Liver Detox

989 ден

Опис

Dr. Viton – Liver Detox е додаток на исхраната наменет за заштита на црниот дроб, подобра детоксификација и нормално ниво на масти во крвта.

Liver Detox во својот состав содржи 13 состојки, меѓу кои:

 • Белиот трн и артичоката придонесуваат за заштита на црниот дроб и ја поддржуваат детоксификацијата.
 • Артичоката придонесува за нормално ниво на масти во крвта.
 • Глуварчето поволно влијае врз нивото на холестеролот.
 • Холинот придонесува за нормална функција на црниот дроб, и за метаболизмот на мастите.
 • Куркума ја поддржува функцијата на црниот дроб и жолчката.
 • Куркумата спречува акумулирање на масти и го помага одмастувањето на црниот дроб

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

147 прегледи за Liver Detox

1-5 од 147 мислења
 1. A

 2. Top

 3. Сеуште не сум го употребил до крај, но кога ќе го направам тоа и направам лаб. анализа ќе дадам целосно мислење.

 4. Сеуште го конзумирам производот.

 5. Одличен

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

Активни состојки: Во 1 таблета

 • Бел трн (Silybum Marianum) екстракт од семе, 80% силимарин – 200 mg
 • Артичока (Cynara cardunculus) екстракт од лист, 2,5% цинарин  – 100 mg
 • Глуварче (Taraxacum officinale) екстракт од корен – 4:1 100 mg
 • Холин битартарат ( како Vitacholin) – 100 mg
 • Шисандра (Shisandra sphenanthera) екстракт 10:1 – 50 mg
 • Н – ацетил цистеин – 50 mg
 • Л – глутатион – 30 mg
 • Корен од ѓумбир (Zingiber officinale) – 30 mg
 • Цикорија (Cichorium intybus) екстракт од корен – 30 mg
 • Куркума (Curcuma longa) екстракт, 95% куркуминоиди – 30 mg
 • Витамин Е ( како витамин Е ацетат 50%) – 15 mg
 • Екстракт од бибер (Piper nigrum ) 95% пиперин – 5 mg
 • Витамин Д3 (како холекалциферол) – 10 mcg

Неактивни состојки: Микрокристална целулоза, магнезиумови соли на масни киселини, силикон диоксид.

Препорачана дневна доза за возрасни е една (1) таблета дневно, после оброк.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната, не се замена за балансирана и здрава исхрана.

Начин на чување: Да се чува на студено и суво место подалеку од дофат на деца!

Вие исто така би сакале…