-40%

Магнезан Гел

370 ден 222 ден

Dr. Viton – Magnezan Gel гарантирано ги отстранува грчевите, така што ги опушта мускулите веднаш по нанесувањето, а побрзо од тоа нема! Доволно е да го пробаш еднаш и ќе се увериш во неговото моќно дејство!

Опис

Магнезиумот во гел на Dr. Viton – Magnezan Gel  е наједноставниот начин да ја искористиш моќта на магнезиум хлоридот и да се ослободиш од напнатоста и грчевите во мускулите, да се релаксираш од стресот и да го победиш заморот во телото.

Поради својот гелиран состав од 100% природен Zechstein® магнезиум хлорид, Dr. Viton – Magnezan Gel е единствена формулација која одлично делува на аплицираните места, овозможувајќи манипулација со ткивото со ефект на масажна терапија.

Dr. Viton – Magnezan Gel  брзо и лесно се впива преку кожата, внесувајќи го магнезиумот директно во клетките и за само неколку минути ја елиминира болката.

Ако чувствуваш болка, само намачкај го болното место со Dr. Viton – Magnezan Gel и болката ЕКСПРЕСНО ќе исчезне !

Помага при:

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

29 искуства за Магнезан Гел

 1. 5 out of 5

  Marijana (потврден корисник)

  Без Magnezan Gelot ќерка ми нема шанси да издржи ниту еден тренинг. После секое тренирање масажа со гелот , право уживање и релаксација.

  3 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 2. 3 out of 5

  Elizabeta Sazdovska (потврден корисник)

  Dobro e

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 3. 5 out of 5

  Biljana (потврден корисник)

  Super efikasen proizvod, koj e potreben vo sekoj dom.

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 4. 5 out of 5

  Aleksandar (потврден корисник)

  Odlicni

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 5. 5 out of 5

  Sanja Pavlovska (потврден корисник)

  Super e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 6. 5 out of 5

  Dejan Ladev (потврден корисник)

  Prpizvodite se super ali treba da se podobri dostavuvanjeto. Pozdrav

  3 од 3 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 7. 5 out of 5

  Антонио Митров (потврден корисник)

  Momentalno ne go koristam za da dadam obrazlozenie

  0 од 2 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 8. 4 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  👌

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 9. 5 out of 5

  Elena (потврден корисник)

  Se iznenadiv od rezultatite so redovna upotreba

  1 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 10. 4 out of 5

  Anonymous (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 11. 4 out of 5

  Metodi Kocev (потврден корисник)

  Funkcionira

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 12. 4 out of 5

  sveto jordanovski (потврден корисник)

  odlicen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 13. 5 out of 5

  Manuela Dimova (потврден корисник)

  Супер е,помага за секаква болка

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 14. 5 out of 5

  Marija M. (потврден корисник)

  Odlicen

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 15. 5 out of 5

  Katerina D. (потврден корисник)

  Dobar proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 16. 5 out of 5

  Anita Todevska (потврден корисник)

  Prezadovolna

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 17. 3 out of 5

  afrim e. (потврден корисник)

  ne pomaga kako sto oćekuvav

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 18. 5 out of 5

  Билјана (потврден корисник)

  5

  0 од 1 рекоа дека ова мислење им е корисно. Дали е корисно за вас?
  Да
  Не
 19. 5 out of 5

  Saso Kamcev (потврден корисник)

  Ja ublazuva bolkata

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 20. 5 out of 5

  Violeta Tasevska (потврден корисник)

  Ekstra e

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 21. 3 out of 5

  Елена (потврден корисник)

  Ok.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 22. 4 out of 5

  Јулијана Т. (потврден корисник)

  Не е тоа што очекував!

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 23. 5 out of 5

  Dejan Radulovic (потврден корисник)

  odlicen proizvod

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 24. 5 out of 5

  MarijaElen Pipek (потврден корисник)

  Super

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 25. 5 out of 5

  Rufadije K. (потврден корисник)

  👍

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 26. 5 out of 5

  SLADZANKA H. (потврден корисник)

  5

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 27. 5 out of 5

  Tanjana Pejovska Janusheva (потврден корисник)

  Намалува болки

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 28. 5 out of 5

  Aneta Kiber (потврден корисник)

  super eee

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не
 29. 5 out of 5

  Nina D. (потврден корисник)

  Со овој производ организмот подобро впивање има на магнезиумот.

  Дали мислењето ви помогна?
  Да
  Не

Само најавени корисници кој го имаат купено овој производ може да напишат искуство.

Aqua
Genuine Zechstein Magnesium Chloride
Sodium Chloride
Potassium Chloride
Boron
Magnesium Sulphate
Calcium Chloride
Gel – Hydro-proxy propyl starch phosphate

Начин на употреба: Потребната количина на гелот се вмасирува на чиста кожа во посакуваните делови на телото (да не се нанесува на лицето, слузниците или другите чувствителни делови). Остатокот од гелот треба да се исплакне со вода или да се избрише со мокра крпа.
Начин на чување: Да се чува на ладно (максимум 25 °C) и суво место, вон дофат на деца.

Успешно го додадовте следниот производ на вашата сметка: