,,

 2. 5 помалку од 5

  Nenad Jovanov (потврден сопственик)

  Vo red.

 3. 5 помалку од 5

  Anonymous (потврден сопственик)

  Одлични производи

 4. 5 помалку од 5

  Jasminka Dukoska (потврден сопственик)

  Potreben za mojata vozrast

 5. 5 помалку од 5

  Maja (потврден сопственик)

  Odlicen suplement

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Активни Состојки:

MK7 (Vitamin K2) – 75mcg
Calcium Carbonat (from see weed) – 200mg
Vitamin D3 – 10mcg
Zinc Oxide – 10mg
Magnesium Oxide – 100mg

Препорачана доза: 1 капсула на ден
Напомена: Не ја надминувајте препорачаната доза.
Да се чува на ладно и суво место, вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.