Movens

570 ден

Погледни кошничка

Опис

Ослободете се од болките во зглобовите со Dr. Viton МOVENS – иновативна формула која ги штити, обновува и подмачкува зглобовите.

Моќниот состав придонесува за подобра подвижност на зглобовите и помага ’рскавицата да формира здрави зглобни ткива. Има улога при изградбата на посебни протеини кои ја одржуваат ’рскавицата здрава и силна.

Корисниците исто така ги користат следниве производи: Dr. Viton – Movens Крема

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ

269 прегледи за Movens

 1. 5 помалку од 5

  Александра Анастасова (потврден сопственик)

  Три недели ги користам и веке чуствувам подобрување. Болките во зглобовите, вратот и кичмата скоро и да ги немам.

 2. 5 помалку од 5

  Ksenija Stamkova (потврден сопственик)

  Gi koristam veke poveke vreme i sum prezadovolna.

 3. 1 помалку од 5

  Anonymous (потврден сопственик)

  Не помогна.

 4. 5 помалку од 5

  Ratka D. (потврден сопственик)

  Odlucni

 5. 5 помалку од 5

  Сашо В. (потврден сопственик)

  Производ кој ги исполни очекувањата

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cancel

D-glucosamine – 500mg
Sulphate
Chondroitin Sulfate – 200mg
MSM – 100mg
Hyaluronic acid – 5mg
Hydrolyzed Collagen – 10mg
Vitamin C – 20mg
Vitamin D3 – 3mcg

Препорачана доза: Како диететски производ се зема по 1 таблета дневно
Напомена: Не ја надминувајте препорачаната доза.
Да се чува на ладно и суво место, вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.