K2 Komplex

490 ден

Погледни кошничка

Опис

К2 Komplex-от е нутритивна формула на база на витамин К2 –Мк7 збогатен со Органски калциум од морска трева, Магнезиум, ВитаминД3 и Цинк.

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

164 прегледи за K2 Komplex

 1. 5 помалку од 5

  Liljana N. (потврден сопственик)

  Gi pijam redovno sekoja vecer veke 6 meseci I mnogu mi e podobro. Mnogu polesno se dvizam

 2. 5 помалку од 5

  Nikolina Marinoska (потврден сопственик)

  Super

 3. 5 помалку од 5

  Vilma Jakimovska (потврден сопственик)

  Najdobri

 4. 5 помалку од 5

  Anonymous (потврден сопственик)

  Одличен за здрави коски

 5. 5 помалку од 5

  Blagica Angelovska (потврден сопственик)

  isproban i go koristam

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Активни Состојки:

MK7 (Vitamin K2) – 75mcg
Calcium Carbonat (from see weed) – 200mg
Vitamin D3 – 10mcg
Zinc Oxide – 10mg
Magnesium Oxide – 100mg

Препорачана доза: 1 капсула на ден
Напомена: Не ја надминувајте препорачаната доза.
Да се чува на ладно и суво место, вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.